Skladové analýzy

Získať lepší prehľad o všetkých nákupoch, predajoch a zisku, odhaliť slabé i silné stránky svojho podnikania a zlepšiť tak svoju konkurencie schopnosť. S tým všetkým vám pomôže modul Skladové analýzy. Spadá do kategórie Business Intelligence a preto vám poskytne nielen rad dôležitých údajov, ale dokáže ich tiež rôzne triediť, zoskupovať a analyzovať. Vďaka tomu vyťažíte z Money S3 maximum informácií a získate lepší prehľad o hospodárení firmy.


Zistíte napríklad, kedy sa aký tovar predáva najlepšie alebo kedy len zaberá miesto v sklade. A môžete tomu prispôsobiť svoje obchodovanie a zlepšiť predaj, obrat aj zisk.

Popis modulu 

Práca so skladovými analýzami je úplne jednoduchá. Fungujú priamo v prostredí Money S3, ktoré dobre poznáte a sú priamo previazané s modulom Sklad.

K dispozícii máte až desať typov analýz, ktoré ponúkajú ľubovoľný pohľad na dáta. Sami ich navyše môžete prevziať alebo upraviť podľa predpripravených šablón. Výpočty spravidla trvajú len pár desiatok sekúnd a modul ich vykonáva vždy k aktuálnemu stavu skladu. Zakaždým tak dostanete úplne presné a aktuálne údaje.

Výsledné analýzy si zobrazíte ako prehľadný zoznam, v ktorom sú údaje zoskupené podľa vybraných parametrov so sumarizáciou:

  • nákupu,
  • predaja,
  • zisku,
  • merných jednotiek.

Všetko si navyše zobrazíte až do úrovne jednotlivých dokladov. Zoznamy tiež ľahko prevediete do programu Microsoft Excel a grafy, ktoré na základe analýz vzniknú, nájdete na karte Money / Money Dnes.

Vlastné analýzy zostavíte podľa dvanástich parametrov, ktoré môžete rôzne kombinovať. Ľahko tak získate napríklad výsledky predaja z daného skladu po jednotlivých odberateľoch, a to vrátane roztriedenia pre jednotlivé regióny.

Sami tiež určíte obdobie, na ktoré sa analýza vzťahuje. A doklady vstupujúce do analýz môžete ľubovoľne filtrovať na:

  • Predajné
  • Nákupné
  • Interné

Sledovanie vášho zisku alebo predaja je tak ešte presnejšie.

Zložené karty potom môžete sledovať buď ako celok, alebo po jednotlivých komponentoch.Navyše medzi nimi môžete rýchlo prepínať a sledovať ich tak z oboch pohľadov.

Pomocou tohto nástroja môžete jednoduchým spôsobom získavať prehľad o cenách skladových pohybov (zisk, predaj, nákup) agregačne členených podľa vami zvolených premenných.
Zoznam dokladov vstupujúcich do Skladových analýz sa zobrazuje v stromovej štruktúre podľa nastavených premenných a ich poradia.

Počet úrovní stromu (premenných) a ich poradie definujete na karte Konfigurácia Skladovej analýzy. Premenné tu môžete tiež obmedziť (ich rozsah a súčtovania) Filtrom.

Zobrazit obrázek v plné velikosti

Detailnú dokumentáciu k modulu Skladové analýzy si môžete stiahnuť TU.

Získajte modul Skladové analýzy behom chvíle

Modul Skladové analýzy stojí 190 Eur bez DPH. Všetky výhody modulu Skladové analýzy získate pri zakúpení niektorého z kompletov. Komplety si objednajte priamo cez e-shop alebo na našom obchodnom oddelení na tel.: +421 249 212 323. Výhody modulu môžete bezplatne využívať vo verzii Money S3 Štart.

Modul si môžete zakúpiť ku kompletom: