Účtovníctvo / Podvojné účtovníctvo / Všetko, čo by ste mali vedieť o Money S3/Ako funguje automatizácia účtovníctva, s ktorou ušetríte desiatky hodín mesačne
Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
Pripojte sa k 20 000 používateľom.
Vyskúšajte zadarmo

Ako funguje automatizácia účtovníctva, s ktorou ušetríte desiatky hodín mesačne

Ako funguje automatizácia účtovníctva, s ktorou ušetríte desiatky hodín mesačne
Seyfor Slovensko, a.s.
15. 02. 2023
Doba čtení4 minúty čítania
Ako funguje automatizácia účtovníctva, s ktorou ušetríte desiatky hodín mesačne

Obsah

  Každý deň sa vám stiahne aktuálny kurzový lístok SNB, účtovný program postráži dôležité termíny ako podanie kontrolného hlásenia, automaticky vyčistíte saldo aj stiahnete faktúry z iDokladu. Automatizované účtovníctvo vám ušetrí čas na rutinných operáciách, aby ste mali čas na rozvoj podnikania. Účtovný program naviac dokáže zautomatizovať ďalšie činnosti, napríklad stráženie skladových zásob. 

  Zjednodušte si čistenie salda a ušetrite až tri pracovné dni mesačne 

  Jednou z opakujúcich sa účtovných operácií je čistenie salda. Účtovník kontroluje, či je rozdiel dvoch účtov v rovnováhe alebo či zostáva nedoplatok či preplatok

  Čistenie salda zaberá až tri pracovné dny mesačne. Túto činnosť je našťastie možné zjednodušiť a zrýchliť pomocou účtovného programu. V Money S3 to napríklad zvládnete pomocou modulu Účtovné analýzy. V ňom si spárujete doklady a v exporte môžete vidieť aktuálne saldo. Pre prehľadnosť si zoradíte doklady podľa čísla účtu, IČO alebo párovacieho symbolu

  Je to výrazne rýchlejšie než si tlačiť jednotlivé doklady a ručne ich prechádzať.

  Pripravili sme detailný návod, ako na čistenie salda, aké sú najčastejšie chyby v evidencii salda a ako im predísť.  

  Výmena dát medzi účtovným a fakturačným software 

  Ak spoločne s účtovným programom využívate ešte fakturačnú aplikáciu (napríklad iDoklad), pomocou modulu S3 Automatic ich prepojíte a uľahčíte si tak prácu.

  Programy si vďaka tomuto riešeniu automaticky vymieňajú dáta. Vy tak môžete priebežne spracovávať účtovníctvo firmy, pracovať s faktúrami, dobropismi, predajkami, adresnými kartami aj cenníkovými položkami alebo pravidelne čistiť saldo. 

  Už sa nestane, že by niekto zabudol odovzdať účtovné podklady či zaslal report nutný pre dokončenie účtovných výkazov. Výmena dát prebieha automatizovane. 

  Automatizáciou rutinných účtovných operácií sa dajú ušetriť desiatky hodín práce.

  Posielate každý mesiac rovnaké faktúry? Software to urobí za vás 

  Častou rutinnou činnosťou je vystavovanie rovnakých faktúr každý mesiac – napríklad za prenájom, energie či paušálne služby. Účtovný program to pritom môže robiť za vás. 

  V Money S3 si prostredníctvom modulu Periodická a hromadná fakturácia vytvoríte vzor napríklad podľa predtým vystavenej faktúry. Do vzoru sa prekopíruje suma, variabilný symbol, číslo účtu, adresa príjemcu a vy si nastavíte, ktorý deň v mesiaci sa má nová faktúra automaticky vytvoriť

  Program potom za vás pri každom spustení skontroluje, či sa v ten deň majú vygenerovať faktúry. Ak áno, zobrazí sa vám upozornenie, vy ho len potvrdíte a faktúra sa pripraví na odoslanie. 

  Odoberajte účtovné a daňové novinky zrozumiteľne a včas

  Zadajte váš e-mail a naše účtovné a daňové tipy vám budú chodiť priamo do e-mailu. info

  Odoslaním súhlasíte s našimi zásadami pre spracovanie osobných údajov.

  Automatizovaný e-shop a vždy aktuálne dáta o skladových zásobách 

  Pomocou E-shop konektora prepojíte účtovný program s väčšinou e-commerce riešení ako napríklad Shoptet, Shopify, Shopsys či Magento. Vďaka prepojeniu sa vám do účtovného programu automaticky sťahujú dáta o objednávkach a všetky faktúry

  Pomocou modulu S3 Automatic e-shop prepojíte aj so skladovou databázou. Vďaka tomu budete mať na webe vždy aktuálne skladové zásoby. Akonáhle sa predá nejaká položka, hneď sa to prejaví na e-shope. Nestane sa tak, že by si zákazník kúpil tovar, ktorý už nie je skladom

  Podobné funkcie použijete aj pre kamenný obchodči kombináciu kamennej pobočky a e-shopu. Stačí na to modul Money S3 Kasa. Akonáhle zákazník nakúpi na predajni, dáta o transakcii sa automaticky odošlú do účtovného programu a v správe skladu sa automaticky odčítajú predané kusy tovaru. Ak tovar doplníte, do pokladničného systému sa vám pošle aktuálny stav zásob. 

  Pomocou S3 Automatic môžete predísť aj tomu, aby sa vám tovar vypredal. Akonáhle zásoby klesnú, program vás na to upozorní a vy môžete dokúpiť ďalší tovar. Sami si nastavíte limit, pri ktorom vás program upozorní. 

  Prečítajte si prípadovú štúdiu, ako S3 Automatic pomohol Království rybářů, e-shopu s rybárskym vybavením, ktorý má skladom vždy aspoň 90 % produktov.  

  Automatizujte účtovníctvo pomocou Money S3 

  Všetky automatizácie si môžete bezplatne vyskúšať v účtovnom programe Money S3 Štart. Skúšobné obdobie nie je časovo obmedzené. Súčasťou kompletu S3 Štart sú aj spomínané moduly S3 Automatic, Periodické a hromadné fakturácie a Účtovné analýzy pre efektívne čistenie salda. 

  Ak vás zaujímajú ďalšie detaily, zavolajte nám na bezplatnú linku +421 249 212 323 alebo napíšte na obchod@money.sk. 

  Boli informácie v článku užitočné?

  Hodnotenie iba pre užívateľov nášho blogu.

  Áno
  Nie
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Vyskúšajte si účtovný program
  Money S3

  Zadarmo a so všetkými funkciami

  Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
  Pripojte sa k 20 000 používateľom.
  Vyskúšajte zadarmo
  Zavrieť reklamu
  Prepojte svoje účtovníctvo s podnikaním
  Pripojte sa k 20 000 používateľom.