Novinky v Money / Produktové novinky/Čo prináša nová verzia Money S3? Jednotný vizuál aj podklady pre odvodovú úľavu
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Čo prináša nová verzia Money S3? Jednotný vizuál aj podklady pre odvodovú úľavu

Čo prináša nová verzia Money S3? Jednotný vizuál aj podklady pre odvodovú úľavu
Seyfor Slovensko, a.s.
31. 10. 2023
Doba čtení3 minúty čítania
Líbilo se5
Čo prináša nová verzia Money S3? Jednotný vizuál aj podklady pre odvodovú úľavu

Nová verzia Money S3 23.900 prináša grafické zmeny interného prostredia programu a pomôže vám aj s určením výšky štátnej pomoci a vypočíta sumy zníženého poistenia. Čím ďalším vám uľahčíme prácu? Prečítajte si naše zhrnutie.

Nové grafické prvky (aj) vo vnútri programu

Snažili sme sa, aby bol nový grafický dizajn konzistentný v celom programe Money S3. Či už pracujete v hlavnom module, alebo v niektorej z doplnkových aplikácií, všade sa stretnete s jednotným vzhľadom.

Pripomeňte si hlavné grafické zmeny z minulej verzie.

  • Nové ikony pre lepšiu navigáciu: Ponuka na karte Nástroje je teraz vizuálne bohatšia vďaka novým ikonám. Ikony boli navrhnuté tak, aby čo najviac zodpovedali svojej funkcii a zároveň boli čo najintuitívnejšie. Či už hľadáte Editor formulárov, Prehliadač tlačových záloh alebo napríklad ISDOC Reader, vďaka novým ikonám nájdete potrebnú funkciu rýchlejšie.
  • Nové úvodné obrazovky: Program Money S3 a všetky jeho súčasti, ako napríklad Editor formulárov, Money S3 Kasa, S3 Automatic, majú nový grafický dizajn úvodnej obrazovky. Dizajn je teraz jednotnejší a prehľadnejší, čo uľahčuje rýchlu orientáciu aj v tých najkomplexnejších častiach programu.

Podklady pre odvodovú úľavu na sociálne poistenie

Podľa novely Zákona o sociálnom poistení môžu zamestnávatelia využiť odvodovú úľavu a platiť znížené sociálne odvody za mesiace 8/2023 až 1/2024. Zamestnávatelia, ktorým Sociálna poisťovňa schváli štátnu pomoc, si od októbra 2023 musia sami vypočítať výšku odvodovej úľavy a zaplatiť zníženú sumu poistenia.

Nová verzia Money S3 vám pomôže určiť výšku štátnej pomoci a vypočíta sumy zníženého poistenia. Ako postupovať?

  1. Spracujte mzdy za príslušný mesiac

Mzdy vytvoríte tak, ako doteraz. Výpočet sociálneho poistenia na mzde sa nemení. Bez zmeny zostávajú aj mesačné výkazy, resp. výkazy pre nepravidelné príjmy. Vykazujú sa v nich vymeriavacie základy a poistné zamestnávateľa v pôvodnej výške bez uplatnenej úľavy.

  1. Vytlačte Poklady pre odvodovú úľavu na sociálne poistenie pre potravinárov

Zostavy sú súčasťou tlače Mesačného výkazu, resp. Výkazu pre nepravidelné príjmy, stačí si pri tlači vybrať formulár podkladov. V zostave sa zobrazuje rozpis základného aj zníženého poistenia za každého zamestnanca (IČPV) samostatne, a obsahuje aj celkovú sumu zníženého poistenia, ktorú má zamestnávateľ zaplatiť Sociálnej poisťovni.

  1. Zaplatenie poistenia

Pri platbe záväzku voči Sociálnej poisťovni zadajte už zníženú sumu poistenia podľa údajov z podkladov.

Vyúčtovanie miezd – nové možnosti tlače

Vo verzii 23.900 si už môžete tlačovú zostavu Vyúčtovanie miezd vytlačiť na formulári orientovanom na výšku alebo na šírku. Nastavenie orientácie tlačového formulára si jednoducho zvolíte na karte, ktorá sa zobrazuje pred tlačou.

Hromadné založenie nového účtovného roka

Zavádzanie nového účtovného roka je jednou z kľúčových činností v účtovníctve. Aby bol tento proces čo najjednoduchší, Money S3 v najnovšej verzii prináša:

  • Upravenú funkciu pre automatické zakladanie nového účtovného roka s voľbou Pridať rok hromadne.
  • Zefektívnenie zoznamu agend pre zakladanie nového roka – zobrazené sú iba tie agendy, ktoré ešte nemajú založený nový rok. Vylúčené agendy alebo záložné kópie Dátových uzávierok sú z tohto zoznamu odstránené, aby sa zamedzilo zbytočným chybám alebo duplicitám.

Money S3 sa zlepšuje pre vás

Či už ste dlhoročným používateľom Money S3 alebo nováčikom, vždy sú pre vás pripravené aktualizácie s celým radom vylepšení, ktoré vám uľahčia každodennú prácu s programom.

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si svoje Money S3

Stiahnite si poslednú verziu Money S3 cez klientský portál.

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia