Úvod / Návody / Export kontrolného výkazu DPH z Money S3
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Export kontrolného výkazu DPH z Money S3

Prinášame Vám postupnosť krokov pre export kontrolnému výkazu k DPH z Money S3.

UPOZORNENIE: návod je aktuálny od verzie 16.400 a vyššie, pri nižších verziách môžu byť oproti návodu drobné odlišnosti.

1. Pre export Kontrolného výkazu vyberte v karte Účtovníctvo / skupina DPH / Kontrolný výkaz DPH. Ak chcete mať podanie uložené, tak vyberte v karte Účtovníctvo / skupina DPH / Zoznam podaní, kde z roletovej ponuky vyberiete Kontrolný výkaz a tlačidlom Pridať pridáte nové podanie.

2. Spustí sa sprievodca tlačou kontrolného výkazu DPH, v ktorom na strane 1/3 skontrolujete Vaše firemné údaje a na strane 2/3 vyberiete typ kontrolného výkazu a obdobie, za ktoré chcete kontrolný výkaz podať (mesiac, kvartál).

3. Na strane 3/3 vyberte Tlač kontrolného výkazu (súhrnný formulár) a zvoľte Dokončiť.

TIP: odporúčame za kliknúť aj Kontrolu IČ DPH partnerov, kedy program pred generovaním skontroluje všetky IČ DPH na dokladoch a zobrazí výsledky kontroly.

4. V okne Nastavenie tlače zvoľte Elektronické podanie pre Fin. správu. Zobrazí sa ponuka, kde vyberáte akým spôsobom sa export odošle.

a.) Ak chcete súbor len exportovať do súboru a ten následne nahrať ručne na eDane alebo na portál Finančnej správy, tak volíte Kontrolný výkaz DPH - export do súboru (po odkliknutí Vám program ponúkne možnosť Otvoriť umiestnenie, aby ste mohli vytvorený súbor rýchlo nájsť).

b.) Ak chcete tlačivo priamo odoslať na portál eDane volíte Kontrolný výkaz DPH - export do eDane/Win, kedy sa Money pokúsi automaticky spustiť aplikáciu eDane a nahrať tam vyexportovaný súbor.

 

  • Boli tieto informácie užitočné?
  • ÁnoNie

V prípade problémov s Vaším Money S3 kontaktujte prosím našu Zákaznícku podporu, a to buď písomne priamo v Money S3 cez záložku Money / Zákaznícka podpora alebo na podpora@money.sk alebo telefonicky na čísle 0249 212 345 (iba pre užívateľov so zaplatenou službou Podpora a Aktualizácia).

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia