„Faktúry od klientov, ktoré by som prepisovala 5 hodín, mám vďaka iDokladu stiahnuté za 1 minútu,“ hovorí účtovníčka

Účtovníčka Kateřina Knotková si s klientmi vymieňa doklady cez iDoklad a ušetrí desiatky hodín mesačne

Pani Knotková poskytuje účtovnícke a daňové služby v Prostějove. Väčšinu jej klientov tvoria stavebné firmy a ich dodávatelia – týmto firmám vedie kompletné účtovníctvo, poskytuje im poradenstvo alebo im spracúva daňové priznania. Aby klientom poskytla kvalitnejšie služby a vybavila čo najväčšie množstvo práce, využíva ekonomický systém Money S3 a svojim klientom odporúča fakturačnú službu iDoklad.

30minútová ukážka
Vyberáte Money S3 a nechce sa vám klikať a skúšať? Nechajte to na nás, predstavíme vám ho ZADARMO.

Väčšinu dokladov vyriešim s klientmi na diaľku

V Money S3 účtuje Kateřina Knotková už viac ako 10 rokov a vďaka nemu sa tiež prvýkrát dopočula o fakturačnej službe iDoklad, ktorú takisto vyvíja spoločnosť Solitea. Prepojenie Money S3 a iDokladu sa neskôr rozhodla využiť pre svoje podnikanie.

Kateřina Knotková odporúča iDoklad všetkým svojim novým klientom. Tí následne v iDoklade tvoria faktúry a ona ich spracúva v Money S3. „Klientske účty v iDoklade mám napojené na program Money S3, do ktorého priebežne sťahujem faktúry z iDokladu. Priamo v Money je na to funkcia Výmena dát s iDokladom,“ vysvetľuje pani Knotková.

„Nemusím čakať, kým mi klient faktúry fyzicky doručí. Len mi zavolá, že fakturácia je hotová, ja si faktúry stiahnem, vytlačím a môžem sa pustiť do spracúvania DPH,“ vysvetľuje. Vďaka tomu, že účtovníčka si sťahuje faktúry elektronicky, môžu jej služby využívať klienti z celej krajiny.

Účtovníčka Kateřina Knotková využíva na výmenu dokladov s klientmi Money S3 a iDoklad


Namiesto 5 hodín prepisovania si účtovníčka stiahne faktúry od klientov za 1 minútu a bez fyzického kontaktu.


Na iDoklad prešlo vďaka výhodám 80 % jej klientov.


Všetkým týmto klientom zlepšila aplikácia interné procesy.

Koniec monotónneho prepisovania faktúr

Najväčšou výhodou prepojenia Money S3 a iDokladu je ale pre Kateřinu Knotkovú to, že nemusí faktúry prepisovať ručne. „Vďaka tomu, že moji klienti pracujú v iDoklade, ušetrím veľa času, ktorý by som inak strávila ručným prepisovaním. Stavebné firmy mávajú na faktúrach množstvo položiek a jednu dávku by som prepisovala aj päť hodín. Namiesto toho si ich z iDokladu stiahnem za minútu,“ vysvetľuje pani Knotková.

Kateřina Knotková síce účtuje v Money S3, ale inak je možné iDoklad prepojiť so všetkými bežne využívanými účtovnými systémami. A ak by z akéhokoľvek dôvodu účtovníčka nechcela prepojiť svoj ekonomický systém s iDokladom, môže sa do klientskych účtov prihlásiť na diaľku a stiahnuť si ich faktúry ručne (napríklad podľa dátumu uskutočnenia zdaniteľného plnenia či iného kritéria).

Len čo účtovníčka importuje faktúry z iDokladu, stačí skontrolovať ich správnosť a potom ich zaúčtovať. „Klienti občas urobia chybu v sadzbe DPH, na ktorú ich upozorním a dám im vedieť, ako ju napraviť. Klient chybu opraví v iDoklade a znova odošle svojmu zákazníkovi alebo v aplikácii vystaví dobropis,“ vysvetľuje proces pani Knotková.

iDoklad postráži za klientov správnosť veľkej časti údajov, napríklad číselný rad alebo výpočet DPH. Kontrola údajov a pomoc s opravou tak pre klientov účtovníčky predstavujú bonusovú službu.

Ak si klienti nechávajú spracovať aj faktúry prijaté od obchodných partnerov, fyzicky ich doručia účtovníčke, ktorá ich spracuje a archivuje. V tomto prípade iDoklad klientom veľmi pomáha. Nemusia doklady pred odoslaním účtovníčke ručne kopírovať a skladovať kópie, ale si ich len naskenujú a vložia do iDokladu alebo cez mobilnú aplikáciu iDoklad vyfotia QR kód na faktúre, a tá sa jednoducho sama importuje.

Po predstavení iDokladu naň väčšina klientov rada prejde

Kateřina Knotková od svojich klientov iDoklad nevyžaduje, ale pre väčšinu z nich je výhodný, a preto naň prejdú. „Klienti, ktorí iDoklad používajú, majú moje služby lacnejšie. Musia si síce kúpiť predplatné iDokladu, ale stále ich to vyjde lacnejšie, než keby mi museli platiť za hodiny prepisovania dokladov,“ vysvetľuje Kateřina Knotková. „Tak ako všetci certifikovaní účtovní poradcovia, aj ja navyše ponúkam novým klientom 50 % zľavu na prvé predplatné iDokladu.“

iDoklad aktuálne využíva zhruba 80 % jej klientov. Ostatní majú nízky objem faktúr, takže ich účtovníčka rýchlo spracuje aj bez iDokladu.

„Keď klientom predstavujem iDoklad, sú z neho vo väčšine prípadov nadšení. Sú radi, že ich moje služby vyjdú lacnejšie, a zároveň získajú nástroj, ktorý im uľahčí fakturovanie i ďalšie firemné procesy,“ opisuje účtovníčka. Vďaka iDokladu ponúka svojim klientom pridanú hodnotu a drží si tak konkurenčnú výhodu.

Bonusové funkcie, ktoré sa klientom páčia

Časť klientov Kateřiny Knotkovej tvorila kedysi faktúry ručne a prechodom na iDoklad modernizovala svoje interné procesy. „Klientom sa páči, že môžu faktúry vystavovať odkiaľkoľvek a z ľubovoľného zariadenia. Radi tiež využívajú možnosť pridania naskenovaných prijatých dokladov. Aby prijaté doklady nemuseli kopírovať a skladovať, tak ich len naskenujú a vložia do iDokladu alebo ich vyfotia rovno cez iDoklad,“ opisuje Kateřina Knotková.

Klienti Kateřiny Knotkovej si pochvaľujú aj to, že im iDoklad zrýchlil proces fakturácie. Nemusia vypĺňať šablónu v počítači, ale len v aplikácii zadajú IČ, položku a čiastku, a doklad je hotový. U opakujúcich sa fakturácií zase využívajú funkciu kopírovania. Faktúru ani nemusia ručne vkladať do e-mailu, ale odošlú ju priamo z iDokladu. Môžu si tiež nastaviť automatickú upomienku, keď sa zákazník oneskorí s úhradou.

Podľa Kateřiny Knotkovej klienti na iDoklade oceňujú tiež to, že ich faktúry získali profesionálny vzhľad. Jednoducho si do nich vložia firemné logo, podpis s pečiatkou a zmenia si vzhľad alebo farbu. Všetky tieto výhody zaujímajú aj nových klientov, ktorým účtovníčka iDoklad ponúka.

Záver: vybavím viac klientov a vydané faktúry účtujem efektívne, bez zbytočného prepisovania

Vďaka prepojeniu Money S3 a iDokladu získala Kateřina Knotková k dobru desiatky hodín mesačne, ktoré by inak trávila monotónnym prepisovaním. „Spracovanie vydaných faktúr je pre mňa efektívnejšie, takže vďaka prepojeniu Money a iDokladu môžem venovať čas odbornej účtovníckej práci, a tým spracovať väčší objem,“ hovorí.

Okrem toho môže venovať viac času poradenstvu a ďalším činnostiam, v ktorých naplno využije svoje odborné know-how.

Zo spolupráce s Kateřinou Knotkovou tiež výrazne profitujú jej klienti. Nielen, že majú profesionálne spracované účtovníctvo, ale navyše vďaka nej získali nástroj, ktorý im značne uľahčuje fakturáciu a zrýchľuje firemné procesy.

„Prepojenie Money a iDokladu sa mi v praxi veľmi osvedčilo a dnes už si nedokážem predstaviť, že by som podnikala bez neho. Priniesol veľkú pridanú hodnotu mne aj mojim klientom,“ hodnotí Kateřina Knotková.

Účtovníčka Kateřina Knotková využíva

Chcete s klientmi tiež jednoducho pracovať na diaľku? Pridajte sa k iDoklad pozitívnym účtovníkom.

Faktúry, predajky a ďalšie doklady získate od klientov rýchlo a bez chýb.

Získate prístup k desiatkam tisíc potenciálnych klientov – používatelia iDokladu.

Naučíme vás, ako so svojimi klientmi fungovať na diaľku pomocou iDokladu.

Vaši klienti dostanú zľavu na predplatné iDokladu.