Novinky v Money / Aktuality/Tvorca známych podnikových systémov Money mení názov na Solitea Slovensko
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Tvorca známych podnikových systémov Money mení názov na Solitea Slovensko

Tvorca známych podnikových systémov Money mení názov na Solitea Slovensko
Seyfor Slovensko, a.s.
25. 09. 2017
Doba čtení3 minúty čítania
Líbilo se1
Tvorca známych podnikových systémov Money mení názov na Solitea Slovensko

Bratislava: 25.9.2017: Spoločnosť CÍGLER SOFTWARE, výrobca účtovných programov a ERP systémov, mení svoj názov na Solitea Slovensko. K zmene názvu spoločnosť pristúpila hlavne preto, aby bola čitateľnejšia pre svojich zákazníkov.

CÍGLER SOFTWARE spadá od roku 2014 pod holding Solitea, a po novom bude niesť aj veľmi podobný názov – Solitea Slovensko. Zmena názvu je pokračovaním rebrandingu, ktorý zákazníkom uľahčí orientáciu v produktovom portfóliu firmy a celého holdingu.

„Mojou víziou, s ktorou som Soliteu zakladal, je silná, moderná spoločnosť, s jasným, zrozumiteľným portfóliom produktov a služieb. Premenovanie spoločnosti, ktorej som pred štvrťstoročím dal svoje meno, je plánovaným krokom podporujúcim túto stratégiu. Bol by som rád, aby Solitea bola známkou kvality a dôvery. Najlepšia z najlepších – produktami, zamestnancami.“, hovorí Martin Cígler, spolumajiteľ a generálny riaditeľ Solitea, a.s. a zakladateľ Cígler Software.

Vlajkovými loďami Solitea Slovensko aj naďalej ostávajú účtovný program Money S3, ERP systémy Money S4 a Money S5, online fakturačná služba iDoklad, tiež softvér pre daňové priznania TaxEdit a pokladničný systém Predajňa.

V uplynulých rokoch sa holding Solitea zameral na konsolidáciu firiem na trhu ERP systémov. „Solitea má v Českej republike a na Slovensku najviac zákazníkov ERP riešení a vďaka konsolidovanému využívaniu zdrojov a know-how všetkých členov holdingu, sa môžeme sústrediť na vývoj nových produktov pri použití technológií s vyššou pridanou hodnotou pre našich zákazníkov.“, dodáva Martin Cígler.

Mení sa iba názov firmy, všetko ostatné – adresa, zamestnanci, kontakty – zostávajú rovnaké.

S čím pomôže Solitea Slovensko novinárom?

Systémy Money a online fakturáciu iDoklad používajú státisíce českých a slovenských podnikateľov. Preto má Solitea Slovensko veľmi dobrý prehľad o tom, s akými problémami sa podnikatelia stretávajú. Ak budete v budúcnosti potrebovať vyjadrenie ohľadne:

  • IT riešení pre podnikateľov,
  • štatistík a prieskumov medzi podnikateľmi,
  • alebo dopadu legislatívy na podnikateľov (napr. GDPR),

radi vám pomôžeme. Stačí osloviť Mgr. Veroniku Červenskú (kontakt nižšie).

Z histórie do súčasnosti

Spoločnosť Solitea Česká republika založil pod názvom Cígler Software Martin Cígler v roku 1990. Na slovenský trh vstúpila spoločnosť Solitea Slovensko v roku 2000 pod názvom Cígler Software Slovensko. S účtovnými systémami pod značkou Money spoločnosť patrila od svojho založenia a dodnes patrí k lídrom na trhu účtovných a ERP systémov, a k určovateľom technologických trendov. V roku 2012 spoločnosť uviedla na trh najúspešnejšiu online službu v Českej a Slovenskej republike – iDoklad. Ďalší prudký rozvoj spoločnosti nastal v roku 2014, kedy Martin Cígler spolu s investičným fondom Sandberg Capital založili holding Solitea a Cígler Software sa stala prvou IT firmou v holdingu.

O holdingu Solitea, a.s.

Solitea, a.s., patrí medzi veľkých európskych dodávateľov ICT riešení. V 6 krajinách zamestnáva viac ako 600 zamestnancov a v európskom regióne obsluhuje viac ako 250 000 zákazníkov v 14 krajinách. Výnosy holdingu presahujú 1,1 miliardy českých korún. V posledných troch rokoch uskutočnila Solitea mnoho významných akvizícií, napríklad v Českej a Slovenskej republike (Aquasoft, Altus software, CDL SYSTEM, Cígler Software, J.K.R., Vema), v Rakúsku (JET ERP) a Slovinsku (S.A.O.P.). Dlhodobo tak posilňuje svoju pozíciu významného európskeho dodávateľa informačných technológií pre komerčné subjekty a štátnu správu. Viac na www.solitea.com.

Pre ďalšie informácie kontaktujte:

Mgr. Veronika Červenská
marketingový manažér
Seyfor Slovensko, a.s.
veronika.cervenska@solitea.sk
+421 948 117 998

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si svoje Money S3

Stiahnite si poslednú verziu Money S3 cez klientský portál.

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia