Novinky v Money / Tipy zo zákazníckej podpory/Práca s Money S3 v dobe ochorenia COVID-19
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Práca s Money S3 v dobe ochorenia COVID-19

Práca s Money S3 v dobe ochorenia COVID-19
Seyfor Slovensko, a.s.
02. 04. 2020
Doba čtení4 minúty čítania
Líbilo se1
Práca s Money S3 v dobe ochorenia COVID-19

Súčasná situácia nás doslova vytrhla z bežného života. Všetci sa snažíme minimalizovať svoj pohyb v inom, ako domácom prostredí. Zmeny sa nevyhli ani pracovnému životu, kde kanceláriu vystriedal homeoffice. Všetky aktivity sa obmedzili na telefonáty, maily a konferenčné hovory.

Tých z vás, ktorí vo svojej práci využívate Money S3 určite zaujíma, aké možnosti vám Money v tomto obmedzenom režime ponúka.

Možnosti, ktoré môžete využiť závisia od toho, či v programe Money pracujete sami alebo ho využívate viacerí, no tiež aj od toho aký typ Money S3 máte aktuálne nainštalovaný a samozrejme je dôležité zohľadniť aj to, aké máte technologické podmienky vo vašej firme.

Ak s Money S3 pracujete sami

Z hľadiska možností je pre vás tento variant najjednoduchší.

Poďme sa pozrieť na to, aké sú vaše možnosti:

 1. Ak máte vo svojom počítači nainštalované Money S3 a sú na ňom umiestnené aj všetky vaše dáta, kľudne si môžete počítač vziať domov a pracovať na diaľku. Ak však máte uložené dáta na sieťovom disku, toto riešenie pre vás nie je vhodné.
 2. Môžete si preniesť Money S3 (licenciu aj dáta) na iný počítač, nemusí to byť len ten, na ktorom aktuálne pracujete. Môže to byť notebook alebo váš súkromný počítač. Postup prenosu Money na iný počítač nájdete v článku Preinštalácia Money S3 z jedného počítača na druhý.
 3. Môžete sa pripojiť vzdialene na počítač s Money, ktorý máte zapojený v práci. Možností, ktoré sa dajú využiť je viacero, závisia od technických možností vo Vašej firme:
  • Ak máte Money S3 v cloude, alebo využívate vzdialené pripojenie, môžete tento spôsob práce využívať aj naďalej. Ak v cloude svoje Money S3 ešte nemáte, ale radi by ste si ho preniesli, vieme vám s tým pomôcť.
  • Na počítač s Money S3 sa môžete pripojiť aj vzdialene cez pripojenie (RDP). Tento spôsob vyžaduje nastavenia zo strany vášho IT technika.
  • Ďalším riešením je aj pripojenie napríklad cez Teamviewer. Na počítač, na ktorom máte nainštalované Money S3 by ste sa pripájali cez spustený Teamviewer a vďaka nemu by ste vedeli robiť svoju prácu aj na diaľku.

Ak s Money S3 pracujú naraz viacerí používatelia

Ak pracujete s Money S3 viacerí, znamená to, že program a aj všetky dáta už máte v sieti. V tomto prípade nie je vhodným riešením to, aby ste si dáta stiahli na svoj lokálny/domáci počítač, pretože ostatní by s Money S3 nemohli pracovať. V tomto prípade prichádzajú do úvahy teda len možnosti vzdialeného pripojenia.Čo môžete urobiť v takomto prípade:

 1. Ak máte Money S3 v cloude, alebo využívate vzdialené pripojenie, môžete tento spôsob práce využívať aj naďalej.
 2. Ďalšou možnosťou je pripojenie do vašej firmy na počítač, na ktorom je nainštalované Money cez vzdialené pripojenie (RDP). Tento spôsob vyžaduje nastavenia zo strany vášho IT technika.
 3. A aj v tomto prípade je vhodným riešením využitie vzdialeného pripojenia Teamviewer. Na firemný počítač, na ktorom máte nainštalované Money S3 sa môžete pripojiť cez tento vzdialený prístup a svoju prácu, tak môžete vykonávať na diaľku. Skontrolujte si však, či máte na svojom firemnom počítači nainštalovaný Teamviewer.

Cloud a jeho budúcnosť

V aktuálnej situácií praje budúcnosť práve cloudovým riešeniam. Množstvo našich zákazníkov sa na toto riešenie pripravovalo v predstihu. Významný nárast prechodov do cloudu sme zaznamenali aj v aktuálnej krízovej situácií. Medzi hlavné výhody cloudového riešenia nesporne patrí to, že svoje dáta máte uložené na jednom mieste, v akomsi bezpečnom externom úložisku. Do cloudu sa viete dostať kedykoľvek a odkiaľkoľvek a jedinou podmienkou je internetové pripojenie. V takomto prípade sa už nemusíte obávať neočakávaných situácií, ako je napríklad táto aktuálna, ktorá vznikla kvôli pandémií. Presun Money S3 na cloud vám vieme zabezpečiť v spolupráci s našimi partnermi aj my, vďaka našej technickej podpore.

Výhody, ktoré tak získate:

 1. Prístup bez obmedzení cez internet, z PC aj MacOS (stačí aj mobilné pripojenie)
 2. Rýchle fungovanie softvéru Money S3
 3. Automatické denné zálohovanie dát Money odolné voči ransomware (ochrana pred vírusom, ktorý šifruje dáta a žiada výkupné)
 4. Server chráni automatizovaný bezpečnostný softvér
 5. Technická podpora IT
 6. Nasadenie do 24 hodín od objednania a zaplatenia služby

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si svoje Money S3

Stiahnite si poslednú verziu Money S3 cez klientský portál.

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia