Riaditeľ Freelance.cz chváli, že v Money S3 si všetko potrebné nájde aj sám bez účtovníčky

Vývojári Freelance.de aj Freelance.cz spájajú odborníkov z rôznych odvetví so spoločnosťami, ktoré ich hľadajú. Money S3 im pokrýva všetku firemnú administratívu.

Tím Lukáša Jelínka pomáhal rozvíjať Freelance.de a časom spustil českú verziu servera Freelance.cz. Stránka spája freelancerov z rôznych odvetví so spoločnosťami, ktoré hľadajú odborníkov pre svoje projekty. Freelance používa účtovný softvér Money S3 takmer od začiatku, a to najmä vďaka prehľadnému rozhraniu, priamemu prepojeniu s bankou a automatizácii.

Od vývoja softvéru až po prevádzku veľkého servera

Na začiatku projektu Freelance.cz stál vývojár Lukáš Jelínek, ktorý v roku 2011 začal spolupracovať s tímom nemeckého webu Freelance.de. Tá funguje od roku 2007 a stále patrí medzi najväčšie nemecké stránky spájajúce firmy a profesionálov z rôznych odvetví.

Lukáš Jelínek vytvoril tím programátorov, ktorý od roku 2015 pomáha Freelance.de s vývojom webu a nových funkcií. Tak vznikla vývojárska spoločnosť Freelance Czech. Spolupráca fungovala skvele, a keď sa ďalej rozrastala, prišiel nápad vytvoriť českú verziu webu.

Lukáš Jelínek rozšíril svoj tím o špecialistov na online marketing a v spolupráci so svojou materskou spoločnosťou vytvoril server Freelance.cz. Okrem softvérovej spoločnosti Freelance Czech vznikla aj nová spoločnosť Freelance.cz, ktorej konateľom sa stal Lukáš Jelínek.

Český server spája firmy a odborníkov z odborov ako:

  • programovanie,
  • projektové riadenie,
  • právne poradenstvo,
  • grafický design a fotenie,
  • natáčanie a strih videa,
  • copywriting, korektúry a preklady,
  • daňové a ekonomické poradenstvo
  • či napríklad online marketing.

Základom podnikania Freelance.cz a Freelance.de je prémiové členstvo. Prémioví špecialisti sú na stránke viditeľnejší a môžu dostávať personalizovanejšie ponuky. Môžu denne odoslať neobmedzený počet ponúk na spoluprácu, zobraziť kontaktné údaje zadávateľa projektu a dokonca ho môžu priamo kontaktovať.


Money S3 šetrí Freelance.cz prácu vďaka priamemu prepojeniu s bankou a ČSSZ cez dátovú schránku.

V Money S3 si všetky potrebné údaje nájdem aj sám, chváli CEO Lukáš Jelínek

S rozvojom nemeckého servera a prácou na Freelance.cz sa spoločnosť musela zaoberať účtovníctvom.

„Na začiatku sme spolupracovali s externou účtovníčkou. Do spoločnosti priniesla účtovný program, na ktorý bola zvyknutá. Neskôr, keď sme prijali internú účtovníčku, mala s programom problém. V predchádzajúcej firme pracovala v programe Money S3, kde je veľa vecí automatizovaných a program je používateľsky oveľa prívetivejší,“ hovorí Lukáš Jelínek.

Hľadanie nového programu preto nebolo ťažké. Nová účtovníčka vysvetlila výhody Money S3 oproti existujúcemu riešeniu:

„S Money S3 sa pracuje oveľa ľahšie vďaka logickejšiemu a praktickejšiemu prostrediu. Páči sa mi napríklad, že môžem mať vždy otvorené okná s položkami, ktoré denne používam. Keď robím mzdy, mám všetky potrebné informácie pohromade na karte zamestnanca. V predchádzajúcom programe som ich musela hľadať na viacerých miestach. Záznamy sa tiež dajú v prípade potreby veľmi ľahko meniť. K dokladom môžem písať komentáre a označovať ich farebnými príznakmi, aby som mala prehľad,“ hovorí pani Máčalová, účtovníčka zo spoločnosti Freelance.cz.

Ďalšou funkciou, ktorá výrazne uľahčila administráciu vo Freelance.cz, bolo prepojenie Money S3 s Fio bankou a prostredníctvom dátovej schránky s ČSSZ a poisťovňami. Generálny riaditeľ Lukáš Jelínek chváli aj jednoduchosť ovládania.

„Aj keď nie som účtovník, personalista ani mzdový účtovník, väčšinu vecí v Money S3 si dokážem nájsť sám. Nemusím s každou maličkosťou chodiť za našou účtovníčkou a pýtať sa, kde ju v účtovnom softvéri nájdem. Okrem toho sme si celý účtovný program bez väčších problémov nastavili sami a preniesli doň údaje z predchádzajúceho účtovného programu. Keď sme narazili na nejaký problém, konzultanti zo Seyforu nám vždy poradili a problém sme vyriešili.”

Lukáš Jelínek
CEO Freelance Czech a Freelance.cz

Freelance plánuje expanziu do ďalších krajín

Projekty Freelance.cz a Freelance.de sú úspešné. Len česká verzia servera má viac ako 500 aktívnych projektov, na ktorých spolupracujú odborníci zo všetkých oblastí. Materská spoločnosť sa preto rozhodla rozšíriť úspešný formát aj do ďalších európskych krajín.

Tím Lukáša Jelínka bude na tomto rozšírení pracovať predovšetkým so svojím softvérovým tímom. Tím bude programovať ďalšie jazykové mutácie a ďalej rozvíjať funkčnosť existujúcich serverov. Vďaka tomu rozšíri svoj tím o ďalších špecialistov, najmä programátorov.

„S Money S3 do budúcnosti určite počítame. V súčasnosti používame moduly Adresár, Banka a pokladnica, Dane, Fakturácia a Mzdy a personalistika. Sme menšia firma a toto riešenie plne pokrýva všetko, čo od účtovného programu potrebujeme,“ dodáva Lukáš Jelínek.


Podnikateľ: Freelance.cz
Odbor podnikania: Prevádzka serveru spájajúca firmy a profesionálmi
Sídlo: Brno
Počet zamestnancov: 10 zamestnancov
Web: https://www.freelance.cz/
Implementácia Money S3: Január 2018

Freelance.cz využíva