V piatok 20. mája bude zákaznícka podpora fungovať v obmedzenom režime. Ďakujeme za trpezlivosť a pochopenie.

Nová verzia Money vám umožní podávať priznanie v režime OSS

Solitea, a.s. | 04. 10. 2021

Pokiaľ ako firma predávate do zahraničia a spadáte pod osobitnú úpravu dane OSS (One Stop Shop), môžete v najnovšej verzii Money S3 21.800 rýchlo podať daňové priznanie. Aktuálna verzia Money ponúka taktiež import parametrov zásob z dodávateľských katalógov a podporuje dlhé názvy firiem na dokladoch.

Priznanie k OSS

Od 1. júla 2021 sa môžu podniky registrovať k osobitnej úprave uplatňovania dane – jednotné kontaktné miesto (One Stop Shop – OSS), ktorý uľahčuje odvedenie DPH za tovar a služby predané do zahraničia. Podnikatelia zaregistrovaní v OSS nemusia odvádzať daň v každom štáte zvlášť podľa miestnej sadzby, ale odvedú DPH za všetok tovar predaný v Európskej únii jedinou platbou slovenskému finančnému úradu. Viac informácii sa dozviete v článku OSS: Čo to je a koho sa to týka.

Podporu režimu OSS sme pridali už do predchádzajúcej verzie – ak vystavujete faktúru, ktorú potrebujete zdaniť podľa OSS, kliknete v Money na tlačidlo OSS a vyberiete štát koncového zákazníka. Program potom na doklad nastaví platnú sadzbu DPH v danom štáte. Viac informácii sa dočítate v článku Money S3 je pripravené na OSS.

Do aktuálnej verzie 21.800 sme po novom pridali možnosť podania daňového priznania k OSS. To je možné podávať iba elektronicky, Money S3 za vás navyše väčšinu informácii do formulára doplní automaticky. Vyplnenie a odoslanie priznania je tak záležitosťou niekoľkých minút.

Ak ešte neviete, či sa k OSS registrovať, je pre vás k dispozícii tlačová zostava pre kontrolu limitu pre registráciu. Táto zostava vytlačí všetky doklady vystavené pre koncových zákazníkov v EU za zvolené obdobie. Overíte si tak, či ste vo zvolenom období prekročili prahovú hodnotu 10 000 EUR pre registráciu k odvodu DPH pomocou OSS.

Možnosť importu parametrov k zásobám

Money S3 po novom umožňuje rýchly import parametrov tovaru do kariet zásob. Ak napríklad odoberáte tovar od dodávateľa, ktorý s vami zdieľa elektronický katalóg, môžete parametre z tohto katalógu pomocou XML rýchlo importovať do Money.

V prípade prepojenia Money S3 s e-shopom potom tieto parametre natiahnete taktiež  do e-shopu, bez toho, aby ste museli čokoľvek ručne prepisovať. O túto funkciu ste nás v poslednej dobe často žiadali, preto veríme, že vám ušetrí veľa práce.


Všetky zmienené novinky majú k dispozícii len užívatelia so zaplatenou službou Podpora a Aktualizácia 2021. Ak túto službu nemáte aktívnu, odporúčame, aby ste si ju objednali cez svoj Zákaznícky portál.

 

Dlhé názvy firiem na dokladoch

Vylepšenia sa dočkalo taktiež pole Názov firmy na dokladoch – napríklad na faktúrach prijatých, skladových dokladoch, pohľadávkach alebo v záväzkoch. Po novom toto pole obsiahne až 255 znakov, takže sa nestane, že by bol dlhý názov firmy v polovici useknutý a nebol na doklade celý.

Podobne sme upravili taktiež tlačové formuláre, takže názov firmy sa zobrazí celý, aj keď si doklady vytlačíte.

Noviniek a vylepšení je v novom Money S3 21.800 ešte viac, ich kompletný zoznam nájdete pod týmto odkazom.

Štítky článku

Money S3

Najhľadanejšie

Money S3 Money S4 Money S5

Obľúbené články