Počas školenia vás naučíme

Detailne a prakticky sa zameriame na dva hlavné aspekty účtovníctva v Money S3. V prvej lekcii Majetok sa naučíte správne nastaviť majetok, vykonať výpočet odpisov, ich následné zaúčtovanie, a nakoniec proces inventarizácie. V druhej lekcii Leasing vás prevedieme procesom založenia leasingu, nastavením splátok a správnym zaúčtovaním týchto transakcií.

Lekcia 1

Majetok

38 minút

V tejto lekcii sa bližšie pozrieme na oblasť správy majetku v Money S3. Efektívna správa majetku zohráva kľúčovú úlohu v účtovníctve, preto chceme, aby ste mali všetky informácie, ktoré potrebujete na jej správne vedenie.

Začneme tým, ako správne založiť majetok v účtovnom systéme, čo je základný krok pre všetky ďalšie operácie, ktoré budete s majetkom vykonávať. Potom si povieme, ako vypočítať odpisy, ako ich správne zaúčtovať, a zameriame sa aj na hromadné odpisovanie. Nebude chýbať ani inventarizácia, kľúčový proces, ktorý vám pomôže sledovať aktuálny stav majetku.

Všeobecný zoznam preberaných oblastí:

  • Karta majetku
  • Zaradenie majetku do používania
  • Odpisovanie
  • Hromadné vytváranie pohybov
  • Účtovanie v JÚ a PÚ
  • Inventarizácia majetku
Lekcia 2

Leasing

25 minút

V tejto lekcii sa zameriame na oblasť riadenia leasingových operácií v Money S3. Leasing, či už finančný alebo operatívny, sa stáva čoraz obľúbenejším nástrojom financovania mnohých firiem a jednotlivcov. Aby sa zabezpečilo správne a efektívne evidovanie týchto transakcií, je dôležité pochopiť ich špecifiká.

Začneme tým, ako správne evidovať leasing a splátky v účtovnom systéme. Predstavíme si, aké parametre leasingu je potrebné zadať a ako systém na základe týchto informácií vypočíta jednotlivé leasingové splátky. Nakoniec sa dozviete, ako tieto splátky účtovať, aby boli v súlade s účtovnými štandardmi.

Všeobecný zoznam preberaných oblastí:

  • Karta leasingu
  • Tvorba splátok
  • Zaúčtovanie splátok
  • Príklad

Minimálne potrebná verzia Money S3: 23.700

Školenie je k dispozícii počas CELÉHO ROKA od zakúpenia!

Pre koho je online školenie určené?

Školenie je vhodné najmä pre používateľov Money S3, ktorí pracujú s účtovaním majetku alebo s lízingovým procesom a chcú si osviežiť alebo rozšíriť svoje znalosti v týchto oblastiach účtovníctva.

Cena
za jednu lekciu
30 € Cena bez DPH
ALEBO
Cena
za celé školenie
49 € Cena bez DPH
Školenie máte dostupné 12 mesiacov od zakúpenia.

Objednajte si video školenie

Školenie je vhodné pre účtovníkov, mzdových účtovníkov, personalistov, daňových poradcov i majiteľov firiem či ich vedúcich pracovníkov.

Povinné pole. Zadajte prosím meno aj priezvisko oddelené medzerou.
Povinné pole.
Povinné pole. Zadané IČO nie je platné.
Povinné pole.
Povinné pole. Telefon má neplatný formát.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole. Uplatniť zľavový kód
Povinné pole.

Vyberte si lekciu

Celková cena: 0 € bez DPH


* Povinná položka

Odoslaním súhlasíte s našimi zásadami spracovania osobných údajov

Školenia si môžete zaplatiť online cez platobnú bránu alebo zálohovou faktúrou. V prípade záznamu obdržíte po zaplatení odkaz, cez ktorý môžete záznam webinára pozrieť, koľkokrát budete chcieť. V prípade živého vysielania obdržíte do pár desiatok minút prístup, pomocou ktorého sa na online školenie v deň konania prihlásite. Prístupy k vám dorazia z aplikácie Livestorm, v ktorej sa online školenie bude konať. Aby ste nezabudli, konanie seminára vám dvakrát pripomenieme - týždeň vopred a deň vopred.

Rezervácie a otázky

Stačí, keď nám zavoláte alebo napíšete na obchodné oddelenie Money S3 a my vybavíme všetky vaše dotazy - telefón +421 249 212 323 | e-mail: obchod@money.sk

Ako funguje získanie záznamu

Po zaplatení obdržíte obratom odkaz, cez ktorý si záznam školania môžete pozrieť koľkokrát budete chcieť. Odkaz má platnosť 12 mesiacov.

Denis Ružička

Denis Ružička
Denis Ružička

Denis má viac ako šesťročné skúsenosti v odbore a v súčasnosti je senior softvérovým konzultantom pre účtovný softvér Money S3 v spoločnosti Seyfor.

Jeho vzdelávanie odštartovalo v oblasti IT v cestovnom a turistickom ruchu. Na vysokej škole sa zameral na podnikový manažment na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Je taktiež certifikovaným technikom pre e-Kasa zariadenia a postupne si ďalej rozširuje svoje znalosti na pozícii konzultanta.

V súčasnosti je jeho profesia zameraná predovšetkým na oblasť účtovníctva, kde má aj absolvovaný akreditovaný kurz účtovníctva. Okrem toho sa venuje aj oblasti skladov a predaja, ako aj rôznym externým softvérovým prepojeniam.

Ďalšie školenia od tohto lektora