Úvod / Návody / Tlač originálnych tlačív na základe odporúčaní DR SR
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Tlač originálnych tlačív na základe odporúčaní DR SR

Aparát je k dispozícii k tlačovým zostavám: Daňové priznanie k Dani z pridanej hodnoty, Kontrolný výkaz, Daňové priznanie k Dani z príjmov, účtovné výkazy Účtovnej závierky pre podnikateľské subjekty a mikro účtovné jednotky, Účtovná závierka v jednoduchom účtovníctve, Prehľad o zrazenej dani z príjmovHlásenie o vyúčtovaní dane.

Tlačivá vytlačené z Money S3 prostredníctvom tzv. FDF súborov, sú považované za originálne a sú zo strany daňových úradov plne akceptované ako originálne tlačivá.

Tlač originálnych formulárov spustíte kliknutím na tlačidlo "Tlačivo MF SR" v nastavení tlače.

V nastavení tlače originálneho tlačiva zvolíte formulár, ktorý sa má tlačiť. Pre každú tlačovú zostavu môže existovať niekoľko tlačív, napr. pri tlači daňového priznania k dph je možné vytlačiť samotný formulár priznania a rovnako aj potvrdenie o podaní daňového priznania. Z menu účtovných výkazov môžete napr. tlačiť Súvahu aj Výkaz ziskov a strát.

Po voľbe „Tlač" sa zobrazí vyplnený formulár v PDF formáte.

Po stlačení tlačidla „Export" sa vytvorí súbor (môžete zadať jeho meno a umiestnenie), vo FDF formáte. Tento súbor je možné použiť pre neskoršiu tlač tlačiva a archiváciu.

Upozornenie:

Pre korektné zobrazenie a tlač dokumentov je potrebné mať správne nainštalovaný Adobe Reader – odporúčame minimálne Adobe Reader v9.0 a novší (zdroj: www.drsr.sk).

  • Boli tieto informácie užitočné?
  • ÁnoNie

V prípade problémov s Vaším Money S3 kontaktujte prosím našu Zákaznícku podporu, a to buď písomne priamo v Money S3 cez záložku Money / Zákaznícka podpora alebo na podpora@money.sk alebo telefonicky na čísle 0249 212 345 (iba pre užívateľov so zaplatenou službou Podpora a Aktualizácia).

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia