Novinky v Money / Aktuality/Ukončujeme podporu Money S3 pre systémy Windows XP a Windows Server 2003
Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie

Ukončujeme podporu Money S3 pre systémy Windows XP a Windows Server 2003

Ukončujeme podporu Money S3 pre systémy Windows XP a Windows Server 2003
Seyfor Slovensko, a.s.
20. 06. 2018
Doba čtení2 minúty čítania
Ukončujeme podporu Money S3 pre systémy Windows XP a Windows Server 2003

Ubehlo 10 rokov od chvíle, keď Microsoft ukončil predaj Windows XP. Tento operačný systém je dnes už veľmi zastaraný a jeho používanie nie je bezpečné – to isté platí aj pre Windows Server 2003, ktorý s Windows XP zdieľa dôležité súčasti. Preto od septembra 2018 ukončíme podporu Money S3 na Windows XP a Windows Server 2003. Budeme sa snažiť Vám prechod na nový operačný systém čo najviac zjednodušiť.

Kedy končí podpora Money S3 pre Windows XP a Windows Server 2003

Nová Verzia Money S3 18.600, ktorá bola uvoľnená koncom júna, je posledná kompatibilná s Windows XP a Windows Server 2003.

Ďalšiu verziu vydáme v septembri. Ak zostanete pri starých Windows, túto verziu si už nebudete môcť nainštalovať. Pozor – Vaša posledná nainštalovaná verzia Money bude naďalej fungovať, ale bez legislatívnych aktualít a nových funkcií.

Čo získate prechodom na novšie Windows?

  • Vyššiu bezpečnosť – Pre Windows XP a Windows Server 2003 už Microsoft nevydáva bezpečnostné aktualizácie. Preto hrozí napadnutie vírusmi a ďalším škodlivým softvérom, ktorý môže zaútočiť na Vaše dáta v Money S3.
  • Silné šifrovanie – Dáta v Money S3 na starých Windows je možné len slabo šifrovať. Môže Vám hroziť napríklad únik osobných údajov. Na nových Windows osobné údaje a ďalšie dáta chráni nástroj Bitlocker, ktorým obsah pevného disku môžete zašifrovať.
  • Nové funkcie – Vďaka novému operačnému systému využijete naplno všetky funkcie, ktoré do Money pridávame. Aktuálnejšie verzie Windows napríklad umožňujú omnoho lepšiu prácu na viacerých monitoroch súčasne.

Ako preinštalovať Money S3?

Aktualizujte svoj operačný systém na Windows 7 a vyšší. Ak máte Money S3 nainštalované na Windows Serveri 2003 a používate ekonomický systém prostredníctvom aplikácie „Pripojenie k vzdialenej ploche“, nainštalujte si Windows Server 2008, 2012 alebo 2016. Tieto verzie budú s Money S3 kompatibilné dlhodobo. S aktualizáciou operačného systému Vám pomôže Váš poskytovateľ IT (administrátor, správca siete).

Preinštalovanie Money S3 na počítač s novým operačným systémom zvládnete sami podľa tohoto návodu.

Ak potrebujete s inštaláciou Money S3 pomôcť, postaráme sa o to. Kontaktujte nás e-mailom na: servis@money.sk.

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si svoje Money S3

Stiahnite si poslednú verziu Money S3 cez klientský portál.

Objavte
aj vy
nové online
školenia
Vybrať školenie
Zavrieť reklamu
Objavte aj vy nové online školenia