• Domov > Novinky z Money > Novoročná verzia Money S3 umožňuje hromadné založenie účtovného roku alebo dorovnanie hospodárskeho výsledku

Novoročná verzia Money S3 umožňuje hromadné založenie účtovného roku alebo dorovnanie hospodárskeho výsledku

Solitea, a.s. | 04. 01. 2021

Každý, kto má zaplatenú službu Podpora a Aktualizácia na rok 2021, môže prejsť na najnovšiu verziu Money S3 – 21.001. V tej na vás čaká účtovný rok 2021 s aktualizovanými legislatívnymi konštantami aj účtovnými zoznamami, možnosť hromadného založenia účtovného roku vo viacerých agendách naraz alebo funkcia automatického dorovnania hospodárskeho výsledku.

Účtovný rok 2021 je pripravený

V aktuálnej verzii Money S3 môžete založiť nový účtovný rok podľa legislatívy platnej pre rok 2021.

Ak ešte nemáte pre rok 2021 zaplatenú službu Podpora a Aktualizácia, môžete si nový účtovný rok založiť tiež. V takomto prípade ale negarantujeme, že vyhoviete všetkým požiadavkám legislatívy. Preto odporúčame, aby ste si Podporu a Aktualizáciu 2021 objednali.

Hromadné založenie účtovného roku

Pre tých z vás, ktorí v Money S3 spravujete viacero účtovných agend, sme pripravili veľmi užitočnú novinku – hromadné založenie účtovného roku.

Jednoducho si pri výbere agendy kliknete na tlačidlo „Pridať rok hromadne“, vyberiete agendy, do ktorých chcete nový rok pridať a navolíte jeho parametre. Táto funkcia vám ušetrí rutinnú práci spojenú so zakladaním účtovného roku v každej agende jednotlivo.   

Automatické dorovnanie hospodárskeho výsledku

Ak v Money S3 pripravujete výkaz ziskov a strát a rozvahu, musíte sumy kvôli štátu, či bankám zaokrúhľovať na celé eurá. V takomto prípade ale hrozí, že vám nesadne hospodársky výsledok v súvahe na výkaz ziskov a strát.  

Preto sme do Money pridali novú funkciu „Dorovnanie hospodárskeho výsledku“, ktorú nájdete pri tlači výkazu na karte „Definícia účtovného výkazu“. Táto funkcia pomocou pokročilej logiky automaticky vyrovná hospodársky výsledok v súvahe podľa výkazu ziskov a strát a rozdiel rozpustí medzi aktíva alebo pasíva, aby ste to vy nemuseli robiť ručne. 

Noviniek a vylepšení je v novom Money S3 ešte viac. Ich kompletný zoznam nájdete pod týmto odkazom.

  • Boli tieto informácie užitočné?
  • ÁnoNie

Štítky článku

Money S3

Najhľadanejšie

Money S3 Money S4 Money S5

Obľúbené články