COVID-19

Každý deň pre vás sledujeme nové informácie o opatreniach vlády a doplňujeme ich do živých článkov.

Covid-19: SZČO, zamestnanec, zamestnávateľ a postup v rôznych životných situáciách

20. 05. 2021

Karanténa, deti na dištančnej výučbe, povinne uzavreté firmy. Vládne opatrenia v boji proti koronavírusu ochromila slovenskú ekonomiku a postavila mnoho z nás do situácií, s ktorými sme doteraz nemali skúsenosti. Pozrime sa na rôzne životné situácie z pohľadu živnostníka, zamestnávateľa a zamestnanca.

Štítky: COVID-19, Dane, Odvody, Podnikanie

0

Ako nám môžu poznatky z neurovedy pomôcť zvládnuť krízu v podnikaní

27. 05. 2020

Prežívame výzvu, zmenu a neistotu, akú pravdepodobne nezažil ešte nikto z nás. Niektoré biznisy prosperujú, iné krachujú alebo sa snažia ako sa len dá, aby prežili. Každý sa však náhle musel adaptovať na nový spôsob života, riadenie firmy na diaľku i život s obmedzeným bezprostredným sociálnym kontaktom. Pochopenie poznatkov z neurovedy nám umožnuje získať nadhľad nad situáciou, znížiť mieru stresu prameniacu z neistoty a zároveň nám dáva možnosť vyhnúť sa nepopulárnym scenárom.

3

Koronavírus preveril aj naše sily

18. 05. 2020

Ako sme reagovali na aktuálnu situáciu? Čo všetko sme spravili pre to, aby sme, čo najrýchlejšie zareagovali na dynamické zmeny v zákonoch? A čo všetko sme za ten čas pripravili pre tých z vás, ktorí máte zakúpenú službu Podpora a aktualizácia? To sa už dozviete v krátkom zhrnutí, ktoré sme pre vás pripravili.

2

Ochorenia COVID-19 a podnikanie: Vláda vyhlásila mimoriadnu situáciu a núdzový stav. Aké opatrenia čakajú podnikateľov, ale aj nepodnikateľov?

11. 05. 2020

Slovenská vláda vyhlásila 15. marca 2020 núdzový stav. Rozhodla sa tak, kvôli vzniku pandémie a šíreniu nákazy COVID-19, ktorá ohrozuje zdravie a životy slovenských občanov. Keďže zmeny spojené s touto situáciou sa vyvíjajú nesmierne dynamicky, prinášame vám prehľad aktuálnych informácií. Počas doby núdzového stavu môže vláda kvôli ochrane zdravia, obmedziť základné práva a slobody a určovať občanom rôzne povinnosti. Zdravotným pracovníkom napríklad zakázala štrajky. Núdzový stav môže postupne obmedziť aj iné práva a slobody, a to aj bežným občanom a podnikateľom. Aktuálne sa ale núdzový stav týka predovšetkým zdravotníckej starostlivosti. S tým je spojený aj zákaz predaja respirátorov pre verejnosť, tie sú určené výhradne pre zdravotníkov.

Štítky: COVID-19

0

Podnikanie v dobe ochorenia COVID-19: pracovné právo a zamestnávatelia

22. 04. 2020

Opatrenia vlády, v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu, ovplyvnia veľkú časť slovenských podnikateľov a zamestnancov. Spísali sme pre vás najdôležitejšie pracovno-právne situácie, ktoré môžu v dôsledku opatrení vzniknúť, a čo na ne hovorí zákon.

Štítky: COVID-19

3

Podnikanie v dobe ochorenia COVID-19: daňové plánovanie

22. 04. 2020

Epidémia koronavírusu skomplikovala podávanie daňových dokumentov na finančnú správu. Prečítajte si, aké zmeny v daňovom plánovaní nastali.

Štítky: COVID-19

0

Podnikanie v dobe ochorenia COVID-19: povinná karanténa a zamestnanci s deťmi

07. 04. 2020

V dobách pandémie sa môže stať, že vaši zamestnanci budú musieť odísť do domácej izolácie alebo budú musieť zostať doma so svojimi deťmi. Prečítajte si, ako túto situáciu ošetruje zákon.

Štítky: COVID-19

1

Práca s Money S3 v dobe ochorenia COVID-19

02. 04. 2020

Súčasná situácia nás doslova vytrhla z bežného života. Všetci sa snažíme minimalizovať svoj pohyb v inom, ako domácom prostredí. Zmeny sa nevyhli ani pracovnému životu, kde kanceláriu vystriedal homeoffice. Všetky aktivity sa obmedzili na telefonáty, maily a konferenčné hovory.

1

Praktický sprievodca podnikateľa a živnostníka v dobe koronavírusu COVID-19

20. 03. 2020

Situácia, ktorá aktuálne vládne na Slovensku určite nikoho neteší. Je možné, že niektorí z nás sa dostanú do neočakávaných situácií. Okrem rôznych obmedzení riešime aj pracovnoprávne otázky, ktoré v tomto období vznikajú. Prinášame vám niekoľko tipov a rád, ako tieto komplikácie, čo najefektívnejšie vyriešiť.

Štítky: COVID-19

4

Čo sa mení pre živnostníkov a podnikateľov kvôli koronavírusu COVID-19?

18. 03. 2020

Zákaz vstupu cudzincov do krajiny, zatvorené obchody a ľudia s podozrením na nákazu v domácej karanténe. Živnostníci a malí podnikatelia tvrdo pociťujú dopady boja s koronavírusom. Situáciu na Slovensku navyše komplikuje výmena vlády. Prečítajte si to podstatné, čo musíte ako podnikateľ vedieť.

12

Najhľadanejšie

COVID-19

Obľúbené články

Daňový kalendár

31. 03. 2023
Zaplatenie štvrťročných preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby vo výške 1/4 poslednej známej daňovej povinnosti – štvrťročné
31. 03. 2023
Odvedenie dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou z nepeňažného plnenia od „držiteľa“ za rok 2022 podľa § 43 ods. 17 písm. a) zákona o dani z príjmov a z peňažného a nepeňažného plnenia podľa § 43 ods. 20 a ods. 21 zákona o dani z príjmov a podanie oznámenia o tejto skutočnosti správcovi dane – ročné
31. 03. 2023
Podanie daňového priznania za predchádzajúci kalendárny mesiac pre osobu uplatňujúcu osobitnú úpravu dane iOSS na predaj tovaru na diaľku dovážaného z územia tretích štátov a zaplatenie tejto dane (§ 68c zákona o DPH) – mesačné
Ďalšie termíny

Slovník pojmov

Vyskúšajte si účtovný program Money S3

Zadarmo a so všetkými funkciami