IT produktom roka je najrozšírenejšia on-line fakturácia: iDoklad

Solitea, a.s. | 13. 07. 2012

Bezplatná fakturačná služba v cloude iDoklad je s viac ako 10 000 používateľmi najrozšírenejšia slovenská a česká služba pre internetovú fakturáciu. Ako prvá tiež disponuje vlastnými aplikáciami pre smartfóny, konkrétne pre tie s Androidom a Windows Phone. Práve tie získali prestížnu cenu IT produkt roku 2012, pravidelne udeľovanú redakciou časopisu Computerworld.

IT Produkt roku 2012

Výhody fakturácie v cloude sú zrejmé: človek má svoje dáta vždy po ruke, nerieši zálohovanie ani nasadzovanie nových verzií. Čo však doteraz niektorým používateľom chýbalo, bolo vystavenie faktúry na miestach, kde nie je dostupné bežné PC: priamo na obchodnej schôdzke, ihneď po telefonáte s klientom alebo večer po práci v posteli.

„Potrebovali sme dostať fakturáciu do mobilného telefónu, aby nebol používateľ viazaný na počítač,“ popisuje proces Martin Cígler, riaditeľ spoločnosti Cígler Software, ktorá iDoklad vyvíja. „Skúsili jsme to na platforme Windows Phone a záujem i počet vystavených faktúr bol obrovský, preto sme rozšírili naše portfolio i o Android. A betaverzia pre iPhone je dnes tesne pred spustením ostrej prevádzky.“

Fakturácia iDoklad je jedinou slovenskou službou, ktorá mobilné aplikácie ponúka, a práve za ne tento rok získala titul IT produkt roku. Ten napokon dostala aj v minulom roku za svoje bežné internetové rozhranie v prehliadači a pýšiť sa môže aj úspechmi vo viacerých ďalších českých aj medzinárodných súťažiach.

Mobilné aplikácie sú zdarma rovnako ako vlastné aplikácie a ponúkajú tiež takmer rovnaký rozsah funkcií: teda vystavenie faktúry (aj zálohovej) a jej odoslanie klientovi s použitím Cenníka či Adresára. Len na finálny export dokladov do účtovného programu svojej účtovnej firmy je stále vhodné počkať až na bežný počítač.

Ďalšie informácie a bezplatnom fakturovaní:

  • Boli tieto informácie užitočné?
  • ÁnoNie

Najhľadanejšie

Money S3 Money S4 Money S5

Obľúbené články

Vyskúšajte si účtovný program Money S3

Zadarmo a so všetkými funkciami