Novinky v Money / Produktové novinky/[Money S3 20.401] Nová verzia zjednodušuje krátenie daňových nákladov
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

[Money S3 20.401] Nová verzia zjednodušuje krátenie daňových nákladov

[Money S3 20.401] Nová verzia zjednodušuje krátenie daňových nákladov
Seyfor Slovensko, a.s.
29. 04. 2020
Doba čtení2 minúty čítania
Líbilo se4
[Money S3 20.401] Nová verzia zjednodušuje krátenie daňových nákladov

Najnovšia verzia Money S3 20.401 zjednodušuje všetkým podnikateľom krátenie daňovo uznateľných nákladov, prináša podklady pre získanie príspevku pre zamestnávateľov s prerušenou alebo obmedzenou prevádzkou, či novú Neprítomnosť v zmysle prekážky na strane zamestnávateľa.

Okrem toho v tejto verzii nájdete aj nové formuláre pre dodacie listy a na základe odporúčaní daňových poradcov Money S3 pracuje ináč so zaokrúhlením rozdielov pri výpočte DPH.

V dôsledku výnimočného stavu spôsobeného koronavírusom vydávame nové verzie Money S3 častejšie než raz mesačne. Vďaka tomu je vaše Money z pohľadu legislatívy stále aktuálne. 

Jednoduchšie krátenie daňovo uznateľných nákladov 

Ak vlastníte auto, mobil, notebook, ktoré používate sčasti pre firemné a sčasti pre súkromné účely, musíte náklady spojené s prevádzkou tohto vozidla deliť medzi firemnú a súkromnú agendu. Aby ste to nemuseli rozpočítavať ručne, môžete si v Money pomocou percentuálneho podielu nastaviť, v akej miere využívate auto pracovne a v akej súkromne. 

Na položkách vybraných dokladov, ako sú napríklad prijaté faktúry alebo pokladničné doklady nájdete nové tlačidlo Krátiť daňové náklady, ktoré vám podľa nastaveného percenta automaticky rozdelia náklady na daňové a nedaňové. 

Tento postup využijete pre všetok majetok, u ktorého potrebujete krátiť daňové náklady. 

Legislatívne novinky v module Mzdy a personalistika 

V prípade, že budete žiadať o mimoriadny príspevok na udržanie pracovného miesta v súvislosti s pandémiou koronavírusu, nájdete v Money podklady podľa Opatrenia číslo 3 (výkazy 3A, 3B), pre vyplnenie výkazov pre priznanie príspevku, pre zamestnávateľov, ktorí prerušili alebo obmedzili svoju prevádzku. 

Na neprítomnosti Prekážka na strane zamestnávateľa môžete zadať aj druh – dôvod, pre ktorý zamestnancovi nebola pridelená práca podľa Zákonníka práce. Evidencia neprítomností bude tak jednoduchšia. Money podľa zvoleného druhu automaticky doplní správnu sadzbu náhrady. Pridali sme aj kontrolu, či výška náhrady dosahuje minimálnu mzdu. Ak si ju na neprítomnosti zapnete, program náhradu, ktorá by bola nižšia ako minimálna mzda automaticky dorovná.   

Nové formuláre pre dodacie listy 

Pripravili sme nové formuláre pre dodacie listy vydané aj prijaté, na ktorých aktuálne nie sú viditeľné ceny tovaru. Táto zmena bola pre vás dôležitá najmä preto, aby sa skladníci a dopravcovia zbytočne nedostávali k informáciám, ktoré nepotrebujú poznať. 

Pokiaľ vám nové formuláre dodacích listov bez cien nevyhovujú, môžete aj najďalej používať pôvodné s cenami. 

Kompletný zoznam noviniek Money S3 20.401 nájdete tu

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si svoje Money S3

Stiahnite si poslednú verziu Money S3 cez klientský portál.

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia