Online školenie

Jednoduché účtovníctvo v Money S3

Počas školenia vás naučíme

Detailne a prakticky sa zameriame na tri hlavné aspekty jednoduchého účtovníctva v systéme Money S3. V prvej lekcii s názvom Základné nastavenia sa naučíte, ako správne nastaviť agendu aj účtovný rok, a predstavíme si zoznamy aj účtovné pohyby. V druhej lekcii Práca s dokladmi sa zameriame na efektívnu prácu s dokladmi od tvorby faktúr až po správu bankových výpisov. V tretej lekcii Výstupy z účtovníctva sa hlbšie pozrieme na oblasť DPH a daňového priznania, aby ste mohli s istotou riadiť svoje finančné záležitosti.

Lekcia 1

Základné nastavenie

30 minút

V tejto lekcii sa zameriame na základné aspekty daňovej evidencie v systéme Money S3. Aby bola práca v systéme čo najefektívnejšia a presná, je nevyhnutné mať správne nastavenú agendu a účtovný rok. Toto nastavenie je základom pre všetky ďalšie operácie a transakcie, ktoré v systéme vykonávate.

Podrobne sa oboznámime so zoznamami, kde preberieme, ako správne nastaviť číselné rady pre rôzne doklady, a tiež sa pozrieme na správu bankových účtov a pokladníc. Okrem toho sa dozviete, ako správne zaznamenávať účtovné pohyby, ako vytvárať predkontácie a ako členiť DPH pre správne daňové hlásenia.

Všeobecný zoznam preberaných oblastí:

 • Nastavenie agendy
 • Nastavenie účtovného roku
 • Zoznamy – banka/pokladnica, číselné rady
 • Účtovné pohyby, predkontácie, členenie DPH
Lekcia 2

Práca s dokladmi

51 minút

V tejto lekcii sa budeme venovať hlavným činnostiam spojeným s dokladmi v systéme Money S3. Začneme tým, ako správne vytvárať rôzne druhy dokladov. V praxi si preberieme, ako krok za krokom vytvoriť vydanú aj prijatú faktúru. Ďalej sa zameriame na dôležité procesy spojené s úhradou týchto faktúr, či už ide o úhradu v plnej výške alebo iba čiastočnú.

Pozornosť budeme venovať aj vzájomnému zápočtu a jeho správnemu nastaveniu. Na záver sa pozrieme na správu bankových výpisov a naučíme sa, ako správne spracovávať a priraďovať príkazy v kontexte týchto výpisov.

Všeobecný zoznam preberaných oblastí:

 • Tvorba VFA/PFA
 • Úhrada dokladu
 • Vzájomný zápočet
 • Platby platobnou kartou
 • RPDP/Reverse charge
 • Výpis z účtu/Príkaz na úhradu
Lekcia 3

Výstupy z účtovníctva

35 minút

V tejto lekcii sa zameriame na DPH, kde si osviežime, ako správne vytvárať a interpretovať výkazy spojené s touto daňou. Nevynecháme ani kľúčovú oblasť kontrolného hlásenia, ktoré je zásadné pre komunikáciu s finančnými úradmi.

Potom sa posunieme k analýze súčasného stavu záväzkov a pohľadávok. Ďalej si prejdeme prehľad príjmov a majetku, čo je nevyhnutné na pochopenie celkového obratu a hodnoty podniku. Lekciu zakončíme priznaním k dani z príjmu, kde si vysvetlíme, ako správne a včas podať túto dôležitú daňovú deklaráciu.

Všeobecný zoznam preberaných oblastí:

 • Peňažný denník/bilancia
 • Filtrovanie exportov peňažného denníka
 • Stav záväzkov a pohľadávok
 • Prehľadové zostavy (OSS)
 • Upomienky (vl. texty)
 • DPH, KV, Súhrnný výkaz, Oprava odp. dane
 • Výkaz účtovnej závierky
 • Priznanie k dani z príjmov

Minimálne potrebná verzia Money S3: 23.700

Školenie je k dispozícii počas CELÉHO ROKA od zakúpenia!

Pre koho je online školenie určené?

Školenie je vhodné predovšetkým pre používateľov systému Money S3, ktorí majú na starosti vedenie jednoduchého účtovníctva. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí už majú v tejto oblasti nejaké skúsenosti, ale cítite potrebu svoje zručnosti aktualizovať, alebo ak sa chcete ponoriť hlbšie do detailov jednoduchého účtovníctva, toto školenie je presne pre vás.

Cena
za jednu lekciu
25 € Cena bez DPH
ALEBO
Cena
za celé školenie
59 € Cena bez DPH
Školenie máte dostupné 12 mesiacov od zakúpenia.

Objednajte si video školenie

Školenie je vhodné pre účtovníkov, mzdových účtovníkov, personalistov, daňových poradcov i majiteľov firiem či ich vedúcich pracovníkov.

Povinné pole. Zadajte prosím meno aj priezvisko oddelené medzerou.
Povinné pole.
Povinné pole. Zadané IČO nie je platné.
Povinné pole.
Povinné pole. Telefon má neplatný formát.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole. Uplatniť zľavový kód
Povinné pole.

Vyberte si lekciu

Celková cena: 0 € bez DPH


* Povinná položka

Odoslaním súhlasíte s našimi zásadami spracovania osobných údajov

Školenia si môžete zaplatiť online cez platobnú bránu alebo zálohovou faktúrou. V prípade záznamu obdržíte po zaplatení odkaz, cez ktorý môžete záznam webinára pozrieť, koľkokrát budete chcieť. V prípade živého vysielania obdržíte do pár desiatok minút prístup, pomocou ktorého sa na online školenie v deň konania prihlásite. Prístupy k vám dorazia z aplikácie Livestorm, v ktorej sa online školenie bude konať. Aby ste nezabudli, konanie seminára vám dvakrát pripomenieme - týždeň vopred a deň vopred.

Rezervácie a otázky

Stačí, keď nám zavoláte alebo napíšete na obchodné oddelenie Money S3 a my vybavíme všetky vaše dotazy - telefón +421 249 212 323 | e-mail: obchod@money.sk

Ako funguje získanie záznamu

Po zaplatení obdržíte obratom odkaz, cez ktorý si záznam školania môžete pozrieť koľkokrát budete chcieť. Odkaz má platnosť 12 mesiacov.

Martin Fečo

Martin Fečo
Martin Fečo

Martin má viac ako šesťročné skúsenosti v odbore a v súčasnosti je uznávaným senior softvérovým konzultantom pre účtovný softvér Money S3 v spoločnosti Seyfor.

Je držiteľom inžinierskeho titulu z Fakulty ekonomiky a managementu SPU v Nitre v odbore ekonomika podniku. V súčasnosti sa snaží ušetriť účtovníkom čas v rámci programu Money S3, či už rôznymi importmi, alebo nastavením aktuálneho pracovného prostredia v programe.

Baví ho prepájanie Money S3 s inými systémami a vytváranie transformačných šablón. Venuje sa však aj účtovníctvu a skladovému hospodáreniu. V osobnom živote sa intenzívne venuje behu.

Ďalšie školenia od tohto lektora

Podvojné účtovníctvo v Money S3 pre pokročilých

pre pokročilých
Detail školenia