Podnikanie / E-commerce / Všetko, čo by ste mali vedieť o Money S3/Uľahčite si prácu so zadávaním údajov prepojením e-shopu, účtovného programu a skladu
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo

Uľahčite si prácu so zadávaním údajov prepojením e-shopu, účtovného programu a skladu

Uľahčite si prácu so zadávaním údajov prepojením e-shopu, účtovného programu a skladu
Seyfor Slovensko, a.s.
17. 02. 2023
Doba čtení2 minúty čítania
Líbilo se1
Uľahčite si prácu so zadávaním údajov prepojením e-shopu, účtovného programu a skladu

Obsah

  Nad jednou položkou často strávite čas hneď trikrát: pri vedení účtovníctva, skladovej evidencii a v priebehu vkladania na e-shop. Pozrite sa, aké informácie medzi sebou systémy zdieľajú a ako vám ich prepojenie uľahčí prácu. 

  Predstava pribúdajúcich objednávok poteší, ale s narastajúcou administratívou pri ich spracovávaní a fakturácii už je to horšie. K tomu vás ešte čaká prepis do daňovej evidencie alebo vedenie účtovníctva. Ak ale prepojíte e-shop s účtovným programom, údaje o tovare budete zadávať len raz a vybavovanie objednávok do veľkej miery automatizujete. 

  Zo skladu rovno na e-shop

  Pri prepojení systémov vkladáte informácie o tovare len do zoznamu zásob v účtovnom programe. Priložíte obrázok, popis a zaznamenáte ďalšie parametre, ako je napríklad farba alebo veľkosť. Aby sa zákazník na e-shope lepšie orientoval, tovar roztriedite do kategórií. Pri exporte potom využijete možnosť prenosu položiek aj s ich usporiadaním.

  Ak zákazníkom naviac ukazujete vhodné alternatívy k tovaru alebo ďalšie príslušenstvo, vyberiete na prenos aj súvisiace položky. 

  Prakticky to môže vyzerať tak, že v zozname zásob v účtovnom programe tovar vybraný na internetový obchod jednoducho označíte a potom urobíte export

  Prenos dát zvládnete na pár kliknutí alebo zvolíte možnosť automatickej aktualizácie.

  Z e-shopu do účtovného programu

  Naopak z e-shopu do účtovného systému pretiahnete objednávky aj vystavené faktúry. Výhodou je automatické označovanie objednávok. Napríklad v prípade spárovania s faktúrou ju systém označí za vybavenú. Pri objednávke, do ktorej ste nahliadli, môžete zase zmeniť stav spracovania a informovať o ňom zákazníka. Integrácia umožní aj zaúčtovanie dobropisov alebo záloh. 

  Rovnako tak sa do účtovného systému sťahujú údaje o zákazníkoch, napríklad či ide o súkromnú osobu alebo firmu či informácie o nároku na zľavu a jej výšku. 

  Na čo myslieť pred prepojením systémov

  Prenos informácií medzi systémami prebieha v určitom type dátového formátu, a preto si najprv u vášho dodávateľa overte, akú komunikáciu podporuje práve váš e-shop. Účtovný systém Money S3 je možné prepojiť s internetovým obchodom pomocou E-shop konektora. Výmena dát prebieha vo formáte XML, ktorý podporuje väčšina e-shopov. Cez rozhranie E-shop konektora tiež pripojíte k Money S3 viac internetových obchodov a dáta sa vám budú v účtovnom systéme triediť podľa toho, odkiaľ pochádzajú. 

  Ak sa nechcete o výmenu dát starať, využijete kombináciu s modulom S3 Automatic. Ten zariadi automatické sťahovanie nových objednávok, faktúr aj aktualizácií stavu skladových zásob

  Boli informácie v článku užitočné?

  Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

  Áno
  Nie
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Vyskúšajte si účtovný program
  Money S3

  Zadarmo a so všetkými funkciami

  Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
  Pripojte sa k 20 000 používateľom.
  Vyskúšajte zadarmo
  Zavrieť reklamu
  Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
  Pripojte sa k 20 000 používateľom.