• Domov > Ukončujeme podporu Money S3 pre systémy Windows XP a Windows Server 2003

Ukončujeme podporu Money S3 pre systémy Windows XP a Windows Server 2003

Ubehlo 10 rokov od chvíle, keď Microsoft ukončil predaj Windows XP. Tento operačný systém je dnes už veľmi zastaraný a jeho používanie nie je bezpečné – to isté platí aj pre Windows Server 2003, ktorý s Windows XP zdieľa dôležité súčasti. Preto od septembra 2018 ukončíme podporu Money S3 na Windows XP a Windows Server 2003. Budeme sa snažiť Vám prechod na nový operačný systém čo najviac zjednodušiť.

Kedy končí podpora Money S3 pre Windows XP a Windows Server 2003

Nová verzia Money S3 18.600, ktorá bola uvoľnená koncom júna, je posledná kompatibilná s Windows XP a Windows Server 2003. Ďalšiu verziu vydáme v septembri. Ak zostanete pri starých Windows, túto verziu si už nebudete môcť nainštalovať. Pozor - Vaša posledná nainštalovaná verzia Money bude naďalej fungovať, ale bez legislatívnych aktualít a nových funkcií.

Čo získate prechodom na novšie Windows?

  • Vyššiu bezpečnosť - Pre Windows XP a Windows Server 2003 už Microsoft nevydáva bezpečnostné aktualizácie. Preto hrozí napadnutie vírusmi a ďalším škodlivým softvérom, ktorý môže zaútočiť na Vaše dáta v Money S3.
  • Silné šifrovanie - Dáta v Money S3 na starých Windows je možné len slabo šifrovať. Môže Vám hroziť napríklad únik osobných údajov. Na nových Windows osobné údaje a ďalšie dáta chráni nástroj Bitlocker, ktorým obsah pevného disku môžete zašifrovať.
  • Nové funkcie - Vďaka novému operačnému systému využijete naplno všetky funkcie, ktoré do Money pridávame. Aktuálnejšie verzie Windows napríklad umožňujú omnoho lepšiu prácu na viacerých monitoroch súčasne.

Ako preinštalovať Money S3?

  • Aktualizujte svoj operačný systém na Windows 7 a vyšší. Ak máte Money S3 nainštalované na Windows Serveri 2003 a používate ekonomický systém prostredníctvom aplikácie „Pripojenie k vzdialenej ploche“, nainštalujte si Windows Server 2008, 2012 alebo 2016. Tieto verzie budú s Money S3 kompatibilné dlhodobo. S aktualizáciou operačného systému Vám pomôže Váš poskytovateľ IT (administrátor, správca siete).
  • Preinštalovanie Money S3 na počítač s novým operačným systémom zvládnete sami podľa tohoto návodu.
  • Ak potrebujete s inštaláciou Money S3 pomôcť, postaráme sa o to. Kontaktujte nás e-mailom na: servis@money.sk.