Mzdy a personalistika / Mzdová evidencia / Všetko, čo by ste mali vedieť o Money S3/Ako na jednoduché spracovanie miezd v účtovnom programe Money S3
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo

Ako na jednoduché spracovanie miezd v účtovnom programe Money S3

Ako na jednoduché spracovanie miezd v účtovnom programe Money S3
Seyfor Slovensko, a.s.
16. 02. 2022
Doba čtení3 minúty čítania
Líbilo se4
Ako na jednoduché spracovanie miezd v účtovnom programe Money S3

Obsah

  Samostatný program na mzdy využívajú veľké firmy, malým a stredným podnikom sa viac vyplatí modul v účtovnom software – napríklad Mzdy a personalistika v Money S3. Jednoducho sa používa, vždy využíva aktuálnu legislatívu a rozšírite ho o ďalšie moduly, ktoré pokryjú väčšinu administratívy. Ukážeme vám, ako sa pripravujú mzdy v Money S3.

  Na nič nezabudnete: pripravíme všetko, čo je potrebné vyplniť

  Money S3 má vzhľad podobný kancelárskym aplikáciám ako Outlook alebo Excel. Práca v ňom je rýchla a intuitívna. Pre začiatok si vyplníte kartu zamestnanca – nastavíte druh pracovného pomeru, zložky mzdy, zrážky, či nezdaniteľné príjmy.

  Každý mesiac tak vyplníte, koľko dní zamestnanec odpracoval, či mal dovolenku alebo nemocenskú. Doplníte prémie, odmeny a ďalšie jednorazové údaje. V programe na všetko nájdete predpripravené riadky, ktoré stačí iba vyplniť. Akonáhle máte mzdy spracované, môžete pripraviť tlačové zostavy.

  Dokumenty automaticky pošlete úradom a zamestnancom

  Všetky dokumenty ako napríklad vyúčtovanie miezd, prehľady o platbách zdravotného a sociálneho poistenia alebo prehľad o zrazených preddavkoch na daň si vytlačíte jednotlivo alebo hromadne.

  Dokumenty pre poisťovne môžete poslať elektronicky. Zamestnancom automaticky odošlete výplatné pásky e-mailom v PDF, ktoré zabezpečíte PIN kódom.

  Mzdy si interne roztriedite a rovno zaúčtujete

  Veľkou výhodou Money S3 je, že spracované mzdy si rovno zaúčtujete a nemusíte ich ručne prepisovať do účtovného programu. V module si vytvoríte interné doklady a mzdy rozdelíte podľa nákladových stredísk. Máte tak presnejší prehľad o nákladoch jednotlivých tímov či oddelení.

  Vytvoríte si tiež záväzkové doklady voči zamestnancom alebo úradom, ktoré slúžia ako príkaz na úhradu. Všetko sa vám prehľadne zapíše do účtovníctva.

  Vždy podľa aktuálne platných zákonov

  Sledujeme za vás legislatívne zmeny. Všetky tlačové zoznamy a formuláre pravidelne upravujeme podľa platných zákonov pri každej aktualizácii Money S3. Môžete naviac kedykoľvek nahliadnuť do karty Nastavenia miezd, kde sú zhrnuté zákonom dané parametre ako napr. sadzby daňového bonusu na vyživované deti alebo výška minimálnej mzdy.

  Money S3 uľahčuje prácu personalistom aj mzdovým účtovníkom.

  Stravné lístky, dovolenka, príplatky a ďalšie

  Ponúkate zamestnancom nadštandardné príplatky alebo týždeň dovolenky navyše? Zamestnancom ich môžete nastaviť aj hromadne. Hodiny pre príplatky alebo čerpanie voľna potom vyplníte behom spracovania mzdy.

  Pokiaľ používate stravné lístky alebo stravovaciu kartu, na karte zamestnanca jednoducho nastavíte zrážku zo mzdy. Na mzde stačí zadať počet vydaných stravných lístkov a program sám dopočíta výšku zrážky aj príspevok zamestnávateľa. Na výplatnej páske sa suma, ktorou si zamestnanec prispieva, zobrazí automaticky. Rozhodli sa vaši zamestnanci pre finančný príspevok na stravovanie? Aj s týmto vám Money pomôže.

  Pripravujte správne mzdy a kvalitne zodpovedajte personálne otázky vďaka našim aktuálnym informáciám

  Zadajte váš e-mail a naše novinky z prostredia personalistiky a miezd aj aktuálne dianie zo sveta Money vám budeme posielať priamo na e-mail. info

  Odoslaním súhlasíte s našimi zásadami pre spracovanie osobných údajov.

  Money S3 pokryje administratívu, aby ste mali čas na podnikanie

  Money S3 jednoducho rozšírite o ďalšie moduly, ktoré vám zjednodušia administratívu. Okrem programu na mzdy a personalistiku môžete napríklad využiť modul Fakturácia v kombinácii so Skladovým hospodárstvom a objednávkami a E-shop konektorom.

  V Money S3  môžete hromadne preceniť tovar, systém za vás skontroluje dostupnosť produktov pre e-shop, pri objednávke automaticky vygeneruje faktúry a po odoslaní automaticky odpíše tovar zo skladu.

  Pomôžeme vám s administratívou spojenou s pravidelným spracovaním miezd. Vyskúšajte si modul Mzdy a personalistika v účtovnom systéme Money S3 Štart zadarmo.

   

  Autorom článku je Ing. Katarína Serinová

  Boli informácie v článku užitočné?

  Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

  Áno
  Nie
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Vyskúšajte si účtovný program
  Money S3

  Zadarmo a so všetkými funkciami

  Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
  Pripojte sa k 20 000 používateľom.
  Vyskúšajte zadarmo
  Zavrieť reklamu
  Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
  Pripojte sa k 20 000 používateľom.