Novinky v Money / Aktuality/On-line minikurzy Money S3: prehľad najdôležitejších noviniek roka 2021
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

On-line minikurzy Money S3: prehľad najdôležitejších noviniek roka 2021

On-line minikurzy Money S3: prehľad najdôležitejších noviniek roka 2021
Seyfor Slovensko, a.s.
08. 11. 2021
Doba čtení19 minút čítania
Líbilo se59
On-line minikurzy Money S3: prehľad najdôležitejších noviniek roka 2021

Obsah

  Tak ako vlani, aj tento rok sa uskutočnili minikurzy on-line. Každý rok vám na nich predstavujeme nové a vylepšené funkcie v Money S3, ktoré vám spríjemnia prácu. Pripomeňte si, čo najdôležitejšie zaznelo a ako je to so zľavou na moduly alebo online školením zadarmo podľa vlastného výberu.

  Bezplatné minikurzy organizujeme každý rok na jeseň pre používateľov služby Podpora a aktualizácia.

  Minulý rok sa minikurz prvýkrát uskutočnil on-line. Ušetrili ste množstvo času a predovšetkým ste sa nemuseli vystavovať potenciálne rizikovému prostrediu kinosál. Podľa ohlasov vám možnosť pripojiť sa odhocikiaľ – či už z kancelárie alebo z domova – vyhovovala, a preto sme sa pri obrazovkách stretli aj tento rok.

  Naším hlavným cieľom bolo, aby vám on-line minikurz plnohodnotne nahradil stretnutie naživo. Preto sme zachovali rozsah prezentácie a mysleli sme aj na konzultácie. Ak ste v priebehu webinára mali akúkoľvek otázku, napísali ste ju do chatu a konzultanti na ňu odpovedali.

  Top novinky

  Takmer všetky novinky v Money S3 sú výsledkom námetov, ktoré ste nám zanechali v rámci telefonickej či písomnej podpory, prípadne počas servisných konzultácií s technikom. Na minikurze sme vám tieto novinky predstavili a názorne ukázali, ako ich v praxi využijete.

  Nižšie nájdete prehľad tých najdôležitejších z nich:

  Zákaznícka podpora je po novom dostupná priamo z Money. Ak máte hocijakú otázku, napíšete nám priamo z prostredia programu a medzitým môžete ďalej nerušene pokračovať v práci. Hneď ako náš konzultant na otázku odpovie, program vás na správu automaticky upozorní vyskakovacím oknom.

  Ďalšie vylepšenie vám zjednoduší obnovu zabudnutého hesla. Využijete ho napríklad cez víkend, keď sa neodkladne potrebujete dostať do Money. Ak máte vo svojom účte nastavený e-mail, môžete si naň dať zaslať jednorazové heslo na prihlásenie. Pomocou neho spustíte Money S3 a zvolíte si nové heslo.

  Do Money S3 sme pridali funkciu, ktorá umožňuje dorovnanie hospodárskeho výsledku. Využijete ju pri zostavovaní výkazu ziskov a strát alebo súvahy. Táto novinka automaticky vyrovná aktíva a pasíva, aby ste to nemuseli robiť ručne.

  Pri exporte skladových zásob do XML súboru Money umožňuje, aby ste export rozdelili na viac častí. Ak teda predávate veľa druhov tovaru a výsledný XML súbor so všetkými položkami býva príliš veľký, nastavíte si, aby Money do každého XML exportovalo napríklad len 1 000 položiek.

  Režim OSS po novom platí od 1. júla 2021 a nahrádza režim MOSS. Ak predávate tovar alebo služby spotrebiteľom v inom členskom štáte EÚ a dodanie presiahne hodnotu 10 000 EUR, musíte sa registrovať v každej krajine, kde sú vaši zákazníci alebo využiť práve režim OSS. V Money S3 je, samozrejme, táto legislatívna zmena zapracovaná – tak v prostredí programu, ako aj pri importoch z e-shopov.

  Dokopy sme vám predstavili desiatky noviniek.

  Plány na rok 2022

  Nasledujúci rok vám prinesieme novinky, ktoré vám spríjemnia prácu, a zameriame sa aj na implementáciu legislatívnych zmien.

  Od 1. januára 2022 dochádza v EÚ k zmenám v hlásení intrakomunitárneho dodania nazývanom Intrastat. Hlavné zmeny sa týkajú výstupu z tejto evidencie a do programu budú včas zapracované.

  Veľkou zmenou v roku 2022 bude, že Microsoft uvedie operačný systém Windows 11. Ten nahradí doterajší Windows 10. Nový systém prináša z používateľského pohľadu hlavne zmenu grafického rozhrania a niektorých ovládacích prvkov. Verziu Money S3, ktorá plne podporuje Windows 11, vydáme na jeseň.

  Od 1. januára 2023 zákonodarcovia plánujú zaviesť oznamovanie údajov z vystavených faktúr a prijatie faktúr v reálnom čase. Každú vystavenú faktúru (aj zálohovú) budete musieť pred odovzdaním odberateľovi zaslať finančnej správe. Tá vám obratom pošle identifikačné kódy, ktoré musíte pridať na faktúru. Rovnakým spôsobom sa budú hlásiť aj faktúry prijaté zo zahraničia. Money S3 na zavedenie e-faktúr budeme pripravovať už v priebehu roka, aby sme v septembri 2022 spustili pilotnú prevádzku.

  Dočkáte sa aj rýchlejšieho ručného párovania dokladov, čo je jeden z vašich najčastejších námetov na vylepšenie Money S3.

  Školenie online zadarmo a zľava na doplnkový modul Money S3

  Účasť na minikurze sa naozaj oplatila. Objavili ste užitočné funkcie, ktoré vám spríjemnia prácu v účtovnom softvéri. A aby ste mohli využívať Money S3 naplno, pripravili sme pre vás špeciálnu akciu.

  Ak si v predstihu do konca novembra 2021 zakúpite službu Podpora a Aktualizácia, získate nárok na dve odmeny:

  • bezplatný prístup k záznamu niektorého z našich online školení
  • a zľavu 25 eur na ľubovoľný modul k Money S3 v cene nad 100 eur pri objednaní do konca novembra 2021.

  TIP: Svoju odmenu si vyberiete po zadaní PIN kódu k licencii Money S3 na tejto stránke. Vďaka zľave 25 eur môžete napríklad výhodnejšie napojiť Money S3 na e-shop či využiť najobľúbenejší modul Automatic.

  Chceli by ste sa o zvýhodnenej akcii dozvedieť viac informácií? Kontaktujte nás na +421 249 212 323 alebo napíšte na obchod@money.sk.

  Otázky a odpovede z Minikurzu Money S3

  Dobrý deň, momentálne to možné nie je. Danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, cez Réžia / Zamestnanci / Prehľad čerpania dovolenky, kde vpravo vidíte sumu náhrad.

  Dobrý deň, predpokladáme, že máte na mysli kopírovanie týchto dokladov naprieč účtovnými rokmi. Danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, zväčšnie písma je možné prostredníctvom nastavenia rozlíšenia vo Windowse. Na pracovnej ploche kliknete pravým tlačidlom na myši a zvolíte Nastavenie obrazovky sekcia Mietka rozlíšenie. Týmto nastavením si nastavenie preberie aj Money S3.

  Dobrý deň, danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, tlač štítkov s čiarovým kódom sklad. kariet je možný, potrebný je len k tomu doplnkový modul Printcard pre tlač štítkov. Presnú odpoveď na prvú otázku, Vám momentálne nevieme zodpovedať nakoľko závisí od viacerých faktorov.

  Dobrý deň, danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, aktuálne nie je možné žiaľ zlúčiť VM zamestnancov na jeden doklad. Danú požiadavku ale posunieme na vývojové oddelenie, na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, momentálne adresy načitáva podľa IČA, tak ako popisujete. Danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, aktuálne to možné nie je. Museli by ste každý mesiac upravovať číselný rad. Danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, ak ste vo faktúre vystavenej, tak na hornej lište vpravo máte tlačidlo Texty. Tu môžete vložiť ľubovoľný text podľa potreby a dĺžky.

  Dobrý deň, toto môžete vyriešiť úpravou formulára. Keď dáte faktúru v tlačit, v okne Nastavenie tlače kliknete v strede na tlačidlo Editovať. V Editore formulárov v dolnej časti odstránite pečiatku a formulár uložíte pod vlastným názvom. Následne pri tlači sa rozhodnete či chcete použiť štandardný formulár alebo vyberiete z ponuky ten Váš upravený bez pečiatky.

  Dobrý deň, danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, takúto možnosť vnorenia dokladov FA a súčasne prípoj. dokumentov, do jedného súboru Money nedokáže.

  Dobrý deň, ak doklad chcete útovne do roku 2021, tak musí byť aj v tomto roku vystavený. Čo sa týka DPH, tak to sa do roku 2022 prevedie cez tlačidlo Účtovníctvo/Uzávierkové operácie/Uzávierka roku a tlačidlo Prevod pri bode 3.

  Dobrý deň, áno bohužiaľ v takom prípade to Money nesleduje, lebo by bolo problematické evidovať čo je a čo nie je obrat.

  Dobrý deň, danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, tento zoznam je možné exportovať pravým tlačidlom do excelu.

  Dobrý deň, každý používateľ v Money môže mať priradený len jeden email a jedno heslo. Hromadná zmena emailu, tu uživateľsky možná nie je.

  Dobrý deň, áno táto možnosť sa nachádza v bankových a pokladničných dokladoch, na hornom panely ako Kontrola zaúčtovania. Následne v sprievodcovi, nastavíte obdobie a sledované analyt. účty.

  Dobrý deň, hromadné preúčtovanie pokladničných a interných dokladov je možné momentálne realizovať v agende podvojného účtovníctva. Zapracovanie funkcionality do jednoduchého účtovníctva posunieme na vývojové oddelenie.

  Dobrý deň, predpokladáme že máte namysli tlačidlo Spárovanie, ktoré sa nachádza v zaúčtovaní dokladu v PU. Táto možnosť v JU nie je. Automatické spárovanie úhrad je však možné obdobne ako v podvojnom účtovníctve cez Banku.

  Dobrý deň, danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, u nás sa uvedené neprejavuje. Viete nás kontaktovať na hotline kvôli prevereniu?

  Dobrý deň, po oskenovaní sa vytvorí k záznamu pripojený dokument, ktorý je možné následne priamo z Money S3 otvoriť a vytlačiť.

  Dobrý deň, toto by malo byť závislé od konfigurácia párovania (Účtovníctvo/Banka/Hromadné párovania – Konfigurácia párovania). Ak máte zakliknuté aj možnosť zobrazenia nespárovaných dokladov, tak sa Vám počas párovania ponúknu aj tieto.

  Dobrý deň, centové rozdiely je možné znížiť nastavením minimálne vypisovaného rozdielu, v samotnom prepočte OC.

  Dobrý deň, aktuálne to možné nie je. Námet posunieme ďalej.

  Dobrý deň, aktuálne to možné nie je. Námet posunieme ďalej.

  Dobrý deň, ak máte na mysli zväčšenie písma všeobecne v v rámci Money S3, toto je možné vyriešiť prostedníctvom nastavenia rozlíšenia v rámci Windowsu. Ak ale máte na mysli veľkosť písma v rámci tlačového formulára, toto môžete vyriešiť úpravou formulára. Keď dáte faktúru v tlačit, v okne Nastavenie tlače kliknete v strede na tlačidlo Editovať. Prostedníctvom hornej nástrojovej lišty môžete zväčšiť, prípadne zmeniť font písma.

  Dobrý deň, stĺpce je možne v Money zoradiť podľa potreby užívateľa a to presuvaním podobne ako v Excely, alebo kliknutím na názov stĺpca pravým tlačidlom na myši, zvolíte výber stĺpcov a v tabuľke si potrebnéí stĺpce môžete zoradiť, prípade zobraziť.

  Dobrý deň, áno je to tak, z dôvodu následného vytvárania Uzávierkových úprav. Posunieme ako námet vývojovému oddeleniu.

  Dobrý deň, aktuálne je to pevne 12 mesiacov, ale od dátumu na spodnej lište Money. Ak ho zmeníte, tak upravíte aj rozsah výpočtu.

  Dobrý deň, aktuálne to nie je možné. Posunieme námet na vývojové oddelenie.

  Dobrý deň, s uvedeným sme sa nestretli, viete ohľadom toho kontaktovať náš hotline, kde by to s Vami prešli detailnejšie?

  Dobrý deň, ďakujeme za námet. Názov môže ale byť celkom dlhý, preto bolo zvolené IČO.

  Dobrý deň, odoslanie súčasne dvoch druhov dokladov do prílohy jednej správy, Money aktuálne neumožňuje. Danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu možností zapracovania.

  Dobrý deň, predpokladáme že máte na mysli prípojné dokumenty. Po pripojení dokumentu možnosťou Skopírovaním do úložiska alebo možnosťou Presunúť do úložiska sa tento súbor presunie do internej databázy Money S3. Nové úložisko dokumentu nie je potrebné vyberať. Všetky prípojné dokumenty nájdete v časti Money/Správa dát/Dokumenty v úložisku.

  Dobrý deň, toto môžete vyriešiť úpravou formulára. Keď dáte faktúru v tlačit, v okne Nastavenie tlače kliknete v strede na tlačidlo Editovať. V Editore môžete premennú Údaje o firme – Logo odstrániť a nemiesto toho vložiť to druhé logo ako Obrázok. Potom formulár uložíte pod vlastným názvom. Pri tlači dokumentu následne rozhodnete ktorý formulár chcete použiť. Prípadne formulár pridelíte danému typu faktúry vystavenej.

  Dobrý deň, danú požiadavku posunieme kolegom na vývojové oddelenie na analýzu úpravy zapracovania.

  Dobrý deň, ďakujeme za námet, posunieme informáciu ďalej.

  Dobrý deň, možnosť importu a exportu ISDOC v Money S3 zapracovaná je.

  Dobrý deň, ďakujeme za námet. Posunieme na vývojové oddelenie.

  Dobrý deň, máte pravdu, posunieme kolegom na úpravu.

  Dobrý deň, skontrolujte si nastavenie zálohovania cez hornú záložku Money/Možnosti a nastavenia/Nastavenie agendy/Zálohovanie. Súbory záloh z Money S3 majú koncovku .lz napr. agenda001.lz , data.lz, frm.lz .

  Dobrý deň, zádržne tvorí aj pohľadávku/záväzok. Zároveň ale aj ID, ktorý poníži ostávajúcu úhradu pôvodného dokladu.

  Dobrý deň, áno aj v Money S4 je modul zádržné, ktorý funguje obdobne.

  Boli informácie v článku užitočné?

  Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

  Áno
  Nie
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Aktualizujte si svoje Money S3

  Stiahnite si poslednú verziu Money S3 cez klientský portál.

  Objavte
  aj vy
  nové online
  školenia
  Vybrať školenie
  Zavrieť reklamu
  Objavte aj vy nové online školenia