Mzdy a personalistika / Mzdová evidencia/Infoservis: Spracujte mzdy za január správne. Prinášame Vám rady, ako na to.
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo

Infoservis: Spracujte mzdy za január správne. Prinášame Vám rady, ako na to.

Infoservis: Spracujte mzdy za január správne. Prinášame Vám rady, ako na to.
Seyfor Slovensko, a.s.
05. 02. 2013
Doba čtení3 minúty čítania
Infoservis: Spracujte mzdy za január správne. Prinášame Vám rady, ako na to.

Pripravili sme pre Vás postup krokov, načo si dať pozor a ako si uľahčiť spracovanie mzdy za Január 2013

Iste ste si všimli nové legislatívne zmeny, ktoré nám pripravili naše úrady. Preto sme sa Vám rozhodli uľahčiť prácu pri spracovaní miezd a prinášame Vám informácie o mzdových zmenách v najnovšej verzii, informácie o zmenách, ktoré nájdete vo februárovej verzii a postupy na správne spracovanie miezd za január 2013.

Ak sa chystáte práve spracovávať mzdy za január 2013, mali by ste mať nainštalovanú verziu Money S3 13.103 ktorú si môžete prevziať priamo z našej stránky. Táto verzia Vám prináša nasledovné zmeny v personalistike:

  • Nové nastavenie miezd s platnosťou od januára 2013 – toto nastavenie zohľadňuje legislatívne zmeny mzdových konštánt platných pre tento rok (napr. zmena maximálnych vymeriavacích základov pre odvody, úprava minimálnej mzdy, zavedenie limitov pre odvod dôchodkového poistenia pre študentov a pod.). Nové nastavenie miezd môžete do Vašej agendy prevziať pomocou funkcie Synchronizácia účtovných konštánt. Postup krokov, pred spracovaním miezd za Január 2013 Vám prinášame v prehľadom postupe, ktorý je dostupný na našej stránke.
  •  Ak zamestnávate študentov, vo verzii 13.103 nájdete pri nastavení pracovných pomerov nové typy zamestnancov (študentov). Tieto typy boli do programu zapracované z dôvodu legislatívnej zmeny v sociálnom poistení práve pri zamestnávaní študentov. Vybrané zmeny pre zamestnávanie dohodárov od januára 2013 vám prinášame v našom návode, v ktorom nájdete aj praktické ukážky a príklady na spracovanie mzdy pre dohodárov. Návod si môžete pozrieť priamo na našej stránke, po kliknutí na tento odkaz.
  • Vo verzii sú aktualizované aj tlačivá – Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch pre rok 2012 a Oznámenie o zmene platiteľa na ZP

Aktualizovali sme pre Vás tlačovú zostavu mesačného výkazu nemocenského a dôchodkového poistenia platného pre rok 2013 a tlačovú zostavu evidenčného listu dôchodkového poistenia. Tieto formuláre si môžete prevziať priamo z našej stránky a následne ich rozbalené nakopírovať do cesty inštalácie Vášho Money S3 do adresára FRM (štandardne je to cesta C:/Program Files/CIGLER SOFTWARE/Money S3/Frm). Formulár mesačného výkazu sociálnej poisťovne je určený pre tlač a preto si následne pri tlači tohto mesačného výkazu zvoľte v zozname formulárov práve formulár SOCPOJ13 – Mesačný výkaz poisteného platný od 01.01.2013. Tlačová zostava evidenčného listu dôchodkového poistenia je k dispozícií v záložke Réžia/Zamestnanci/Sociálne poistenie. Oba formuláre pracujú iba vo verzii Money S3 13.103 a vyššie.

Ďalšie zmeny a novinky pripravované do februárovej verzie Money S3

Nakoľko naše úrady vykonávajú zmeny aj v priebehu februára (napríklad zmena pri mesačných prehľadoch o zrazených preddavkoch na daň zo závislej činnosti) už teraz pre Vás pripravujeme februárovú verziu Money S3, ktorá bude obsahovať nasledovné úpravy tlačív:

  • Ročné zúčtovanie dane za rok 2012
  • Ročné hlásenie o vyúčtovaní dane a úhrne príjmov zo závislej činnosti za rok 2012
  • Mesačný prehľad o zrazených preddavkoch na daň zo závislej činnosti pre rok 2013
  • Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch pre rok 2013

Februárová verzia Money S3 by mala byť pre Vás dostupná približne v polovici mesiaca tak, aby ste mali dostatok času na podanie mesačného prehľadu o zrazených preddavkoch.

V prípade Vašich otázok sme Vám k dispozícií každý pracovný deň od 08:00 do 16:30 hod na linke technickej podpory na čísle +421 2 492 12345.

 

Boli informácie v článku užitočné?

Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

Áno
Nie
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyskúšajte si účtovný program
Money S3

Zadarmo a so všetkými funkciami

Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo
Zavrieť reklamu
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.