eKasa

Prečítajte si, ako je Money pripravené komunikovať s on-line registračnými pokladnicami a pozrite sa na možnosti vyriešenia eKasy, či už formou upgradu, alebo zakúpením nového zariadenia.

eKasa – aktuálne podporované zariadenia

03. 03. 2023

Väčšinu odporúčaných zariadení si môžete objednať na e-shope Profipokladne.sk alebo cez formulár na konci tejto stránky.

2

eKasa – platnosť autentifikačných údajov po dvoch rokoch vyprší

08. 04. 2021

Dva roky dozadu sa začal postupný nábeh na systém elektronickej evidencie platieb - eKasa, na aktiváciu ktorého bolo potrebné zo strany podnikateľov stiahnuť si identifikačné a autentifikačné súbory z portálu Finančnej správy. Nakoľko platnosť autentifikačných údajov po dvoch rokoch vyprší a je potrebné ich stiahnuť a nahrať znova do eKasa zariadenia.

11

eKasa v cieli

18. 02. 2020

Minuloročný apríl nebol pre slovenských podnikateľov o prvoaprílových žartoch. Bol to jeden z prvých dátumov, kedy pre určitú časť podnikateľov začala platiť eKasa. Tá sa týkala všetkých novovzniknutých subjektov, ktorým vznikla povinnosť evidovať tržby na portáli Finančnej správy a  tých, ktorí otvorili svoju prvú prevádzku. Pre ostatných vstúpilo on-line napojenie do platnosti až od 1. júla 2019.

7

Ideálne podmienky na pripojenie na eKasu sú práve teraz. Pokladnice sú pripravené

25. 10. 2019

Finančná správa vyhlásila, že začne rozdávať pokuty podnikateľom bez eKasy až od januára 2020. Už teraz je však ten najlepší čas prejsť na eKasu – pokladnice sú pripravené, vyhnete sa kombinácii náročného predvianočného zhonu s riešením eKasy a v prípade komplikácií nebude teraz problém nájsť servisného technika. Prečítajte si, ako postupovať a čo všetko by ste mali o eKase vedieť.

0

eKasa aktuálne: Aktuálny stav podporovaných eKasa riešení v systémoch Money

03. 07. 2019

Aktualizované 18.11.2019: Od 1. júla 2019 by ste sa mali byť povinne napojený na systém eKasa. Parlament schválil návrh Ministerstva financií, vďaka ktorému tento rok za nedodržanie eKasy nedostanete pokutu - odklad bol schválený do 31.12.2019. Počas tohto obdobia môžete na hotovostný predaj používať Vaše súčasné registračné pokladnice a fiskálne tlačiarne bez napojenia na eKasu. Podmienkou […]

18

eKasa aktuálne: Na eKasu máte viac času, pokutovať sa bude až po 31. decembri 2019

21. 06. 2019

Pokutu za eKasu v tomto roku nedostanete, môžete si čiastočne vydýchnuť. Zaviesť eKasu do Vášho podnikania stačí do konca tohto roka, musíte však splniť jednu povinnosť.  Odporúčame Vám, aby ste si to nenechávali na poslednú chvíľu.  

24

eKasa: čo robiť, keď internet vypadáva, alebo ho vôbec nemáte

04. 06. 2019

Ak ste zatiaľ vo svojej predajni internet nepotrebovali, včas si ho objednajte. Po prvom júli, kedy sa musia všetci podnikatelia zapojiť do systému eKasa, sa bez neho nezaobídete. Ale čo robiť, keď internet vypadne, alebo internetové pokrytie úplne chýba? Všetko potrebné sme pre vás spísali.

30

Čomu zabráni eKasa? Pripomeňme si, prečo vznikla

28. 05. 2019

Falošné účtenky, skryté pokladne alebo poškodené dátové úložiská. Aj to sú dôvody, ktoré viedli k spusteniu eKasy. Prečítajte si, akými spôsobmi sa finančná správa snaží zvýšiť vybrané dane a prečo pristúpila práve k eKase.

8

Čím začať v príprave na eKasu? Požiadajte hneď o kód

14. 05. 2019

Urobte ihneď prvý krok k zvládnutiu eKasy – žiadajte od finančnej správy kód pokladnice eKasa klient. Čím skôr to vybavíte, tým menší bude rad.

24

Kupujete novú eKasa pokladnicu? Tu je návod, ako správne ukončiť prevádzku tej starej

07. 05. 2019

Nemožnosť upgradu, zastaranosť alebo príliš veľká investícia, ktorá sa neoplatí. To sú najčastejšie dôvody, prečo sa podnikatelia zbavujú svojich elektronických registračných pokladníc (ERP) a zaobstarávajú si pred štartom eKasy nové zariadenia. Ak je to aj váš prípad, myslite na to, že musíte prevádzku ERP riadne ukončiť.

8
  • 1
  • 2

Najhľadanejšie

Money S3 Money S4 Money S5

Obľúbené články

Daňový kalendár

31. 03. 2023
Zaplatenie štvrťročných preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby vo výške 1/4 poslednej známej daňovej povinnosti – štvrťročné
31. 03. 2023
Odvedenie dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou z nepeňažného plnenia od „držiteľa“ za rok 2022 podľa § 43 ods. 17 písm. a) zákona o dani z príjmov a z peňažného a nepeňažného plnenia podľa § 43 ods. 20 a ods. 21 zákona o dani z príjmov a podanie oznámenia o tejto skutočnosti správcovi dane – ročné
31. 03. 2023
Podanie daňového priznania za predchádzajúci kalendárny mesiac pre osobu uplatňujúcu osobitnú úpravu dane iOSS na predaj tovaru na diaľku dovážaného z územia tretích štátov a zaplatenie tejto dane (§ 68c zákona o DPH) – mesačné
Ďalšie termíny

Slovník pojmov

Vyskúšajte si účtovný program Money S3

Zadarmo a so všetkými funkciami