Počas školenia vás naučíme

Detailne a prakticky sa pozrieme na tri hlavné aspekty používania cudzích mien v Money S3. V prvej lekcii Zoznamy a kurzové lístky sa budeme venovať práci s cudzími menami, načítaniu kurzových lístkov a ich zaúčtovaniu. V druhej lekcii Doklady a platby v cudzej mene sa zameriame na správne vytváranie faktúr v cudzej mene a kurzové rozdiely. V tretej lekcii Špecifické situácie a uzávierka sa hlbšie pozrieme na zálohové faktúry v cudzej mene a povinnosti precenenia na konci roka.

Lekcia 1

Zoznamy a kurzové lístky

16 minút

V tejto lekcii začneme s prehľadom mien dostupných v Money S3, vysvetlíme si rozdiel medzi dennými a pevnými kurzami a ako tieto kurzy používať v praxi. Ukážeme si, ako správne narábať s cudzími menami pri pokladničných a bankových operáciách. Pochopíte, ako sa tieto operácie premietajú do účtovných záznamov a ako ich správne zaúčtovať.

V ďalšej časti lekcie budeme pracovať s kurzovými lístkami. Ukážeme si, ako získať aktuálne kurzové lístky a ako tieto informácie efektívne využiť v účtovnom systéme.

Všeobecný zoznam preberaných oblastí:

 • Zoznam mien – denný a pevný kurz
 • Ukážka CM – pokladnica a banka
 • Kurzové lístky – nastavenie importu
Lekcia 2

Doklady v cudzích menách a ich úhrada

31 minút

V tejto lekcii vám ukážeme, ako krok za krokom vytvoriť faktúru v cudzej mene. Budeme sa venovať všetkým dôležitým údajom, ktoré je potrebné zohľadniť, aby bola faktúra správne a kompletne vyhotovená.

Pokračovať budeme tým, ako spracovať úhradu takejto faktúry. Kľúčovým aspektom tu bude kurzový rozdiel, ktorý môže vzniknúť v dôsledku kolísania výmenného kurzu medzi dátumom vystavenia faktúry a dátumom jej úhrady. Prevedieme vás týmto procesom a ukážeme vám, ako tento rozdiel správne zaúčtovať.

Nakoniec sa pozrieme na špecifickú situáciu, keď sa na jednu faktúru uskutočňuje viacero úhrad.

Všeobecný zoznam preberaných oblastí:

 • Faktúra vystavená v cudzej mene
 • Úhrada v cudzej mene – kurzový rozdiel
 • Úhrada v domácej mene – kurzový rozdiel
 • Viacnásobné úhrady na jednej faktúre
Lekcia 3

Špecifické situácie a uzávierka roka

33 minút

V tejto lekcii sa zameriame na celý proces od vytvorenia faktúry v cudzej mene až po jej úhradu. Ďalej sa budeme venovať vyúčtovaniu faktúr, kde je kľúčovým prvkom kurzový rozdiel vyplývajúci z predchádzajúcej zálohy. Ukážeme si, ako tento rozdiel správne zaúčtovať a ako ovplyvňuje celkovú účtovnú evidenciu.

Koniec roka prináša mnoho účtovných povinností, jednou z nich je aj precenenie neuhradených faktúr, bankových účtov a peňažných prostriedkov v cudzej mene. Prevedieme vás procesom, ako správne preceňovať tieto faktúry k 31. decembru, aby odrážali aktuálny výmenný kurz.

Všeobecný zoznam preberaných oblastí:

 • Zálohová faktúra v cudzej mene a jej úhrada
 • Zúčtovacia faktúra – kurzový rozdiel zo zálohovej platby
 • Precenenie neuhradených faktúr k 31. 12.
 • Precenenie bankových účtov a peňažných prostriedkov k 31. 12.

Minimálne potrebná verzia Money S3: 23.700

Školenie je k dispozícii počas CELÉHO ROKA od zakúpenia!

Pre koho je online školenie určené?

Školenie je vhodné najmä pre používateľov systému Money S3, ktorí sa vo svojom podnikaní často stretávajú s transakciami v cudzích menách. Je ideálne pre podnikateľov a účtovníkov, ktorí hľadajú hlbšie porozumenie a efektívne metódy práce s operáciami v cudzej mene v rámci účtovného systému.

Cena
za jednu lekciu
20 € Cena bez DPH
ALEBO
Cena
za celé školenie
49 € Cena bez DPH
Školenie máte dostupné 12 mesiacov od zakúpenia.

Objednajte si video školenie

Školenie je vhodné pre účtovníkov, mzdových účtovníkov, personalistov, daňových poradcov i majiteľov firiem či ich vedúcich pracovníkov.

Povinné pole. Zadajte prosím meno aj priezvisko oddelené medzerou.
Povinné pole.
Povinné pole. Zadané IČO nie je platné.
Povinné pole.
Povinné pole. Telefon má neplatný formát.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole. Uplatniť zľavový kód
Povinné pole.

Vyberte si lekciu

Celková cena: 0 € bez DPH


* Povinná položka

Odoslaním súhlasíte s našimi zásadami spracovania osobných údajov

Školenia si môžete zaplatiť online cez platobnú bránu alebo zálohovou faktúrou. V prípade záznamu obdržíte po zaplatení odkaz, cez ktorý môžete záznam webinára pozrieť, koľkokrát budete chcieť. V prípade živého vysielania obdržíte do pár desiatok minút prístup, pomocou ktorého sa na online školenie v deň konania prihlásite. Prístupy k vám dorazia z aplikácie Livestorm, v ktorej sa online školenie bude konať. Aby ste nezabudli, konanie seminára vám dvakrát pripomenieme - týždeň vopred a deň vopred.

Rezervácie a otázky

Stačí, keď nám zavoláte alebo napíšete na obchodné oddelenie Money S3 a my vybavíme všetky vaše dotazy - telefón +421 249 212 323 | e-mail: obchod@money.sk

Ako funguje získanie záznamu

Po zaplatení obdržíte obratom odkaz, cez ktorý si záznam školania môžete pozrieť koľkokrát budete chcieť. Odkaz má platnosť 12 mesiacov.

Martin Fečo

Martin Fečo
Martin Fečo

Martin má viac ako šesťročné skúsenosti v odbore a v súčasnosti je uznávaným senior softvérovým konzultantom pre účtovný softvér Money S3 v spoločnosti Seyfor.

Je držiteľom inžinierskeho titulu z Fakulty ekonomiky a managementu SPU v Nitre v odbore ekonomika podniku. V súčasnosti sa snaží ušetriť účtovníkom čas v rámci programu Money S3, či už rôznymi importmi, alebo nastavením aktuálneho pracovného prostredia v programe.

Baví ho prepájanie Money S3 s inými systémami a vytváranie transformačných šablón. Venuje sa však aj účtovníctvu a skladovému hospodáreniu. V osobnom živote sa intenzívne venuje behu.

Ďalšie školenia od tohto lektora

Podvojné účtovníctvo v Money S3 pre pokročilých

pre pokročilých
Detail školenia