Skryť menu
Skryť formulár

Money ERP

Pri plánovaní podnikových zdrojov sú najdôležitejšie správne informácie. K profesionálnej práci s Money S4, Money S5 vám pomôžu: dokumentácia, novinky, či zaujímavé články a videá, ktoré tu nájdete.

Nechajte informácie pracovať pre vás.

Dokumentácia Videá Produktové novinky Tipy z ERP podpory

Brexit a jeho dopady na Money ERP

20. 01. 2021

Čo sa vlastne stalo? K 1. januáru 2021 Veľká Británia oficiálne vystúpila z Európskej únie. Toto upozornenie sa vás týka iba v prípade, že aktívne obchodujete s Veľkou Britániou. Z pohľadu evidencie a výkazov v Money ERP sa mení situácia pri týchto dvoch bodoch – Súhrnný výkaz a hlásenie Intrastat pre colnú správu.

7

„Chceme posúvať hranice možností, preto sme prišli s iObchodníkom,“ hovorí Kamil Kušnirák zo SmartBase

13. 01. 2021

SmartBase - fullservisové vývojárske štúdio, ktoré chce posúvať hranice vývoja webových a mobilných aplikácií. Pomocou najmodernejších technológií hľadá riešenia, ktoré šetria čas a prostriedky ich zákazníkov.

26

Nové pravidlá pre zásielkový predaj

07. 01. 2021

Národná rada Slovenskej republiky schválila návrh novely zákona č. 222/2004 Z. z. Novela zákona o dani z pridanej hodnoty vychádza z daňového balíčka Rady Európskej únie, ktorý bude účinný od 1. januára 2021 v rámci celej Európskej únie. Článok je zameraný na zmeny pri uplatňovaní DPH v oblasti zásielkového predaja tovaru. Navrhovaná zmena má zjednodušiť povinnosti podnikateľov v rámci uplatňovania DPH, ak dodávajú tovar konečným zákazníkom do viacerých členských štátov.

1

Automatická tlač a automatické odoslanie vystavenej faktúry

22. 12. 2020

Money S4 umožňuje pomocou funkcie Automatických akcií zvládať bežnú dennú rutinu stále dokola opakovaných činností, ktoré vás zbytočne zdržujú a zaťažujú vašu agendu. Na praktických príkladoch si ukážeme, ako si môžete automatické akcie nastaviť a efektívne ich používať.

Štítky: Tipy z ERP podpory

2

Skladová inventúra

16. 12. 2020

Skladové inventúry umožňujú vyrovnanie evidovaného stavu zásob so skutočným fyzicky zisteným stavom. Pri inventúre vznikajú inventúrne rozdiely medzi fyzickým a evidenčným stavom: kladné (prebytky), ak je fyzický stav vyšší ako evidenčný a záporné (manko), ak je fyzický stav nižší ako evidenčný. Zápisom inventúrnych rozdielov evidenčný stav sa vyrovná tak, aby zodpovedal fyzickému stavu.

7

Ako pripraviť Money S4 / S5 na nový účtovný rok

14. 12. 2020

Stačí iba pár krokov, aby bolo Vaše Money pripravené pre ďalší účtovný rok. Prinášame Vám základný návod „ako na to“ aj s množstvom tipov na zefektívnenie práce.

Štítky: Money S4, Money S5

8

Rozhovor o modelárstve a o tom, ako namodelovať ideálne e-commerce podnikanie

03. 12. 2020

Art Scale Kit Distribution je založená na dlhoročných skúsenostiach majiteľa firmy Petra Herrmanna. Vznikla z potreby oddeliť výrobu a distribúciu, pričom cieľom bola 100 % orientácia na potreby obchodných partnerov, poskytovanie kvalitných služieb a servisu.

2

On-line marketing e-shopu – v čom sa líši od marketingu kamennej predajne

30. 11. 2020

Správne nastavená marketingová stratégia vám hovorí, koľko a do akého reklamného kanálu investovať, čo zákazníkom hovoriť a ako s nimi komunikovať. A to dlhodobo. Nebudete to musieť riešiť znovu s každou ďalšou reklamou alebo kampaňou. To platilo pre kamennú predajňu a platí to aj pre e-shop.

2

Ako previesť svoje off-line podnikanie do on-linu

24. 11. 2020

Pokiaľ ste čítali článok „Je kríza vhodná doba na digitalizáciu a vstup do on-line prostredia?“, tak už viete, že zákazníci sa v pandemickej a popandemickej dobe húfne presunuli do on-line prostredia. Kamenné predajne sa pod vplyvom opatrení a opatrnosti, naopak prepadli. Všetko nasvedčuje tomu, že to takto zostane aj v budúcnosti.

1

Krabicové alebo unikátne riešenie e-shopu? / Prehľad e-commerce CMS

02. 11. 2020

Výber e-commerce CMS (Content Management System - systém pre správu obsahu, tiež označovaný ako redakčný systém) a jeho dodávateľa je závažné rozhodnutie. Nedá sa zmeniť v priebehu mesiaca alebo dvoch na rozdiel od zmeny agentúry, ktorá vám spravuje PPC reklamu. Na druhej strane si nevyberáte e-commerce CMS na celý život e-shopu, stačí ho naplánovať na niekoľko rokov.

2

Najhľadanejšie

E-commerceMoney S4Money S5

Obľúbené články

Daňový kalendár

Ďalšie termíny

Slovník pojmov