1.účtovníčka, s.r.o.

Keď klienti prichádzajú po odporúčaniach

Služby spojené s vedením účtovníctva, spracovanie miezd alebo daňové poradenstvo patria medzi veľmi vyhľadávané. Spoľahnúť sa na odborníkov a neriskovať pokuty, je atraktívne pre živnostníkov a aj firmy. O pozadí tohto druhu podnikania Vám prinášame informácie v rozhovore s Ing. Magdalénou Repáňovou, konateľkou spoločnosti 1.účtovníčka, s.r.o.

30minútová ukážka
Vyberáte Money S3 a nechce sa vám klikať a skúšať? Nechajte to na nás, predstavíme vám ho ZADARMO.

Aká veľká je Vaša firma (personálne) a koľko firiem zvládate spracovať?

Naša firma sa v priebehu posledných rokov rozrástla na terajších 8 zamestnancov, väčšinou senior a junior účtovníkov. Od roku 2011 vedieme účtovníctvo už takmer 100 klientom. Trúfam si povedať, že spokojným klientom z rôznych oblastí.

Účtovníctvo vedie aj veľa iných firiem, čo vás odlišuje od konkurencie?

Zameriavame sa na začínajúcich mladých podnikateľov, využívajúc všetky nástroje a prídavné moduly Money S3, ktoré nám vedia zefektívniť a zautomatizovať našu zodpovednú a náročnú prácu.

Aký je typický klient účtovnej firmy?

Je niekoľko skupín klientov. Prvú z nich tvoria začínajúci podnikatelia, ktorí potrebujú usmerniť, zaučiť a naviesť na správnu cestu. Druhú skupinu tvoria klienti, ktorí chcú vymeniť účtovníka, pretože sú s jeho prácou nespokojní a hľadajú účtovnú firmu, ktorá im bude vyhovovať viac. No a je tu aj skupina klientov, ktorí špekulujú a menia účtovníka častejšie, najmä kvôli cene.

Hľadáte klientov aktívne alebo prichádzajú sami?

Neinvestujeme veľa do reklamy, klienti prichádzajú po odporúčaniach. Ideálny čas na nábor nových klientov je začiatok roka, keď u väčšiny klientov začína nové účtovné obdobie.

O aký typ firiem nemáte záujem, prípadne tento typ spolupráce nie je pre Vás vhodný?

Neradi opravujeme a kontrolujeme prácu iného účtovníka tzv. rekonštrukciu účtovníctva. Taktiež sme sa poučili neuzatvoriť zmluvu s klientom, ktorý nám neodovzdá kompletnú dokumentáciu.

Majú klienti svoje požiadavky, ktoré Vás prekvapia?

Niekedy sa aj my pri svojej práci nasmejeme, najmä pri ``čítaní bločkov``. Stretávame sa najčastejšie s požiadavkou zaúčtovania a uznania nákladov a výdavkov, ktoré nesúvisia s podnikaním a sú skôr určené na osobnú spotrebu.

Ako Vám pomáha Money S3 pri Vašej práci?

Money S3 využívame od začiatku existencie našej firmy, teda od roku 2011. V súčasnosti zvažujeme prejsť na Money S4. V oblasti účtovníctva je Money bezkonkurenčné. S doplňujúcimi modulmi, ako je Účtovný klient, S3 Automatic, či Kniha jázd a cestovné náhrady, nám Money S3 uľahčuje každodennú prácu. V oblasti miezd je však v Money S3 možné ešte vylepšiť zopár detailov.

Využívate modul Účtovná centrála alebo účtujete klientom, ktorí fakturujú v iDoklade?

Účtovnú centrálu sme využívali u dvoch klientov, momentálne ju nevyužívame. Fungovala vždy bezchybne, no veľmi to záleží od správneho nastavenia. V online fakturácii iDoklad vystavujú faktúry niekoľkí naši klienti. Faktúry s nami zdieľajú a import dokladov je jednoduchý a rýchly.

Akú radu do života by ste dali mladej začínajúcej účtovníčke/účtovníkovi?

Zamerať sa skôr na kvalitu, ako na kvantitu. Vážiť si svoju prácu a vedieť ju správne oceniť. Byť dôsledný. Nepodceniť sústavné vzdelávanie. Dopriať si oddych a nájsť si čas aj pre rodinu.

1.účtovníčka používa