Novinky v Money / Produktové novinky/Zmeny a novinky Money S3 verzie 24.400
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Zmeny a novinky Money S3 verzie 24.400

Zmeny a novinky Money S3 verzie 24.400
Seyfor Slovensko, a.s.
02. 05. 2024
Doba čtení3 minúty čítania
Líbilo se3
Zmeny a novinky Money S3 verzie 24.400

Dokument popisuje všetky novinky a podstatné zmeny medzi verziou 24.302 a verziou 24.400, kompatibilná verzie API 1324.

Ukončujeme podporu zastaraných operačných systémov

 • Pripomíname, že sa blíži termín ukončenia podpory operačných systémov Windows 8 a 8,1 a rovnako Windows server 2012 a 2012R2.

  Posledná verzia Money S3, ktorú bude možné na tieto systémy nainštalovať je verzia 24.500 (tzn. verzia, ktorá bude vydaná v priebehu mája 2024).

Výmena dát so Shoptetom

 • Na kartu Money / Možnosti a nastavenia / Obchodovanie na internete sme pre typ internetového obchodu Shoptet rozšírili možnosti odosielania zásob a kategórií do internetového obchodu o voľbu Iba nové zásoby a kategórie, pri existujúcich zásobách iba stavy zásob a predajné ceny. Táto funkcia je určená pre zákazníkov, ktorí si z Money vyexportujú zásoby do Shoptetu, a v internetovom obchode upravujú ich názvy. Nastavenie zabezpečí, aby sa v budúcnosti neprepisovali upravené názvy položiek v eshope, tými, ktoré sú aktuálne nastavené v Money. Aktualizujú sa iba predajné ceny, stav zásob na sklade a súčasne sa exportujú nové kategórie a nové zásoby. Je potrebné zdôrazniť, že takto sa program zachová iba pri exporte v režime Odoslať iba zmeny. Ak bude pri exporte nastavený režim Odoslať všetko, potom sa odošle všetko, bez ohľadu na voľbu v Nastavení obchodovania na internete.

Prehľad skladových dodávok

 • Do formulárov pre tlač Prehľadu skladových dodávok (Sklad / Tlačové zostavy / Ďalšie) SKPRDOD.FRM a SKPRDOD.FRE sme pridali nové premenné Dátum dodávky, Nakúpené mj a Stav zásoby mj.

Prehľad prekážok na strane zamestnanca

 • Pripravili sme novú tlačovú zostavu Prehľad prekážok zamestnanca (paragrafov). Zostava poskytuje rozpis čerpaných dní a hodín paragrafov zamestnancov za vybrané obdobie, rozčlenený podľa dôvodov neprítomností – návšteva lekára, sprevádzanie rodinného príslušníka a podobne.

  Prehľad je k dispozícii v menu Zamestnanci / Ďalšie tlačové zostavy.

Finančný príspevok a zálohy na stravovanie

Pridali sme nové funkcie, ktoré vám zjednodušia prácu pri evidencii a výpočte finančných príspevkov a záloh na stravovanie:

 • Na Karte nezdaniteľného príjmu, pre druh Finančný príspevok na stravovanie – SF si môžete po novom zvoliť automatický prepočet nárokovaných dní podľa zákonného finančného príspevku. Pri tomto nastavení sa na Karte mzdy vždy bude dopĺňať rovnaký počet dní ako je nastavený na finančnom príspevku na stravovanie – zákonnom. Ak počet dní na zákonnom príspevku na mzde zmeníte, automaticky sa nastaví rovnaký počet dní aj na príspevku zo sociálneho fondu a hodnota nezdaniteľného príjmu sa prepočíta.
 • Na Karte nezdaniteľného príjmu, pre druh Záloha na stravovanie je teraz k dispozícii nové nastavenie automatického prepočtu nárokovaných dní podľa pracovných dní dva mesiace vopred. Pri výpočte zálohy na stravovanie sa na Kartu mzdy dosadí počet pracovných dní z mesiaca obdobia mzdy + 2 mesiace (tzn. ak spracovávate mzdu za obdobie Január 2024, potom sa pri tomto nastavení doplní počet pracovných dní za Marec 2024).

Zvýšenie základnej náhrady za používanie cestných motorových vozidiel od 1.5.2024

 • S platnosťou od 1.5.2024 sa zvyšujú sadzby základnej náhrady za používanie súkromného vozidla pri pracovných cestách. Nové sadzby náhrad sme pridali do Legislatívy cestovných náhrad.

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si svoje Money S3

Stiahnite si poslednú verziu Money S3 cez klientský portál.

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia