Účtovné analýzy

Modul Účtovné analýzy spoľahlivo zefektívni prácu vašich účtovníkov. Mesačne im ušetrí až tri dni práce vďaka výrazne rýchlejšiemu čisteniu salda.


Naviac vám dá náhľad na súhrnné (agregované) účtovné dáta, vďaka ktorým získate lepší prehlaď o ekonomických tokoch vo firme.

Popis modulu 

Výhody modulu

Nielenže vďaka rýchlejšiemu čisteniu salda ušetria vaši účtovníci aj niekoľko dní práce za mesiac, ale s Účtovnými analýzami získate tiež prístup k novým analytickým informáciám z účtovného denníka. A to aj za niekoľko účtovných rokov súčasne.

Modul naviac funguje ako dátová kocka nad účtovným denníkom a jednotlivé úrovne sú zobrazené v prehľadnom zozname. Vďaka tomu môžete k dátam ľahko pristupovať z rôznych hľadísk.

Účtovné analýzy ponúkajú tiež grafy a tlačové výstupy, s ktorými môžete ďalej pracovať. Zoznamy naviac ľahko prevediete do Excelu, kde si prehľadne pozriete jednotlivé agregačné úrovne - teda zvolené konfigurácie podľa vybraných premenných, ako sú:

 • Účet
 • IČO
 • Párovací symbol
 • Dátum
 • Stredisko
 • Zákazka
 • Činnosť

Zoznam dokladov vstupujúcich do Účtovnej analýzy sa zobrazuje v stromovej štruktúre podľa nastavených premenných a ich poradia. Počet úrovní stromu (premenných) a ich poradie definujete na karte Konfigurácia analýzy.

Táto zostava obsahuje súčty v niekoľkých, predom definovaných, zoskupeniach z premenných Účtovného denníka – Účet, IČO, Párovací symbol, Stredisko, Zákazka, Činnosť a Dátum. Ďalej obsahuje možnosť definovania filtrov u jednotlivých premenných, možnosť spracovať aj viac účtovných rokov atď.

Zobrazit obrázek v plné velikosti

Účtovné zostavy

Vďaka Účtovným zostavám ľahko preskúmate dáta v účtovnom denníku podľa najrôznejších kritérií. Naviac si ich zobrazíte aj v grafe a prevediete do Excelu. Zostavy nájdete na karte Analýzy/Účtovné zostavy a pracujete s nimi pomocou bežného sprievodcu.

V zostavách si tiež zobrazíte alebo z nich vytlačíte a exportujete ľubovoľnú konfiguráciu, ktorá sa nastaví a uloží priamo v sprievodcovi. Aby bolo všetko úplne prehľadné, zadané konfigurácie sa vždy uložia oddelene od konfigurácií zoznamu Účtovnej analýzy.

Účtovné zostavy nakonfigurujete úplne rovnako ako Účtovné analýzy. Jediný rozdiel je v tom, že zostavy vytvárajú základnú databázu v lokálnom dočasnom súbore umiestnenom v príslušnom počítači.

Táto databáza teda nie je aktívna ako napríklad Účtovné analýzy a nepremietajú sa do nej ďalšie zmeny v zaúčtovaní dokladov. Vďaka tomu ale databázu ľahko preskúmate v takzvanom stromčekovom zozname. Stačí len kliknúť na tlačidlo Tabuľka na poslednej strane sprievodcu.

30minútová ukážka
Vyberáte Money S3 a nechce sa vám klikať a skúšať? Nechajte to na nás, predstavíme vám ho ZADARMO.
Ukázka Money S3

Jednoduchšie „čistenie salda“ – operatívne riešenie saldokontných zápisov

Modul Účtovné analýzy vám takisto umožní operatívne riešenie saldokontných zápisov. Teda úpravu pôvodných dokladov v podvojnom účtovníctve tak, aby následné čistenie salda bolo efektívnejšie, rýchlejšie a podstatne jednoduchšie.

V novom zozname si tiež prehľadne zobrazíte aktuálne saldo vrátane agregačných premenných (účet, IČO, párovací symbol) a konkrétneho zaúčtovania dokladov na tieto premenné. Priamo zo zoznamu ľahko zmeníte aj zdrojové doklady vrátane ich úhrad a zaúčtovania. Zoznam pritom na tieto zmeny reaguje automaticky.

Naviac si vyberiete z rôznych konfigurácií zoznamu alebo nastavíte vlastné, do ktorých môžete zahrnúť aj ostatné premenné účtovného denníka. Konkrétne:

 • Stredisko
 • Zákazku
 • Činnosť
 • Dátum

Detailnú dokumentáciu k modulu Účtovné analýzy si môžete stiahnuť TU.

Získajte modul Účtovné analýzy behom chvíle

Modul získate za 130 € bez DPH formou rozšírenia licencie Money S3. Všetky výhody modulu Účtovné analýzy získate pri zakúpení niektorého z kompletov. Komplety si objednajte priamo cez e-shop alebo na našom obchodnom oddelení na tel.: +421 249 212 323. Výhody modulu môžete bezplatne využívať vo verzii Money S3 Štart.

Modul si môžete zakúpiť ku kompletom: