Novinky v Money / Produktové novinky/S novou verziou Money prichádzajú nové možnosti filtrovania skladových dokladov a prevzatie dokladov z minulých rokov
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo

S novou verziou Money prichádzajú nové možnosti filtrovania skladových dokladov a prevzatie dokladov z minulých rokov

S novou verziou Money prichádzajú nové možnosti filtrovania skladových dokladov a prevzatie dokladov z minulých rokov
Seyfor Slovensko, a.s.
30. 06. 2023
Doba čtení2 minúty čítania
Líbilo se13
S novou verziou Money prichádzajú nové možnosti filtrovania skladových dokladov a prevzatie dokladov z minulých rokov

Aktualizácia na novú verziu Money S3 23.600 umožní používateľom využívať nový filter skladových dokladov a Money teraz dokáže aj preberať typy dokladov z predchádzajúcich rokov. Zistite viac!

Filtrovanie skladových dokladov podľa platidiel

Na zozname Skladových dokladov sme vykonali aktualizáciu, ktorá prináša novú funkciu. Do jednoduchého filtra bola pridaná možnosť filtrovať skladové doklady podľa platidiel, ktoré sú uvedené v zozname Nepeňažných platidiel.

Táto nová možnosť filtrovania umožňuje používateľom rýchlo a efektívne vyhľadávať skladové doklady na základe špecifických platidiel, ktoré sú priradené k jednotlivým dokladom. To je užitočné najmä pre tých, ktorí majú rozmanité platobné metódy alebo používajú rôzne typy nepeňažných prostriedkov.

Prostredníctvom jednoduchého rozhrania filtra si môžete vybrať konkrétne platidlá, ktoré vás zaujímajú, a systém zobrazí len skladové doklady, ktoré sú s týmito platidlami spojené. Týmto spôsobom môžete rýchlo identifikovať a prechádzať len tie skladové doklady, ktoré sú relevantné pre vaše požiadavky a podnikové procesy.

Prevzatie dokladov z minulých rokov

Na zoznamoch Typy účtovných dokladov, Typy faktúr vystavených, Typy faktúr prijatých a Typy skladových dokladov je nové tlačidlo Prevziať, ktoré obsahuje voľbu Z minulého účtovného roka. Zobrazí sa zoznam typov dokladov z minulého roka, kde môžete záznam pod kurzorom, alebo označené záznamy prevziať do aktuálneho účtovného roka.

Táto funkcia bola pridaná na základe vašich námetov, kedy ste v minulosti museli na prelome roka nastavovať typy dokladov znova pri prechode na nové účtovné obdobie. Toto opakované nastavovanie typov dokladov pre vás bolo časovo náročné a zaťažujúce. Po novom však existuje táto funkcia prevzatia typov dokladov z minulých rokov, čím sa pre vás proces značne uľahčí.

Oprava odpočtu dane

Od roku 2023 bola zavedená nová povinnosť pre odberateľov – platiteľov DPH, ktorí neplatia svoje záväzky včas. Ak odberateľ celkom alebo čiastočne nezaplatí za dodanie tovaru alebo služby, z ktorých si uplatnil odpočet DPH, je povinný opraviť odpočítanú daň v rozsahu, v akom nezaplatil za dodaný tovar alebo služby. Povinnosť opraviť odpočítanú daň vzniká v tom zdaňovacom období, v ktorom uplynulo 100 dní od splatnosti záväzku.

Pripravili sme pre vás novú tlačovú zostavu Oprava odpočítanej dane, ktorá vám uľahčí kontrolu záväzkov po splatnosti. V sprievodcovi tlačou zvolíte zdaňovacie obdobie a Money vygeneruje podklady na vytvorenie opravných dokladov na opravu odpočítanej dane.

Rozšírenie nového modulu Mzdy a personalistika

Od novej verzie sme pripravili ďalšie funkcie a tlačové zostavy rozširujúce nový modul Mzdy a personalistika. Ide o:

  • Hromadné zmeny zrážok a nezdaniteľných príjmov: Pridali sme novú funkciu, ktorá vám umožní hromadné pridanie vybraných druhov Zrážok a Nezdaniteľných príjmov. Funkciu Hromadné zmeny zrážok a nezdaniteľných príjmov spustíte v menu Zamestnanci / Hromadné zmeny.
  • Nové tlačové zostavy: Sprístupnili sme pre vás ďalšie tlačové zostavy v menu Réžie / Zamestnanci

Leto s Money S3

Zároveň by sme chceli upozorniť, že počas leta sa môžete tešiť na aktualizáciu, ktorá bude súvisieť so mzdami. Na konci augusta tiež prinesieme novú várku užitočných funkcií a vylepšení, na ktorých budeme v priebehu leta usilovne pracovať.

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyskúšajte si účtovný program
Money S3

Zadarmo a so všetkými funkciami

Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo
Zavrieť reklamu
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.