Aktuálne informácie k súčasnej situáciiViac informácií

Posledný deň na podanie žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania

Solitea Slovensko, a.s. | 17. 02. 2014

Dnes 17. februára je posledný deň, na podanie žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti (§ 38 ods. 1 ZDP).

V súvislosti s vykonaním ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za zdaňovacie obdobie roku 2013 a s výpočtom daňovej povinnosti na rok 2014 sú zamestnávatelia povinní dodržať viacero termínov. V súlade s § 27 ods. 4 zákona č. 563/2009 Z.z. daňového poriadku, ak koniec lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je najbližší nasledujúci pracovný deň.

Zamestnávateľ je povinný prijímať do tohto termínu od zamestnancov "Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za zdaňovacie obdobie roku 2013" za účelom vykonania ročného zúčtovania, vrátane príloh, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou žiadosti.

Vzor si môžete stiahnuť tu:

Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za zdaňovacie obdobie roku 2013

Ing. Iveta Matlovičová, Zdroj: Verlag Dashöfer

 

 

  • Boli tieto informácie užitočné?
  • ÁnoNie

Najhľadanejšie

Money S3 Money S4 Money S5

Obľúbené články

Daňový kalendár

Ďalšie termíny

Slovník pojmov

eBook plný rád z praxe

Ako vybrať ekonomický a informačný systém

Ako vybrať ekonomický a informačný systém

Informácie k súčasnej situácii

V súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 sme prijali potrebné, interné opatrenia k eliminácii možnej nákazy, a tak väčšina našich zamestnancov v súčastnosti pracuje z domu.

Chceme Vás však uistiť, že naše služby držíme na rovnakej úrovni, na akú ste zvyknutí. To sa nezmení ani v prípade, že by opatrenia vlády trvalo dlhšiu dobu. Zákaznícka podpora našich produktov bude fungovať bez akýchkoľvek obmedzení. Každý pracovný deň budú naši konzultanti od 8:00 do 16:30 vybavovať Vaše telefonické a písomné požiadavky na:

Aktuálne informácie k súčasnej situácii Vám budeme prinášať tiež na našom blogu.