Opäť úradujú falošní pracovníci finančnej správy

Solitea, a.s. | 11. 06. 2014

Buďte opatrní pri poskytovaní identifikačných údajov. Opäť úradujú falošní pracovníci finančnej správy. Tentoraz sa zamerali na získavanie prihlasovacích údajov k elektronickej komunikácii. Daňovníkom odporúčame svoje identifikačné údaje nikomu neposkytovať.

Občania či podnikatelia, ktorí komunikujú s finančnou správou elektronicky prostredníctvom portálu finančnej správy, potrebujú na prihlásenie tzv. ID a heslo. Práve na tieto dva údaje sa zamerali podvodníci.

Ich postup je nasledovný: telefonicky kontaktujú daňovníka a predstavia sa ako pracovníci finančnej správy, resp. daňového úradu. Pod zámienkou si pýtajú prístupové údaje do elektronických schránok. Následne zneužívajú kontá daňovníkov.

Pracovníci finančnej správy telefonicky nekontaktujú daňové subjekty za účelom získavania ich prihlasovacích údajov na portál finančnej správy. ID a heslo sú dôverné identifikačné ukazovatele každého občania či podnikateľa.

Finančná správa vyzýva každého, kto sa s takýmto konaní stretne, aby to nahlásil a to napríklad prostredníctvom zelenej linky či call centra finančnej správy: https://www.financnasprava.sk/sk/ako-s-nami-komunikovat

BRATISLAVA – 03. 06. 2014: Mgr. Patrícia Macíková, hovorkyňa finančnej správy

  • Boli tieto informácie užitočné?
  • ÁnoNie

Najhľadanejšie

Money S3 Money S4 Money S5

Obľúbené články

Vyskúšajte si účtovný program Money S3

Zadarmo a so všetkými funkciami