„Money je prehľadné a nováčikovia sa v ňom rýchlo zorientujú,“ hovorí majiteľka účtovníckej firmy

Účtovnícka firma v Money S3 účtuje pre desiatky klientov, pričom nemusí pre každú ďalšiu agendu dokupovať licencie.

Jana Novotná založila účtovnícku firmu Cifroid, ktorá spracováva účtovníctvo živnostníkom a právnickým osobám. Využíva to, že pôvodne pracovala ako manažérka a účtovné výkazy využívala „z druhej strany“. Vďaka tomu chápe čísla v biznisových súvislostiach a dokáže svojim klientom povedať, čo to pre nich v praxi znamená a čo pre nich bude výhodnejšie.

Okrem toho tiež radí podnikateľom a začínajúcim účtovníkom vo facebookovej skupine Účetní posilovna a ponúka účtovnícke konzultácie. Vyzná sa napríklad v účtovaní medzinárodných transakcií a poradí s platením DPH, registráciami aj s povinnou administratívou voči úradom.

30minútová ukážka
Vyberáte Money S3 a nechce sa vám klikať a skúšať? Nechajte to na nás, predstavíme vám ho ZADARMO.

Ako riaditeľka pracovala s Money S3

Jana Novotná sa s Money S3 prvýkrát stretla, keď bola zamestnaná ako riaditeľka menšej maloobchodnej firmy. Spoločnosť práve prechádzala zo starého softvéru na komplexný účtovný program. Majitelia zvažovali niekoľko možností a nakoniec si vybrali Money S3. „Technicky bolo lepšie riešené ako ostatné programy. Má napríklad veľmi dobré napojenie na sklad,“ spomína Jana Novotná.

Potom, čo sa v Money S3 naučila pracovať, prenikala do účtovníctva stále hlbšie. Postupne sa na ňu začali obracať kamaráti a známi, ktorí potrebovali účtovnícke služby. Keď zákaziek neustále pribúdalo, rozhodla sa ísť ako účtovníčka na voľnej nohe. S Money S3 bola spokojná a preto ho začala využívať aj vo svojom vlastnom podnikaní.

Money S3 je prehľadné a dobre sa mi v ňom pracuje. Môžem v ňom viesť agendu svojim klientom, pričom nemusím pre každú ďalšiu firmu dokupovať licencie,“ hovorí.

Prácu jej uľahčuje napríklad elektronická komunikácia s úradmi priamo z Money S3 alebo funkcia elektronické bankovníctvo, vďaka ktorým môže do Money nahrávať bankové výpisy a efektívne ich párovať s účtovnými dokladmi.


Účtovnícka firma Jany Novotnej v Money S3 spracováva agendu desiatkam klientov.

Money S3 používa celá firma

Časom Jana Novotná založila účtovnícku kanceláriu Cifroid a nabrala niekoľko spolupracovníkov. Aj pre nich zaobstarala Money S3, aby všetci pracovali v rovnakom programe.

Keď nastúpi nová kolegyňa, s inštaláciou softvéru jej pomôžem. „Spoločne si k tomu sadneme a o pol hodiny máme Money S3 nainštalované aj so založením agendy klienta,“ opisuje.

Jej účtovnícka kancelária využíva možnosť zdieľania dátových záloh. Novotná vždy stiahne najnovšie dáta klienta a súbor nahrá na bezpečné zdieľané úložisko. Jej kolegyňa si odtiaľ dáta stiahne a nahrá ich do svojho Money. „Spracuje klientove doklady a potom mi ich rovnakým spôsobom pošle naspäť. Je to rýchle, odovzdanie dát zaberie len chvíľu,“ hovorí.

Podpora poradí pri prvom telefonáte

Jana Novotná využíva aj službu Podpora a aktualizácia. Vďaka nej pracuje vždy v najnovšej verzii Money S3 a ešte má k dispozícii aj telefonickú a písomnú podporu.

S podporou som spokojná. Konzultanti na linke sa vyznajú nielen v Money, ale aj v účtovných termínoch, takže vedia, o čom hovorím. V 90 percentách prípadov mi poradia hneď pri prvom telefonáte. Ak je to niečo zložitejšie, preberú záležitosť s vývojármi, a potom mi zavolajú naspäť,“ hovorí.

V Money pracuje už od roku 2015. „Oceňujem, že aj keď sa Money neustále rozvíja a vývojári doň pridávajú nové funkcie, tak sa ovládanie programu výrazne nemení a ja vďaka tomu stále viem, kde sa čo nachádza.“


Jana Novotná učí účtovníctvo na vysokej škole a pôsobí aj ako mentorka pre začínajúcich účtovníkov.

Vďaka iDokladu získava nové zákazky

Prácu jej uľahčuje aj prepojenie Money S3 a fakturačného programu iDoklad. Klient v iDoklade vystavuje legislatívne správne faktúry a Jana Novotná si ich potom exportuje do Money S3 a nemusí ich ručne prepisovať. Navyše je to pohodlné aj pre jej klienta, ktorý jej nemusí doklady sám posielať, ale dá jej iba pasívny prístup do svojho iDokladu.

Jana Novotná sa na jar zapojila aj do programu iDoklad pozitívny účtovník. Záujemcovia prejdú on-line školením, v ktorom sa dozvedia, ako s klientmi spolupracovať na diaľku a ako im s tým pomôže iDoklad. Potom urobia krátky test.

Certifikovaní iDoklad pozitívni účtovníci môžu svojim klientom, ktorí ešte iDoklad nepoužívajú, ponúknuť 50 % zľavu na prvú platbu. Takisto získajú profil v katalógu, v ktorom používatelia iDokladu hľadajú účtovníka.

Do programu som sa pridala začiatkom roka a už po veľmi krátkej dobe sa na mňa obrátili záujemcovia o spoluprácu. Niekedy išlo o jednorazovú záležitosť, ale väčšina je už teraz mojimi klientmi,“ opisuje účtovníčka.

Pomoc začiatočníkom

Novotná sa venuje aj konzultáciám a osvete. Spravuje facebookovú skupinu Účetní posilovna, v ktorej radí začínajúcim účtovníkom aj podnikateľom. „Keď účtovníčka začne podnikať vo svojom odbore, často pri prvých klientoch narazí na niečo, s čím si nevie poradiť alebo si nie je istá správnosťou postupu a zaúčtovania. Preto im ponúkam konzultácie. Ak tiež účtujú v Money S3, pripojím sa k nim pomocou zdieľanej obrazovky a rovno im v softvéri ukážem, čo a ako.“

Jana Novotná učí aj účtovníctvo na vysokej škole. Je garantkou predmetu Praktické účtovníctvo na počítači. „Aj v škole pracujeme v Money S3. Niektorí študenti majú zo strednej školy skúsenosť s iným účtovníckym programom, ale Money je naozaj intuitívne a rýchlo sa v ňom naučí pracovať,“ dodáva.


Podnikateľ: Jana Novotná
Odbor podnikania: Účtovníctvo a konzultácie
Sídlo: Jihlava
Počet spolupracovníkov: 3 spolupracovníci
Web: ucetniposilovna.cz
Implementácia Money S3: 2015

Cifroid s.r.o. využívajú