API

Prepojte Money S3 s ďalšími nástrojmi a aplikáciami a ušetrite hodiny času, ktoré by ste strávili prepisovaním dát medzi systémami. Vďaka modulu API prepojíte účtovný systém s fakturačnou aplikáciou, e-shopom, skladovým softvérom alebo napríklad CRM.

Popis modulu

Prepojte Money S3 s ďalšími nástrojmi a skoncujte s prepisovaním

API (aplikačné programové rozhranie) slúži na odovzdávanie dát medzi rôznymi softvérmi. To znamená, že namiesto ručného kopírovania objednávok, kariet tovaru alebo faktúr medzi účtovným programom a ďalším systémom sa dáta prenášajú automaticky, prípadne stlačením jedného tlačidla.

Výsledkom je koniec prepisovania, hodiny času navyše a odstránenie chýb, ktoré pri ručnom prepisovaní vznikali.

Vďaka modulu API prepojíte Money S3 napríklad s:

  • e-shopom,
  • fakturačnou aplikáciou,
  • skladovým systémom,
  • CRM
  • alebo iným účtovným systémom, ktorý používa napríklad vaša externá účtovník.

Modul API v Money S3 využíva modernú technológiu GraphQL API.

S každým prepojením sa zbavíte ďalšej rutinnej práce

Prepojenie cez API vás dokáže zbaviť desiatok rôznych činností podľa toho, v koľkých nástrojoch okrem Money S3 pracujete. Tu je pár príkladov z praxe.

  • Pri prepojení s e-shopom sa objednávky v pravidelných intervaloch sťahujú z e-shopu do účtovného programu. Systém skontroluje, či máte na objednávku dostatok zásob, a ak áno, odovzdá ju na vybavenie. Po vybavení vytvoríte faktúru, ktorú systém rovno pošle zákazníkovi a prípadne odovzdá do e-shopu, kde si registrovaný zákazník môže faktúru kedykoľvek prezrieť.

Tip: Pokiaľ prevádzkujete e-shop, odporúčame spolu s API využiť aj modul E-shop konektor, vďaka ktorému prenesiete medzi e-shopom a Money S3 ďalšie údaje ako stavy objednávok, produktové obrázky alebo popisy.

  • Pokiaľ v Money S3 riešite účtovníctvo, ale faktúry vystavujete cez fakturačnú aplikáciu, s pomocou API môžete oboma smermi prenášať faktúry, pokladničné doklady alebo napríklad zálohové faktúry. Keď v aplikácii vystavíte faktúru, automaticky ju prenesiete do účtovného systému. Pokiaľ evidujete aj stav skladu alebo cenník, môžete ich vďaka API v oboch nástrojoch synchronizovať.
  • Niektorí používatelia vedú v Money S3 účtovníctvo a základnú skladovú evidenciu (skladové karty, stavy zásob a pod.), ale na zefektívnenie skladu používajú samostatný skladový systém (napríklad WMS). Po prepojení cez API sa medzi oboma systémami prenášajú stavy zásob, takže stav v účtovnom programe vždy zodpovedá aktuálnemu stavu v sklade. Do účtovného programu jednoducho prenesiete aj príjemky, výdajky a ďalšie skladové doklady.
  • Ak prepojíte Money S3 s nástrojom pre riadenie obchodu (CRM), synchronizujete v oboch systémoch svoj adresár kontaktov. Ak napríklad v CRM vytvoríte nového klienta, objaví sa aj v účtovnom systéme. Podobne sa z CRM prenesú do Money S3 objednávky alebo faktúry.

S prepojením systémov vám pomôžeme

Modul API umožňuje prepojenie Money S3 s ktorýmkoľvek ďalším nástrojom, ktorý taktiež využíva API. Pri prepojení máte dve možnosti:

1. Pokiaľ chcete Money S3 prepojiť s nástrojom z nášho katalógu podporovaných doplnkov, zvládnete to sami a vo väčšine prípadov aj bez pomoci programátora. Typicky tak, že v jednom nástroji vygenerujete API kľúč, ktorý vložíte do toho druhého.

Kompletný katalóg doplnkov pre vás budeme mať pripravený v apríli.

2. Ak máte vlastného integrátora, môžete si Money S3 prepojiť s ľubovoľným nástrojom aj mimo náš katalóg doplnkov. Radi vám v tomto prípade poskytneme technické konzultácie. Pokiaľ svojho integrátora nemáte, radi vám dáme odporúčanie.

Odporúčanie na osvedčené integrátory nájdete v priebehu apríla v katalógu doplnkov, ktorý práve pripravujeme.

Ďalšie podrobnosti o module API nájdete v užívateľskej dokumentácií a vývojárskej dokumentácií.

30minútová ukážka
Vyberáte Money S3 a nechce sa vám klikať a skúšať? Nechajte to na nás, predstavíme vám ho ZADARMO.
Ukázka Money S3

Vlastný modul API získate v niektorom z našich kompletov

Modul API si môžete zaobstarať za 200 € bez DPH / rok.

Všetky výhody modulu API získate pri zakúpení niektorého z kompletov. Tie si objednajte priamo cez e-shop, alebo na našom obchodnom oddelení na tel.: +421 249 212 323.

Modul je súčasťou kompletov:

S čím všetkým vám pomôže API?

API vytvorí z vášho účtovného programu otvorený softvér. Prečítajte si, aké sú jeho výhody.