Úvod / Návody / Technické informácie Money S3
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Technické informácie Money S3

V tomto článku nájdete súbor technických informácií k účtovnému programu Money S3. Konkrétne minimálnu konfiguráciu pre prevádzku, odporučenia pre prácu v sieti či  informácie o doplnkovom vybavení.

Money S3 používam len ja (lokálna inštalácia)

Pre prevádzku Money S3 na jednom počítači postačí bežné vybavenie a inštalácia softvéru nevyžaduje žiadne zvláštne znalosti. Pokiaľ však potrebujete pomoc alebo ďalšie technické informácie, vyžiadajte si inštaláciu od nás (02/49212345, podpora@money.sk) alebo u niektorého z našich certifikovaných partnerov.

Minimálna konfigurácia Odporúčaná konfigurácia
Procesor 2GHz - 2 jadrá a 4 vlákna 3GHz - 2 jadrá a 4 vlákna
Operačná pamäť 4 GB RAM 8 GB RAM DDR4
Pevný disk SDD s 10 GB voľného miesta SDD s 10 GB voľného miesta
Operačný systém Windows 10 Pro a vyšší (vždy v SK verzií) Windows 10 PRO a vyšší (vždy v SK verzií)
Monitor rozlíšenie 1024 x 786px full HD (1920 x 1024), odporúčaná uhlopriečka 19“
Poštový klient MS Outlook, Mozilla Thunderbird (vo výrobcom podporovanej verzií) MS Outlook, Mozilla Thunderbird (vo výrobcom podporovanej verzií)

Doplňujúce informácie:

 • Money S3 je možné spustiť i na neslovenských verziách Windows, môže však dôjsť k obmedzeniam či nesprávnej práci niektorých funkcií. Pri použití iných operačných systémov s emulátormi Windows môže dôjsť k nekorektnému chovaniu programu.
 • Požiadavky na voľné miesto na disku závisia na veľkosti spracovávaných agiend - orientačne počítajte pre každú ďalšiu agendu s 1000 dokladmi navyše asi 200 MB diskového priestoru.
 • Neodporúčame umiestňovať dáta na NAS.
 • Pre tlač odporúčame laserovú, pri menšom zaťažení atramentovú tlačiareň. Money S3 pre tlač využíva funkcie Windows, môžete teda používať ľubovoľnú tlačiareň, pre ktorú máte k dispozícii originálny ovládač pre Vašu verziu Windows.
 • Prístup k internetu - niektoré funkcie nemusia bez prístupu k internetu fungovať správne. Internet využijete napríklad na komunikáciu s bankou (homebanking), k načítaniu informácií priamo do Money S3 z verejných databáz a pre komunikáciu so štátnou správou. Cez internet tieť automaticky aktualizujete program a je to aj najpohodlnejšia cesta pre aktiváciu licencie. Pomocou informačného kanálu RSS máte priamo v Money S3 k dispozícií všetky aktuálne informácie o zmenách a novinkých v programe alebo v legislatíve.

S Money S3 pracujeme viacerí (sieťová inštalácia)

Zlá konfigurácia a zlý výkon siete bývajú najčastejším zdrojom problémov pri sieťovej práci v Money S3. Pre prevádzku v počítačovej sieti sú nároky na hardvér vyššie, úmerne počtu prevádzkovaných PC a množstvu spracovávaných dát. Preto nasadenie sieťových verzií odporúčame zveriť do rúk odborníkov, ktorí sú pripravení okrem inštalácie vykonať aj individuálne nastavenia systému a zaškolenie vašich pracovníkov. Pred nasadením ekonomického systému do sieťovej prevádzky preto odporúčame konzultovať konkrétnu situáciu vo Vašej spoločnosti s nami (02/49212345, podpora@money.sk) alebo s niektorým z našich certifikovaných partnerov.

Rozlišujeme 2 spôsoby prepojení viacerých staníc:

 1. sieťové: inštalácia server - klient. Jeden počítač je hlavný (server), štandardne sú na ňom umiestnené dáta a licencia. Klientské PC majú nainštalovanú len klientskú inštaláciu a na dáta sa pozerajú po sieti na server (vyššie nároky na výkon siete). Nároky na klientskú stanicu sú rovnaké ako pri lokálnej inštalácií.
 2. terminálové: jeden počítač je hlavný (server) a sú na ňom umiestnené dáta a licencia. Na klientských staniciach program nie je inštalovaný a stanice sa pripájajú na server s pomocou vzdialenej plochy (všetky operácie tak prebiehajú na servery). Výrazné zrýchlenie sieťovej práce a ako stanice je tak možné využiť aj staršie a menej výkonné PC.

Príklady požiadaviek na prepojenie a nárokov na "server":

Do 3 staníc
Do 5 staníc
Nad 5 staníc
Počet záznamov
agenda rádovo s tisícami záznamov agenda do 50 000 záznamov v niektorej z databáz agenda nad 50 000 záznamov v niektorej z databáz
Veľkosť databázy
do 400 MB do 400 MB nad 400 MB
Spôsob prepojenia sieťové sieťové / odporúčane terminálové terminálové
Sieť LAN 1 Gb/s LAN 1 Gb/s -
Operačný systém
Windows 10 a vyšší (vždy v SK verzií) vyhradený server s Windows Server 2016 a vyšší (vždy v SK verzií) Windows Server 2016 a vyšší (vždy v SK verzií)
Procesor
min. 3GHz - 2 jadrá a 4 vlákna min. 3GHz - 2 jadrá a 4 vlákna min. 3GHz - 2 jadrá a 4 vlákna
Operačná pamäť
min. 4 GB RAM min. 8 GB RAM min. 8 GB RAM
Pevný disk
SSD SSD SSD
Poštový klient MS Outlook, Mozilla Thunderbird (vo výrobcom podporovanej verzií) MS Outlook, Mozilla Thunderbird (vo výrobcom podporovanej verzií) MS Outlook, Mozilla Thunderbird (vo výrobcom podporovanej verzií)

Doplňujúce informácie:

 • Veľkosť dát (záznamov v niektorej z databáz) je možné zistiť priamo v Money S3 pomocou funkcie Money/Správa dát/Stav dátových súborov.
 • Money S3 je možné spustiť i na neslovenských verziách Windows, môže však dôjsť k obmedzeniam či nesprávnej práci niektorých funkcií.
 • Požiadavky na voľné miesto na disku závisia na veľkosti spracovávaných agiend - orientačne počítajte minimálne 4GB + navyše asi 200MB pre každú ďalšiu agendu s 1000 dokladmi.
 • Pre tlač odporúčame laserovú, pri menšom zaťažení atramentovú tlačiareň. Money S3 pre tlač využíva funkcie Windows, môžete teda používať ľubovoľnú tlačiareň, pre ktorú máte k dispozícii originálny ovládač pre Vašu verziu Windows.

Okrem toho odporúčame

 • Zálohovanie - cloud alebo externé médium (USB disk, DVD). Dáta sú to najcennejšie, čo v programe máte a preto odporúčame časté zálohovanie priamo na disk počítača a taktiež do cloudu alebo na zapisovateľné médiá, ktoré je ale vhodné mať uložené na inom mieste ako počítač s ostrými dátami (napr. pre prípad požiaru).
 • Záložný zdroj prúdu (UPS) - chráni Váš počítač pred neočakávanými výpadkami elektrického prúdu a výkyvmi siete. V dôsledku výpadku prúdu môže dôjsť k porušeniu väzieb v databáze a následne i k nesprávnej funkcii programu.
 • Kancelársky softvér Microsoft Office - Money S3 spolupracuje s niektorými časťami kancelárskeho balíka MS Office (napr. export dát pre ďalšie spracovanie v Microsoft Excel, odosielanie dokladov e-mailom, ukladanie dokumentov Office priamo k dokladom v Money S3. Pre plnú funkčnosť odporúčame používať aktuálnu verziu.

Pokladničné systémy

Money S3 môže pracovať ako plnohodnotný pokladničný systém. Pre informácie o pripojiteľných pokladničných perifériách (on-line registračné pokladnice (eKasa), peňažné zásuvky, snímače čiarových kódov, atď.) nás kontaktujte (02/49212323, obchod@money.sk)  alebo informácie získate u našich certifikovaných partnerov. Prehľad periférií získate tiež na našich stránkach o pokladničných systémoch tu.

Info

V prípade prevádzkovania SK a CZ verzie programu na tom istom PC je nutná inštalácia naším technikom.

 

 • Boli tieto informácie užitočné?
 • ÁnoNie

V prípade problémov s Vaším Money S3 kontaktujte prosím našu Zákaznícku podporu, a to buď písomne priamo v Money S3 cez záložku Money / Zákaznícka podpora alebo na podpora@money.sk alebo telefonicky na čísle 0249 212 345 (iba pre užívateľov so zaplatenou službou Podpora a Aktualizácia).

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia