Novinky v Money / Produktové novinky/Zmeny a novinky Money S3 verzie 21.700
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Zmeny a novinky Money S3 verzie 21.700

Zmeny a novinky Money S3 verzie 21.700
Seyfor Slovensko, a.s.
02. 09. 2021
Doba čtení2 minúty čítania
Líbilo se4
Zmeny a novinky Money S3 verzie 21.700

Dokument popisuje všetky novinky a podstatné zmeny medzi verziou 21.660 a verziou 21.700

Jednoduchšia správa Pripojených dokumentov

• Do verzie 21.700 sme pripravili vylepšenia, ktoré vám zjednodušia prácu s Pripojenými dokumentami. Po novom sa Pripojené dokumenty ukladajú do nového zoznamu Dokumenty v úložisku, ktorý je dostupný na karte Money / Správa dát. Pomocou funkcie Previesť dokumenty môžete do zoznamu presunúť aj dokumenty, ktoré ste pridali v predchádzajúcich verziách Money S3. Pri prevode sa všetky dokumenty z priečinka DOKUMENTY v agende presunú do novo vzniknutého úložiska. Získate tak prehľad o všetkých pripojených dokumentoch priamo v prostredí Money. S dokumentami môžete v zozname pracovať, triediť ich do priečinkov, či sledovať väzby na doklady a ostatné zoznamy programu. Výhodou tohto riešenia je aj vyššia konzistencia dát a rýchle zálohovanie pripojených dokumentov. Podrobnosti nájdete na našich stránkach https://www.money.sk/navod/prevod_dokumentov_sql/

Účtovanie finančného príspevku na stravovanie v jednoduchom účtovníctve

• Rozšírili sme možnosti zaúčtovania miezd v jednoduchom účtovníctve, tak aby bolo možné nastaviť samostatné predkontácie pre zaúčtovanie Finančného príspevku na stravovanie v jednoduchom účtovníctve. Prednastaviť je možné predkontáciu pre zaúčtovanie zákonného príspevku zamestnávateľa, aj príspevku zo sociálneho fondu. Pre zákonný príspevok odporúčame zvoliť predkontáciu „V OSTDAŇ“ (ostatné daňové výdavky) a pre príspevok na stravovanie zo sociálneho fondu „V SOCFČER“, prípadne „V OSTATNÉ“ (v oboch prípadoch ide o nedaňové výdavky)
• Ak vyplácate zamestnancom Finančný príspevok alebo zálohy na stravovanie a zúčtujete ich na Mzde zamestnanca, tieto sumy vstupujú do Vyúčtovania mzdy a pri zaúčtovaní sú súčasťou celkového Záväzku voči zamestnancovi. Po novom sa na Záväzkovom doklade na vyúčtovanie mzdy zamestnanca v jednoduchom účtovníctve vytvoria samostatné položky pre vyúčtovanie mzdy (bez finančného príspevku), finančného príspevku zákonného a finančného príspevku zo soc. fondu.

Nové verzie aplikácii eDane/Win a eDane/Java

• Finančná správa pripravila nové verzie aplikácií eDane /Win a eDane /Java, ktoré sú určené pre elektronické podanie daňových priznaní a výkazov. Na tieto zmeny sme Money pripravili. Vo verzii 21.700 sú už všetky elektronické podania na Finančnú správu presmerované na nové umiestnenie a nové verzie aplikácií eDane.

Ostatné vylepšenia

• Adresár – Zväčšili sme dĺžku premennej Názov firmy až na 255 znakov. Súčasne sme upravili aj tlačové formuláre, aby sa dlhý názov firmy vašich obchodných partnerov na vytlačených dokladoch korektne zobrazil. V zoznamoch sa zobrazuje, tak ako doteraz 50 znakov.
• Doklady – Do zoznamov Pokladničných dokladov, Faktúr vystavených a Typov vystavených faktúr sme doplnili nový stĺpec Zjednodušený daňový doklad.
• Vo všetkých zoznamoch, kde je možné označiť viac záznamov, môžete teraz cez Miestnu ponuku (pop-up menu) vyvolať voľby Označiť všetko, Zrušiť označenie a Invertovať označené. Voľbu Invertovať označené je možné spustiť aj na numerickej klávesnici cez tlačidlo „/“. Voľby Označiť všetko a Zrušiť označenie fungujú tak ako doteraz aj cez tlačidlo „+“ a „-„.

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si svoje Money S3

Stiahnite si poslednú verziu Money S3 cez klientský portál.

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia