Novinky v Money / Aktuality/Predstavujeme Nové Money S3
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Predstavujeme Nové Money S3

Predstavujeme Nové Money S3
Seyfor Slovensko, a.s.
15. 10. 2012
Doba čtení7 minút čítania
Predstavujeme Nové Money S3

Dlho očakávaná verzia Money S3 13.000 je na svete. Prečítať ste si o nej mohli už skôr a teraz si ju môžete prevziať a vyskúšať. Nové Money S3 je oveľa prehľadnejšie, čím sa ešte odlišuje od predošlých verzií?

[toc]

Úplné nové používateľské rozhranie

Najpodstatnejšou zmenou v novom Money S3 je nové rozhranie. Ide o najväčšiu viditeľnú zmenu v programe od roku 2003. Nové Money S3 je teraz prehľadnejšie a rýchlejšie pri ovládaní. Práca s ním je jednoduchšia efektívnejšia.

Staré menu v novom Money S3 nahrádza pás kariet. Jeho výhodou je, že na menšej ploche dokáže v prehľadnejšej forme zobraziť väčší počet funkcií. Ďalšou veľmi podstatnou, ale pritom nenápadnou zmenou je  fulltextové vyhľadávanie. S jeho pomocou môžete vyhľadávať údaje v účtovných záznamoch, ako aj funkcie programu podľa ich názvu. Zmien sa dočkal aj panel Money a rozšírili sa funkcie pracovnej plochy.

PREDSTAVUJEME NOVÉ MONEY S3 PODROBNE

Pás kariet

Pás kariet je nový prvok, ktorý v hornej časti obrazovky nahrádza staré menu. Jeho výhodou je, že na menšej ploche dokáže v prehľadnejšie forme zobraziť väčší počet funkcií. To znamená, že hoci na obrazovke vidíte viac riadkov faktúr, máte tie najpoužívanejšie funkcie teraz dostupné iba na jedno kliknutie myši.

Skúste si napríklad ešte v starom Money S3 pustiť funkciu Výpis z účtu: v menu Účtovníctvo najprv musíte vybrať voľbu Banka, pod ňou rozbaliť roletku ďalších funkcií, a až v nej sa musíte myšou trafiť na riadok Výpis z účtu. Ak vám myš ujde, nezostane, než postup zopakovať znova. V novom Money S3 jednoducho kliknete na veľkú ikonu Výpis z účtu … a je to.

Poďme sa na nový pás kariet pozrieť detailne: ľavá karta, nazvaná Money, slúži k rýchlemu vyvolaniu dôležitých funkcií (napr. zálohovanie alebo zmena agendy). Ďalej tu nájdete prehľadne usporiadané nastavenie celého Money S3, informačný panel Money Dnes (doplnený na vaše želanie o celý rad ďalších údajov) a ďalšie základné funkcie. Tiež sú tu k dispozícii základné zoznamy skôr ukryté v hlbinách menu Nástroje, ako napríklad Číselné rady, Bankové účty a pokladnice alebo Pripravené zoznamy.

Ďalšie karty (Účtovníctvo, Obchod, Sklad, Servis, Analýzy, Réžia a Nástroje) slúžia na prehľadnú prácu s programom. Funkcie sú logicky zlúčené do príbuzných celkov – napríklad Fakturácia, Adresár a Objednávky nájdete v karte Obchod, rozčlenené do skupín Nákup, Predaj, Internet a podobne.

Nová je karta Analýzy, na ktorej nájdete všetky funkcie určené na vyhodnocovanie vedenej agendy, vrátane nastavenia kontrolingových premenných. Podobne karta Réžia združuje všetko, čo sa týka režijných nákladov firmy – agendy Majetok, Mzdy a personalistika a Jazdy a cestovné náhrady. V záložke Nástroje sú potom pokope umiestnené všetky pomocné funkcie (výmena dát, správa tlače, synchronizácia atď.)

Popri týchto kartách Money S3 v prípade potreby otvorí ďalšiu kartu Nástroje zoznamu, v ktorej zobrazuje prvky pre ovládanie práve otvoreného zoznamu. Názov zoznamu je uvedený v záhlaví karty a vy sa pri práci môžete v páse kariet ľubovoľne prepínať medzi ovládaním základných funkcií (napr. tlač salda na karte Účtovníctvo) a ovládaním ľubovoľného zoznamu.

Poslednou kartou, ktorú na páse môžete vidieť, je karta Nástroje vyhľadávania, v ktorej nastavíte, ako presne má pracovať fulltextové vyhľadávanie. Money S3 je na trhu jediný program, ktorý vie niečo podobné.

Pás kariet sa dá ovládať aj z klávesnice. Stačí stlačiť kláves Alt a v záhlaví každej karty sa zobrazia znaky, ktorými sa do nej prepnete. Funkcia pritom zostane aktivovaná a na ovládacej karte, ktorú ste klávesovou skratkou otvorili, sa zobrazí ďalší rad horúcich klávesov.  Pre rýchlu orientáciu sme ku každej funkcii doplnili podrobné vysvetlenie. Ak prejdete myšou nad ľubovoľným ovládacím prvokom a chvíľu počkáte – objaví sa roletová pomoc.

Fulltextové vyhľadávanie

V ľavom hornom rohu hlavného okna nového Money S3 nájdete jednu z najpodstatnejších, ale pritom najmenej nápadných zmien v novom prostredí – fulltextové vyhľadávanie. Pomocou tejto funkcie totiž nehľadáte len údaje v zoznamoch, ale aj funkcie programu. Skúste tam treba napísať „Faktúry vystavené“, a program vám neponúkne len doklady, kde v ich popise máte uvedený text „poplatok za faktúry vystavené“, ale hneď hore nájdete aj priamy link na zoznam Faktúr vystavených. Stačí na neho kliknúť, a zoznam sa otvorí.

Panel Money

Aby sa vám lepšie pracovalo, aj Panel Money sa dočkal niekoľkých zmien. A aby sme vám uľahčili prechod na nový spôsob ovládania, v navigátori sme zatiaľ zachovali starú štruktúru modulov. Pre vyššiu prehľadnosť sa údaje vo stromčeka teraz automaticky zabaľujú pri prepínaní medzi modulmi (ak sa prepnete napríklad z Účtovníctva do Adresára).

Okrem navigátora, ktorý obsahuje všetky voľby programu, máte k dispozícii aj naďalej panel Obľúbené položky, na ktorý si môžete presunúť najčastejšie používané funkcie. Aj ten sme však novo upravili. Schválne sa do neho prepnite a skúste niektorú z funkcií Pridať aktívny záložku alebo Pridať novú. Keď potom nad novo pridanú položku nabehnete myšou a stlačíte pravé tlačidlo, otvorí sa veľmi užitočná voľba Nastavenia. V nej je totiž skrytá funkcia, ktorá vám pomôže na pomedzí účtovných rokov – môžete si určiť, v ktorom účtovnom roku sa má daný zoznam otvoriť.

Upravený Navigátor obsahuje všetky voľby programu obsah, panel Obľúbené položky potom slúži pre vaše najčastejšie používané funkcie. Vyskúšajte si novinkou ktorá Vám pomôže na prelome rokov! Je ňou možnosť Pridať aktívnu záložku, kde po stlačení pravého tlačidla myši v Nastaveniach je skrytá funkcia, ktorou môžete určiť v ktorom účtovnom roku sa má daný zoznam otvoriť.

 

Pracovná plocha

Funkcie pracovnej plochy, na ktorej sa zobrazujú zoznamy, zostávajú podobné, ako ich poznáte z minulosti. Opäť si môžete otvoriť súčasne niekoľko záložiek a dvojklikom pravého tlačidla myši na ich hlavičku si ich podľa potreby zamknúť. Pracovná plocha je doplnená o nové možnosti  – pre lepšiu orientáciu je napríklad možné si určiť farbu záložky.

V pravej časti pracovnej plochy si novo otvoríte buď Legendu, alebo Nástenku – tá bola predtým súčasťou Panelu Money, takže ste ju nemohli súčasne používať napríklad s Navigátorom. Údaje na nástenke sú doplnené o zobrazenie kalendára a aktuálnych bankových kurzov, takže vám teraz môže prísť vhod, aj keď si v nej nepíšete poznámky či neposkytujeme odkazy s kolegami. Obe spomínané funkcie otvoríte dvojklikom na ikony úplne vľavo hore v hlavnom okne Money S3.

Niektoré ďalšie novinky nového Money S3

Používateľské rozhranie obsahuje celý rad ďalších nových funkcií. Vyskúšajte napríklad možnosť minimalizovať alebo úplne schovať celý Panel Money – prepínač nájdete v ľavom hornom rohu hlavného okna. Najmä na monitoroch s nižším rozlíšením či tabletoch sa vám môže viac miesta pre pracovnú plochu hodiť. Môžete tiež schovať aj celý pás kariet pomocou ikony „šípka“ v pravom hornom rohu hlavného okna Money S3 (vedľa otáznika pre vyvolanie pomocníka). Ďalšou novinkou je možnosť otvoriť si ľubovoľný zoznam do novej záložky priamo z pásu kariet – dvakrát kliknite pravým tlačidlom myši na ovládací prvok niektoré funkcie a v roletke si vyberte možnosť Otvoriť v novej záložke.

Prihláste sa na školenie:„Ako efektívne používať nové Money S3“

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si svoje Money S3

Stiahnite si poslednú verziu Money S3 cez klientský portál.

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia