Úvod / Návody / Najlepšie skúsenosti s Money S3: Automatické doplnenie a kontrola adries vašich kontaktov
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Najlepšie skúsenosti s Money S3: Automatické doplnenie a kontrola adries vašich kontaktov

Ekonomický systém Money S3 v sebe zahŕňa širokú paletu nadštandardných funkcií, ktoré veľakrát nenájdete ani v rádovo drahších informačných systémoch. Tieto funkcie sú síce jednoduché na obsluhu a veľmi jednoducho dostupné a nastaviteľné, pokiaľ ale neviete, kde hľadať a ako ich použiť, nemusíte ani vedieť, že niektorú funkciu Money S3 vôbec vie. Seriál návodov Najlepšie skúsenosti s Money S3 sa zameriava práve na funkčnosti, ktoré možno nevidíte na prvý pohľad, avšak ich používanie Vám môže ušetriť kopec času a peňazí.

Automatické doplnenie a kontrola adries vašich kontaktov

Výhody prepojení Adresára so systémami OR a VIES

V dnešnom diele Money S3: Najlepšie skúsenosti sa zameriame na veľmi užitočnú vlastnosť Money S3 - schopnosť automaticky overiť či aktualizovať kontaktné údaje na adresnej karte alebo vystavenej faktúre jediným stlačením myši. Deje sa tak pomocou priameho prepojenia na Obchodný register, ktorý zhromažďuje dáta o všetkých ekonomických subjektoch v SR, a systém VIES (VAT Information Exchange System), overovanie registrácie k DPH v rámci celej EÚ.

Vďaka tomu si môžete na novo vytvorenej karte iba na základe znalosti Názvu/IČO daného subjektu overiť platnosť súčasných údajov. Ušetríte tak čas vynaložený na kopírovanie a prepisovanie do webového prehliadača a navyše získate istotu, že váš adresár obsahuje platné kontakty. A to nie je všetko, Money S3 vám navyše umožní overiť, či je daný kontakt platcom dane a má správne zaevidované IČ DPH, ukáže vám danú firmu priamo na mape, potvorí emailovú správu na odoslanie alebo zobrazí jej zadanú www stránku.

Ako vyplniť adresu  jednoduchým zadaním IČO a kedykoľvek ju skontrolovať jedným kliknutím

Celé ovládanie je veľmi jednoduché. Pozrite sa na kartu Adresára a všimnite si položky, ktoré majú podčiarknutý a modro zafarbený nadpis, fungujú podobne ako odkazy v internetovom prehliadači:

Pokiaľ na niektorý z týchto nadpisov kliknete myšou, Money S3 sa automaticky spojí s príslušným serverom a behom niekoľkých sekúnd overí, načíta a zobrazí dáta o danom subjekte, uvedenom v kolónke, v tomto prípade na základe zadaného názvu:

 

Podobne je tomu aj v prípade položky IČ DPH - po kliknutí myšou na ňu systém overí, či je zadané IČ DPH platné a zaregistrované:

Ako získať ďalšie užitočné informácie o subjekte

Mimo možnosti kontroly môžete tiež v adresnej karte Money S3 použiť odkazy pri nasledujúcich poliach:

Ulice alebo mesto

Zobrazí sa mapa s uvedením presnej polohy firmy.

E-mail alebo WWW

Otvorí sa nový e-mail vášho poštového klienta s vyplnenou adresou príjemcu alebo v adresnej karte uvedená www stránka firmy.

  • Boli tieto informácie užitočné?
  • ÁnoNie

V prípade problémov s Vaším Money S3 kontaktujte prosím našu Zákaznícku podporu, a to buď písomne priamo v Money S3 cez záložku Money / Zákaznícka podpora alebo na podpora@money.sk alebo telefonicky na čísle 0249 212 345 (iba pre užívateľov so zaplatenou službou Podpora a Aktualizácia).

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia