Účtovníctvo / Podvojné účtovníctvo / Všetko, čo by ste mali vedieť o Money S3/Najpoužívanejší účtovný software Money S3: Čo na ňom používatelia najviac oceňujú
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo

Najpoužívanejší účtovný software Money S3: Čo na ňom používatelia najviac oceňujú

Najpoužívanejší účtovný software Money S3: Čo na ňom používatelia najviac oceňujú
Seyfor Slovensko, a.s.
02. 02. 2023
Doba čtení4 minúty čítania
Líbilo se4
Najpoužívanejší účtovný software Money S3: Čo na ňom používatelia najviac oceňujú

Obsah

  Money S3 sa už dlhé roky drží na špičke najpoužívanejších účtovných programov v Česku a na Slovensku, hlavne medzi menšími a strednými firmami. Účtovníci, ktorí prišli z iných systémov, na ňom najčastejšie oceňujú moderné a prehľadné rozhranie, ktoré pripomína programy ako Excel alebo Outlook. Vďaka tomu sa aj začínajúci účtovníci v programe rýchlo zorientujú. Ďalšie ohlasy na Money S3 podrobne rozoberáme v článku. 

  Prečo je účtovný program Money S3 podľa účtovníkov najlepší 

  Pred časom sme spravili výskum formou hĺbkových rozhovorov medzi 7 účtovníkmi, ktorí dennodenne používajú Money S3. Sú to účtovníci, ktorí pracujú ako SZČO alebo sú zamestnaní v účtovníckej kancelárii. Niektorí z nich pôvodne používali iný účtovný program.

  Ten im ale nevyhovoval, najčastejšie kvôli: 

  • zlej orientácii a neprehľadnosti, 
  • nelogickému rozhraniu 
  • a nedostatkom vo funkciách, ako je napríklad absencia väzieb medzi účtovnými rokmi. 

  Keď prišlo na finálne rozhodovanie, vyberali respondenti najčastejšie medzi Money S3 a Pohodou. O Money S3 ich nakoniec presvedčila: 

  • cenová dostupnosť, 
  • používateľská prívetivosť, 
  • prehľadnosť 
  • a prepracované a moderné rozhranie.
  Podľa ohlasov od účtovných kancelárií sa v Money S3 rýchlo zorientujú aj noví účtovníci, ktorí v tomto programe nikdy nepracovali.

  Zo samotných funkcií respondenti najčastejšie oceňovali napríklad: 

  • elektronickú komunikáciu s úradmi, 
  • filtrovanie účtov v účtovnom denníku, 
  • upozornenia na zle zadané údaje, 
  • napojenie na fakturačnú službu iDoklad, 
  • automatické zaúčtovanie miezd a reverse charge, 
  • možnosť zmeny v uzavretom období DPH 
  • alebo import bankových výpisov. 

  Odoberajte účtovné a daňové novinky zrozumiteľne a včas

  Zadajte váš e-mail a naše účtovné a daňové tipy vám budú chodiť priamo do e-mailu. info

  Odoslaním súhlasíte s našimi zásadami pre spracovanie osobných údajov.

  Recenzie na účtovný software Money S3 od podnikateľov 

  Okrem účtovníkov sa na spokojnosť s Money S3 pýtame aj samotných podnikateľov. V účtovnom programe totiž pracujú aj používatelia z mnohých firiem, SZČO aj neziskových organizácií. 

  Účtovný program pre vývojárske firmy 

  Tím Lukáša Jelínka vyvinul web Freelance.cz, ktorý spája špecialistov na voľnej nohe s firmami, ktoré hľadajú odborníkov na svoje projekty. Pre účtovanie v Money S3 sa rozhodli práve vďaka prehľadnému rozhraniu, prepojeniu s bankou a automatizáciám

  „Aj keď nie som účtovník, personalista alebo mzdový špecialista, v Money S3 si väčšinu vecí dokážem nájsť sám. Nemusím s každou drobnosťou chodiť za našou účtovníčkou a pýtať sa, kde to v účtovnom programe nájdem. Celý účtovný program sme si naviac bez väčších problémov nasadili sami a presunuli do neho dáta z predošlého účtovného programu,” oceňuje CEO Lukáš Jelínek. 

  Účtovný program pre SZČO aj malé firmy 

  Ak SZČO či malým firmám prestala stačiť fakturačná aplikácia, Money S3 je pre ne vhodnou voľbou. Na Money S3 začínalo mnoho malých firiem, ktoré pri programe nakoniec vďaka jeho flexibilite zostali dlhé roky. Jednou z nich je rybársky obchod a e-shop Království rybářů, ktorý v Money S3 pracuje už viac ako 16 rokov

  „Keď sme Money zavádzali, tak sme boli kamenná predajňa, do ktorej chodili rybári z okolia Brna. Dnes od nás nakupujú rybári z celého Česka aj Slovenska. Chceli sme mať prehľad v sklade, poriadok v účtovníctve a robiť čo najmenej činností ručne. Money S3 naše očakávania splnilo a spĺňa dodnes,” vysvetľuje majiteľ Království rybářů Petr Moc.

  Zobraziť celú recenziu

  Účtovný program pre neziskové organizácie 

  Neziskovej organizácii Portus Praha, ktorá pomáha ľuďom s mentálnym postihnutím, ušetrilo Money S3 40 hodín práce týždenne. V programe si ľahko rozúčtujú náklady na jednotlivé projekty, sledujú rozpočty a čerpanie dotácií. 

  „Od tej doby, čo účtujeme v Money S3, sme financie začali riadiť viac cielene. Predtým sme výsledky sledovali s oneskorením kvôli omeškaniu medzi zaúčtovaním. Teraz máme v systéme vždy aktuálne čísla a miesto zdĺhavej administratívy konečne viac času venujeme klientom,“ opisuje prínosy riaditeľka organizácie Gabriela Štěpánková.

  Zobraziť celú recenziu

  Vyskúšajte si účtovný program zadarmo 

  Ak sa chcete o výhodách softwaru Money S3 presvedčiť sami, vyskúšajte si ho ako účtovný program na stiahnutie zadarmo vo verzii Money S3 Štart. Nájdete v ňom všetky funkcie bez časového obmedzenia – limitovaný je len počtom dokladov. Akonáhle ho prekročíte, môžete sa rozhodnúť, či chcete pokračovať v plnej verzii. 

  Boli informácie v článku užitočné?

  Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

  Áno
  Nie
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Vyskúšajte si účtovný program
  Money S3

  Zadarmo a so všetkými funkciami

  Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
  Pripojte sa k 20 000 používateľom.
  Vyskúšajte zadarmo
  Zavrieť reklamu
  Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
  Pripojte sa k 20 000 používateľom.