Novinky v Money / Aktuality/Veľký súhrn noviniek v Money S3 za rok 2021
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo

Veľký súhrn noviniek v Money S3 za rok 2021

Veľký súhrn noviniek v Money S3 za rok 2021
Seyfor Slovensko, a.s.
27. 10. 2021
Doba čtení6 minút čítania
Líbilo se1
Veľký súhrn noviniek v Money S3 za rok 2021

Obsah

  Všetkým používateľom Money S3, ktorí majú aktívnu službu Podpora a aktualizácia, do programu neustále pridávame legislatívne novinky a funkčné vylepšenia. Súhrn tých najzaujímavejších za rok 2021 prinášame v tomto prehľade.

  Účtovný rok 2021 už v decembri

  Už v decembri 2020 ste si mohli v Money S3 založiť nový účtovný rok podľa legislatívy platnej na rok 2021. Legislatívne konštanty aj zoznamy sme spracovali s dostatočným predstihom, aby ste si všetko vyriešili ešte pred Vianocami a nemuseli sa tomu venovať na poslednú chvíľu.

  Pre tých z vás, ktorí v Money S3 spravujete viac účtovných agend, sme navyše pripravili užitočnú novinku – hromadné založenie účtovného roku.

  Jednoducho pri výbere agendy kliknete na tlačidlo „Pridať rok hromadne“, vyberiete agendy, do ktorých chcete nový rok pridať, a zvolíte jeho parametre. Táto funkcia vám ušetrí rutinnú prácu spojenú so zakladaním účtovného roku v každej agende zvlášť.

  Automatické dorovnanie hospodárskeho výsledku 

  Ak v Money S3 pripravujete výkaz ziskov a strát či súvahu, musíte sumy zaokrúhľovať na celé eurá. V tom prípade však hrozí, že vám potom v súvahe nesedia aktíva a pasíva.

  Preto sme do Money pridali funkciu „Dorovnanie hospodárskeho výsledku“, ktorú nájdete pri tlači výkazu na karte „Definícia účtovného výkazu“. Táto funkcia pomocou pokročilej logiky automaticky vyrovná aktíva a pasíva, aby ste to nemuseli robiť ručne. 

  Automatické párovanie importovaných objednávok a dodacích listov  

  Ak máte Money prepojené s e-shopom aj skladovým systémom a padajú vám doň objednávky aj dodacie listy, môžete tieto dokumenty automaticky spárovať a zjednodušiť si tak vybavovanie objednávok.

  Stačí, keď si v Money nastavíte, aby sa doklady párovali napríklad podľa čísla objednávky. Len čo potom do systému dorazí dodací list, automaticky sa porovná s objednávkou a oba doklady sa spárujú. Vy len jedným kliknutím spárovanie potvrdíte a objednávku tým vybavíte. 

  Export skladových zásob do viacerých XML súborov 

  Pri exporte skladových zásob do XML súboru Money umožňuje, aby ste export rozdelili na viac častí. Ak teda predávate veľa druhov tovaru a výsledný XML súbor so všetkými položkami býva príliš veľký, nastavíte si, aby Money do každého XML exportovalo napríklad iba 1 000 položiek.

  Pri e-shope s 3 000 položkami tovaru potom Money vytvorí tri XML súbory, ktoré môžete jeden po druhom nahrať napríklad do e-shopu. Všetko nastavíte na karte Nastavenie obchodovania na internete, kde na záložke „Súbory“ v spodnej časti nájdete editačné pole definujúce počet katalógových položiek, ktoré sa budú v rámci jedného XML súboru exportovať.

  Jednoduchšia obnova zabudnutého hesla 

  Ak zabudnete svoje prihlasovacie heslo do Money S3, jednoducho si ho obnovíte priamo z prihlasovacej obrazovky. Iba kliknete na príslušný odkaz, zadáte svoju e-mailovú adresu a my vám obratom pošleme email, pomocou ktorého si vytvoríte heslo nové.

  Automatický výpočet množstva sád a kompletov pre eshopy

  Skladové zásoby v Money S3 obsahujú okrem klasických kariet zásob aj sady alebo komplety, ktoré pozostávajú z niekoľkých kusov tovaru.

  Aktuálna verzia Money S3 pri exporte dát do e-shopu alebo XML spočíta, koľko sád alebo kompletov máte vo svojich zásobách k dispozícii. Ak napríklad predávate stolné počítače, Money podľa skladových zásob jednotlivých komponentov vypočíta, koľko z nich zložíte počítačov a túto informáciu pošle do vášho e-shopu.

  Zostatok v dokladoch v agende Banky a Pokladnice 

  Ak si nad agendou Banky alebo Pokladnice otvoríte doklad, Money S3 vám automaticky ukazuje peňažný zostatok v banke či v pokladnici. Tento zostatok ale môže byť veľmi rýchlo neaktuálny, pokiaľ v programe pracuje viac ľudí naraz a napríklad práve preplácajú faktúry.

  Z tohto dôvodu si môžete zostatok skryť, aby vás zbytočne neplietol. Rovnakú možnosť sme pridali aj do dashboardu Money Dnes.

  Plná podpora režimu OSS 

  Od 1. júla 2021 sa môžu podniky registrovať do zvláštneho režimu jednotného kontaktného miesta (One Stop Shop – OSS), ktorý uľahčuje odvod DPH za tovar a služby predané v zahraničí. Podnikatelia zaregistrovaní v OSS nemusia odvádzať daň v každom štáte zvlášť podľa miestnej sadzby, ale odvedú DPH za všetok tovar predaný v Európskej únii jedinou platbou slovenskej Finančnej správe.

  V Money S3 je po aktualizácii obsluha OSS veľmi pohodlná. Ak vystavujete faktúru, ktorú potrebujete zdaniť cez OSS, kliknete na tlačidlo OSS a vyberiete štát koncového zákazníka. Money vám na doklad nastaví platnú sadzbu DPH v danom štáte. Cez Money môžete tiež elektronicky podať daňové priznanie k OSS, program za vás väčšinu informácií do formulára doplní automaticky.

  Ak neviete, či sa k OSS registrovať, pripravili sme aj tlačovú zostavu pre kontrolu limitu pre registráciu. Táto zostava vytlačí všetky doklady vystavené koncovým zákazníkom v EÚ za zvolené obdobie a urobí prepočet z týchto dokladov na EUR. Rýchlo tak zistíte, či ste v zvolenom období prekročili prahovú hodnotu 10 000 EUR pre registráciu k odvodu DPH pomocou OSS.

  Poštového klienta napojíte na každý server 

  V prípade, že na odosielanie faktúr a ďalších dokladov z Money S3 využívate poštového klienta, poteší vás, že je teraz plne kompatibilný so všetkými bezpečnostnými certifikátmi a dokáže bezpečne komunikovať so všetkými poštovými servermi.

  V praxi to znamená, že si poštového klienta Money S3 napojíte na svoj SMTP server pre odchádzajúcu poštu celkom bez obmedzení, či už používate verejný server (napríklad Gmail) alebo súkromný poštový server s vlastným bezpečnostným certifikátom.

  Možnosť importu parametrov k zásobám 

  Money S3 umožňuje rýchly import parametrov tovaru do kariet zásob. Ak napríklad odoberáte tovar od dodávateľa, ktorý vám sprístupnil elektronický katalóg, môžete parametre z tohto katalógu pomocou XML rýchlo importovať do Money.

  V prípade prepojenia Money S3 s e-shopom potom tieto parametre natiahnete aj do e-shopu bez toho, aby ste museli čokoľvek ručne prepisovať.

  Dlhé názvy firiem na dokladoch 

  Vylepšenia sa dočkalo aj pole Názov firmy na dokladoch – napríklad na faktúrach prijatých, skladových dokladoch, pohľadávkach alebo záväzkoch. Teraz toto pole obsiahne až 255 znakov, takže sa nestane, že by sa vám dlhý názov firmy v polovici usekol a nezobrazil sa na doklade celý.

  Podobne sme upravili aj tlačové formuláre, takže názov firmy sa zobrazí celý, i keď si doklady vytlačíte. 

  Boli informácie v článku užitočné?

  Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

  Áno
  Nie
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Vyskúšajte si účtovný program
  Money S3

  Zadarmo a so všetkými funkciami

  Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
  Pripojte sa k 20 000 používateľom.
  Vyskúšajte zadarmo
  Zavrieť reklamu
  Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
  Pripojte sa k 20 000 používateľom.