Účtovníctvo / Podvojné účtovníctvo/Ako vďaka automatizácii fakturácie a účtovníctva ušetriť 10 000+ eur ročne
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo

Ako vďaka automatizácii fakturácie a účtovníctva ušetriť 10 000+ eur ročne

Ako vďaka automatizácii fakturácie a účtovníctva ušetriť 10 000+ eur ročne
Seyfor Slovensko, a.s.
10. 01. 2019
Doba čtení3 minúty čítania
Líbilo se1
Ako vďaka automatizácii fakturácie a účtovníctva ušetriť 10 000+ eur ročne

Začínajúce e-shopy často riešia fakturáciu, účtovníctvo, sklady, personalistiku a financie manuálne, bez akejkoľvek automatizácie. To sa dá relatívne pohodlne zvládať pri jednotkách až desiatkach objednávok. Problém nastáva, ak ich počet narastie na tisíce až desaťtisíce objednávok mesačne. Vtedy vstupujú do hry tzv. ERP systémy (Enterprise Resource Planning), ktoré dokážu zásadným spôsobom zlepšiť riadenie firmy.

Viac o tom prečo, kedy a ako uvažovať o automatizácii procesov v e-commerce, prezradil v rozhovore pre Pricemania Academy Viktor Pieš, Executive Director spoločnosti Seyfor Slovensko, a.s.

V rozhovore sa okrem iného dozviete, kedy by sa mal e-shop začať zaoberať automatizáciou fakturácie, účtovníctva a skladov. Čo všetko možno v ňom automatizovať a akým spôsobom. Tiež sa dozviete, či je výhodnejšie spravovať obsah e-shopu v jeho administratívnom rozhraní alebo cez podnikové informačné systémy a dáta synchronizovať.

Klienti väčšinou nechodia keď sa všetko darí

Ako uviedol Viktor Pieš „Klienti väčšinou nechodia keď sa všetko darí, ale keď príde nejaký problém. Môže byť pozitívny, keď človek má príliš veľa objednávok a nevie ich zvládnuť, alebo môže byť negatívny, že im poklesli objednávky a nevedia určiť príčinu.“

Ako ďalej uviedol: „ Začína to objednávkou od zákazníka, ktorá pristane v systéme a je potrebné ju vyskladniť. Keďže e-shopy majú väčšinou jednoduché skladové hospodárstvo a nemajú prepojenie na účtovníctvo, nastáva problém: Je objednávka kompletná? Ako postupovať ďalej? Mám ju ísť hľadať do skladu, alebo ju môžem okamžite expedovať? A niekde tam je začlenená aj komunikácia so zákazníkom. To sú najčastejšie problémy, ako synchronizácia so skladom, synchronizácia s kamennými predajňami. Mať prehľad o tom čo, kde máš na ktorom sklade, aby si vedel povedať zákazníkovi: áno, tento tovar mám, na tom a tom sklade, môžem Vám ho objednať. To je hlavný prínos ERP systémov.“

Najčastejšie chyby pri výbere podnikového systému

V rámci rozhovoru padla aj odpoveď na otázku čo je najdôležitejšie pri výbere ERP systému a aké sú najčastejšie chyby v rozhodovacom procese: „Často býva veľkou chybou, že nie sú jednoznačne zadané kritéria, prečo produkt idem vymeniť. Iba cítim, že by som ho vymeniť mal, že som nespokojný, ale neviem to presne špecifikovať už pri zadaní“ povedal Viktor Pieš.

Pozrite si celý rozhovor, v ktorom sa dozviete či je Business Intelligence súčasťou podnikových informačných systémov, v ktorých odvetviach podnikania sú ERP systémy najviac prínosné, prípadne ako dosiahnuť, aby projekt nasadenia nového ERP systému bol úspešný.

Chceme spokojných klientov

Práve pri tom všetkom môže byť spoločnosť Solitea Slovensko svojim klientom nápomocná. Či už vďaka bezplatnej konzultácii priamo u klienta, kde obchodný zástupca so zákazníkom preberie aké riešenia mu spoločnosť vie ponúknuť, až po výborne spracovanú implementačnú analýzu. Ako povedal Viktor Pieš „vyskúšajte si menší produkt a postupne, ak ste spokojný, pokračujte ďalej pretože je to o dlhodobých vzťahoch a my takisto chceme mať spokojných klientov“.

BEZPLATNÁ konzultácia vašich firemných potrieb

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyskúšajte si účtovný program
Money S3

Zadarmo a so všetkými funkciami

Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo
Zavrieť reklamu
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.