Úvod / Návody / Jednoduchý export zoznamov Money S3 priamo do Excelu
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Jednoduchý export zoznamov Money S3 priamo do Excelu

V súčasných verziách Money S3 môžete ľahko a rýchlo exportovať ľubovoľný zoznam do Excelu a ďalej ho potom spracovávať podľa vašich potrieb, buď sa už jedná o adresár, skladové zásoby, vystavené faktúry alebo knihu jázd.

Money S3 (s vypnutým Navigátorom pomocou kombinácie klávesov Alf+F1) so zoznamom zásob pripravených k exportu, po voľbe funkcie Export bude zoznam uložený na disk vo formáte XLS a otvorený v Exceli.

Práca s exportom je veľmi jednoduchá a netrvá dlhšie než niekoľko sekúnd. Otvorte si zoznam pre export a zvoľte funkciu Export do Excelu. Ten nájdete v menu pri stlačení pravého tlačidla myši nad zoznamom, pri najčastejšie používaných zoznamoch je k dispozícii taktiež ikonka umiestnená na nástrojovej lište zoznamu. Po voľbe funkcie Export sa otvorí štandardné okno, v ktorom zvolíte názov exportovaného súboru a jeho umiestnenie. To je všetko - po potvrdení prebehne na pozadí export a potom sa už priamo zobrazí Excel s vybranou tabuľkou.

A tu je zoznam už vo forme tabuľky Excelu naformátovanej úplne zhodne ako vo vašom Money S3.

Nie je potrebne nič nastavovať, pretože export plne preberá nastavenie zoznamu v Money S3 so všetkými jeho vlastnosťami:

  • zoznam vybraných polí
  • šírka polí a ich poradie
  • filtrované triedenie zoznamu (nastavenie filtrom i výber skupín v prípade skladov a adresára)
  • možnosť exportu iba označených riadkov
  • Boli tieto informácie užitočné?
  • ÁnoNie

V prípade problémov s Vaším Money S3 kontaktujte prosím našu Zákaznícku podporu, a to buď písomne priamo v Money S3 cez záložku Money / Zákaznícka podpora alebo na podpora@money.sk alebo telefonicky na čísle 0249 212 345 (iba pre užívateľov so zaplatenou službou Podpora a Aktualizácia).

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia