Novinky v Money / Aktuality/Spoločnosti Cígler Software a Vema sa spojili do nového holdingu s názvom Solitea
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Spoločnosti Cígler Software a Vema sa spojili do nového holdingu s názvom Solitea

Spoločnosti Cígler Software a Vema sa spojili do nového holdingu s názvom Solitea
Seyfor Slovensko, a.s.
03. 06. 2014
Doba čtení3 minúty čítania
Spoločnosti Cígler Software a Vema sa spojili do nového holdingu s názvom Solitea

3. júna 2014 – Cígler Software, významný výrobca účtovných a ERP systémov, a Vema, najväčší český výrobca systémov pre riadenie ľudských zdrojov, spojili svoju akcionársku štruktúru v holdingu Solitea. Cieľom je spoločne ponúkať kompletné portfólio produktov a služieb, vylepšovať zákaznícky servis a využívať spoločné zdroje pre ďalší rozvoj.


Spoločnosti Cígler Software, tradičnému dodávateľovi účtovného softvéru a informačných systémov pod značkou Money, sa v posledných rokoch darí aj v oblasti cloudových systémov pre najmenších podnikateľov – so službou iDoklad ovládla trh fakturačných služieb na Slovensku aj v Českej republike. Naposledy na seba upozornila v decembri 2013 jednou z najväčších akvizícií na poli ERP systémov z poslednej doby, odkúpením spoločnosti Altus Software. Vema, je v súčasnej dobe lídrom trhu personálnych informačných systémov v Českej a Slovenskom republike. Medzi jej zákazníkov patria veľké spoločnosti, ale aj rozpočtové organizácie a orgány štátnej správy, používateľom tiež ponúka spracovanie miezd vo vlastnom cloude či ich kompletný outsourcing.

„Ciele nášho spojenia s Vemou a ambície nového holdingu sú jasné – konsolidácia produktového portfólia a zákazníckej siete,“ hovorí Martin Cígler, predseda predstavenstva Cígler Software. „Celý rad našich klientov sa zaujíma o sofistikované riešenia pre spracovanie miezd a riadenie ľudských zdrojov, pretože tie patria medzi najzložitejšie a najviac závislé na legislatíve. A práve produkty a služby spoločnosti Vema považujeme v tejto oblasti za najlepšie na trhu. “

Pozitívne synergické efekty v zlúčení oboch firiem vidí i Michal Máčel, predseda predstavenstva spoločnosti Vema: „O spojenie so strategickým partnerom z oblasti ERP systémov sme sa usilovali niekoľko rokov a s Martinom Cíglerom máme zhodnú predstavu o ďalšom rozvoji. Mzdy každého siedmeho zamestnanca v Českej republike spracovávajú naše systémy a je teda logickým krokom ponúknuť zákazníkom vedľa agendy ľudských zdrojov aj riešenie celej agendy podniku. Solitea je tak teraz schopná dodať kompletné portfólio špičkových produktov. “

Obe spoločnosti majú veľmi podobnú históriu. Vznikli v roku 1990, v manažmente dodnes pôsobia ich zakladatelia, majú približne rovnakú veľkosť a počty zamestnancov, obe pôsobia v Česku aj na Slovensku. Ich produkty sú synergické, vízia obidvoch spoločností je zhodná, dopĺňajú sa tiež rozmiestnením regionálnych pobočiek. Žiadna iná spoločnosť na trhu teraz neponúka zákazníkom tak rozsiahle zázemie.


Cígler Software, a. s., patrí s viac ako 120 000 zákazníkmi a s veľmi širokým portfóliom produktov medzi lídrov českého a slovenského trhu účtovných a informačných systémov. Medzi jej najvýznamnejšie produkty patria ERP riešenia Money S4 a Money S5, populárny účtovný program Money S3 a cloudová fakturačná služba iDoklad. Cígler Software je tiež významným výrobcom pokladničných systémov. Do portfólia spoločnosti patrí aj ERP systém Altus Vario, ktorý spoločnosť získala akvizíciou koncom roka 2013.

Vema, a. s., je česká softvérová spoločnosť založená v roku 1990. Je popredným dodávateľom personálnych informačných systémov pre všetky typy a veľkosti organizácií v Českej a Slovenskej republike. Produkty spoločnosti okrem iného spracovávajú mzdy pre 650 tisíc zamestnancov. Od roku 2005 úspešne ponúka vlastné cloudové riešenie.

Solitea, a. s., holding, ktorý patrí hneď od svojho založenia medzi najväčšie subjekty na česko-slovenskom ICT trhu. V Česku a na Slovensku zamestnáva takmer 300 zamestnancov, konsolidované výnosy presahujú 330 mil. CZK, EBITDA presahuje 70 mil. CZK. Za holdingom stojí Martin Fedor, partner skupiny J & T, Martin Cígler, zakladateľ Cígler Software, a Michal Máčel s Janom Tomíškom, pôvodní akcionári Vema, a. s.

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si svoje Money S3

Stiahnite si poslednú verziu Money S3 cez klientský portál.

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia