Podnikanie / E-commerce/Ľudia majú záujem o rozprávky, MARVEL a DC, hovorí expertka z Magic Boxu
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo

Ľudia majú záujem o rozprávky, MARVEL a DC, hovorí expertka z Magic Boxu

Ľudia majú záujem o rozprávky, MARVEL a DC, hovorí expertka z Magic Boxu
Seyfor Slovensko, a.s.
14. 03. 2019
Doba čtení3 minúty čítania
Ľudia majú záujem o rozprávky, MARVEL a DC, hovorí expertka z Magic Boxu

Sedíte v kine, začínajú titulky a vy sa už nemôžete dočkať, až to celé začne. Práve tak začína príbeh väčšiny filmov, ktoré následne po celej krajine distribuuje spoločnosť Magic Box Slovakia, s.r.o., najväčší distribútor filmov a seriálov na fyzických nosičoch na Slovensku. Vo svojej ponuke má viac ako 3 500 titulov a je výhradným distribútorom štyroch filmových štúdií – okrem iného DISNEY alebo WARNER HOME VIDEO. V rozhovore marketingová expertka Mgr. Veronika Frantová prezrádza, ako dlho trvá, kým sa film z kina dostane na DVD, ako sa starať o nosiče alebo ako im ERP systém Money S5 pomáha s administratívou.

Aké filmy máte aktuálne vo svojej ponuke?

V kinách nám práve beží film Colette, chystáme  dve animované rozprávky Psie veličenstvo a Chrobáčikovia 2. Z DVD filmov máme v ponuke približne 3,5 tisíca titulov.

Spomenuli ste, že Vám beží film v kinách. Ako dlho vôbec trvá, kým sa film po ukončení projekcie v kinách dostane na DVD a Blu-ray?

Približne 4 mesiace. Nejde však iba o filmy, zaujímavý je u nás aj predaj merchu – vecí, ktoré vychádzajú z filmov a sú pre fanúšikov často rovnako podstatné ako film samotný: napr. poháre s logom obľúbenej postavy či filmu, vankúšiky, kľúčenky,…

Stále viac domácností už má 4K televízor, i keď 4K obsahu zatiaľ na trhu nie je veľa. Ponúkate vy svoje filmy v 4K rozlíšení?

Áno, v našej ponuke nájdete filmy v kvalite HD, Full HD, 4K a v klasickej DVD forme.

O aké filmy je medzi vašimi zákazníkmi najväčší záujem?

Zákazníci majú najväčší záujem o detské animované rozprávky ako aj všetky filmové kino bestsellery. Dlhodobo prevládajú zaujímavé filmy z tvorby štúdia MARVEL a DC Comics.

Magic Box - rozhovor s Mgr. Veronikou Frantovou

Filmy distribuujete na DVD a Blu-ray nosičoch. Akú majú životnosť a čo môže zákazník urobiť pre to, aby ju zvýšil?

Životnosť DVD a Blu-ray nosiča je závislá na správaní jeho majiteľa. Ak sa majiteľ k nemu správa opatrne a nepoškodí zadnú záznamovú stranu, tak nosič vie poslúžiť aj niekoľko rokov. Životnosť môžete predĺžiť tak, že nebudete disk chytať za zadnú záznamovú stranu ako aj tak, že ho vyvarujete teplému a mokrému prostrediu. Tmu, chlad a sucho majú rady všetky optické disky.

Poďme na chvíľu dovnútra vášho biznisu – ako dlho už používate ERP systém Money S5?

Od roku 2009. Používame ho naprieč Slovenskom a Českou republikou. Pracuje s ním aj naša materská spoločnosť z Česka – AQS, a.s.

Ktoré funkcie Money S5 Vám pomáhajú najviac?

Veľmi nám pomáha automatická výmena dokladov s materskou spoločnosťou. Výrazne nám zjednodušuje našu každodennú prácu to, že nemusíme ručne do systému zadávať množstvo objednávok, dodacích listov či faktúr, všetko sa naimportuje automaticky. Nakoľko dodávame filmy aj do veľkoobchodu METRO, využívame možnosť EDI komunikácie priamo z Money S5. Vďaka modulu Business Intelligence si vieme pripraviť akékoľvek vlastné reporty, aby sme sa vždy vedeli pri našom rozhodovaní oprieť o správne čísla.

Odporučili by ste Money aj ďalším firmám?

Áno. Vyhovuje nám, že Money S5 je otvorený systém, ktorý sa vie priebežne prispôsobovať našim meniacim sa potrebám. Výhodou je, že veľa vecí vie v Money urobiť priamo náš interný IT pracovník a nie je potrebné vždy kontaktovať dodávateľa. No ale keď potrebujeme odbornejšiu pomoc, v Solitei nám vždy ochotne pomôžu.

Spoločnosť: Magic Box Slovakia, s.r.o.
Počet zamestnancov: 9
Činnosť: distribučná spol. – filmy, DVD, Blu-ray
Ročný obrat: 2,2 mil. euro
Webové stránky: www.magicbox.sk
Využitý produkt: Money S5

BEZPLATNÁ konzultácia vašich firemných potrieb

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyskúšajte si účtovný program
Money S3

Zadarmo a so všetkými funkciami

Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo
Zavrieť reklamu
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.