Novinky v Money / Produktové novinky/Zmeny a novinky Money S3 verzie 22.001
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Zmeny a novinky Money S3 verzie 22.001

Zmeny a novinky Money S3 verzie 22.001
Seyfor Slovensko, a.s.
04. 01. 2022
Doba čtení1 minúta čítania
Líbilo se4
Zmeny a novinky Money S3 verzie 22.001

Dokument popisuje všetky novinky a podstatné zmeny medzi verziou 22.000 a verziou 22.001

Kontrola bankových účtov platiteľov DPH

  • Platitelia DPH majú od januára 2022 novú povinnosť. Mali by si skontrolovať, na aký bankový účet hradia faktúry svojim dodávateľom. Ak je ich partner tiež platiteľ DPH, platbu za faktúru by mali odviesť iba na účet, ktorý dodávateľ nahlásil finančnej správe ako účet, ktorý používa na podnikanie.Do novej verzie Money S3 sme pripravili funkciu Overovania bankových účtov, ktorá vám tieto povinnosti zjednoduší. Funkcia overovania bankových účtov je súčasťou kontroly platnosti IČ DPH, ak ste si ju doteraz neaktivovali, môžete ju sprístupniť automaticky pomocou dialógu, ktorý sa zobrazuje pri pridaní adresy alebo dokladu alebo ručne v menu Money / Možnosti a nastavenia / Používateľská konfigurácia / Overovať registráciu platiteľov DPH vrátane kontroly bankových účtov.

    Kontrola potom prebieha na všetkých relevantných dokladoch (faktúry prijaté a vystavené, banka, záväzky, pohľadávky), v Karte adresy a na Príkazoch na úhradu. Okrem overovania už existujúcich bankových účtov vie Money z registra načítať zverejnené bankové účty konkrétneho partnera. Automatické načítanie bankových účtov je možné zapnúť v menu Money / Možnosti a nastavenia / Používateľská konfigurácia / Ostatné / Adresár / Načítať bankové účty z registra platiteľov DPH.

    Pre načítanie a kontrolu bankových účtov slovenských platiteľov DPH sa používajú údaje, ktoré publikuje Finančná správa SR v informačnom zozname platiteľov DPH s číslami účtov, ktoré používajú na podnikanie. 

Pripravené zoznamy pre rok 2022

Mzdové konštanty – Nastavenie miezd pre rok 2022

  • Do Nastavenia miezd sme pridali nové nastavenie platné od 1.1.2022 s mzdovými konštantami potrebnými pre spracovanie miezd v novom roku.

Kódy kombinovanej nomenklatúry

  • Do Pripravených zoznamov sme doplnili nové Kódy kombinovanej nomenklatúry platné od roku 2022 a v zozname označili (znak „!“) kódy, ktoré už v novom roku nie sú platné. 
 

TIP: Začínate pracovať v roku 2022? Pripravili sme pre vás návod https://money.cz/navod/novyrok/

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si svoje Money S3

Stiahnite si poslednú verziu Money S3 cez klientský portál.

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia