Automatizujte bez veľkej investície: využite šikovné funkcie v účtovníctve

Solitea, a.s. | 16. 12. 2021

Myslíte si, že automatizácia je iba pre veľké fabriky, ktoré nakúpia roboty alebo softvérové spoločnosti, ktoré používajú umelú inteligenciu? Tak tomu už dávno nie je. Automatizovať môžu aj drobní živnostníci alebo prevádzkovatelia e-shopov. A nepotrebujú na to státisíce alebo milióny.

Obsah

  Podnikanie vám výrazne zjednoduší automatizácia prostredníctvom účtovného softvéru. Pokiaľ máte program na vedenie účtovníctva, tak sa pozrite, či využívate všetky možnosti, ktoré ponúka.

  Ak účtovný systém doteraz nemáte, z článku zistíte, akú automatizáciu tieto programy umožňujú. Konkrétne sa budeme venovať účtovnému systému Money S3.

  Nechajte fakturačný program pracovať za vás

  Pravidelné vystavovanie rovnakých faktúr patrí medzi časté rutinné činnosti v účtovníctve. Každý mesiac je potrebné fakturovať nájomcovi rovnaké nájomné za prenájom obchodných priestorov. Bez automatizácie tento doklad musíte vystavovať každý mesiac. Avšak, ide to aj jednoduchšie. Modul Periodická a hromadná fakturácia v Money S3 tieto činnosti urobí za vás.

  Ako predlohu využijete staršiu faktúru alebo si založíte nový vzor. Money S3 pri každom spustení kontroluje, či nie je potrebné vystaviť novú faktúru. Pokiaľ áno, pošle vám žiadosť o potvrdenie a potom ju automaticky vygeneruje. Je to vhodné napríklad pre platby energie, nájmu alebo pravidelné upratovanie budovy.

  Automatizujte čistenie salda 

  Jednou z opakujúcich sa účtovných operácií je čistenie salda. Aj túto aktivitu je možné zjednodušiť pomocou modulu Účtovné analýzy. Program umožňuje rýchle párovanie dokladov v podvojnom účtovníctve bez nutnosti tlače a ručného párovania informácií.

  Výsledný zoznam je naviac veľmi prehľadný a umožňuje zobraziť saldo podľa IČO, čísla účtu alebo párovacieho symbolu. Modul Účtovná analýza ušetrí klientom Money S3 mesačne až tri dni práce.

  S3 Automatic odošle dáta do iDokladu a spustí údržbu e-shopu

  Komplexný modul pre zefektívnenie práce je S3 Automatic. Ten ponúka až 14 rôznych automatizácií, ktoré si vyberiete podľa vlastných potrieb. Patrí medzi nich napríklad odosielanie dát do iDokladu spustením automatickej údržby vášho e-shopu alebo sťahovanie kurzového lístku z NBS.  Veľkou výhodou je, že modul S3 Automatic vykonáva procesy na pozadí. Akonáhle ho nastavíte, nemusíte ho vôbec sledovať, pokiaľ nevyužijete funkciu, aby vám modul každý deň posielal na e-mail oznámenie o vykonaných činnostiach.

  TIP: Prečítajte si prípadovú štúdiu, ako modul S3 Automatic pomáha majiteľke obchodu Dobrej Špajz.

  Všetky doklady z e-shopu idú priamo do účtovného softwaru

  E-shop konektor priamo prepojí vaše e-commerce riešenie s účtovným programom. Dostanú sa do neho dáta o objednávkach, faktúrach aj zákazníkoch.Systém dokonca napojíte na viac e-shopov a spravujete účtovníctvo na jednom mieste. Modul je kompatibilný s obľúbenými krabicovými riešeniami ako Shoptet, Spotify, 4shop alebo oXyShop a open source platformami ako Magento, OpenCart, WooCommerce nebo Shopsys.

  Dáta z pokladne sa prepoja so správou skladu

  Aby databáza skladových zásob bola čo najaktuálnejšia, je dôležité ju mať prepojenú s pokladničným systémom. Vďaka Money S3 Kasa sa informácie o transakcii odošlú nielen do účtovného programu, ale tiež do správy skladu a automaticky sa odpočítajú predané kusy tovaru. Podobné prepojené pokladničných zariadení s účtovníctvom a správu skladového hospodárstva máme aj pre Pokladny EURO.

  Odoberajte účtovné a daňové novinky zrozumiteľne a včas

  Zadajte váš e-mail a naše účtovné a daňové tipy vám budú chodiť priamo do e-mailu. info

  Odoslaním súhlasíte s našimi . zásadami pre spracovanie osobných údajov.

  Automatizácia so skvelým pomerom cena/výkon

  Automatizácia prostredníctvom účtovného programu vás zbaví nudných a časovo náročných činností. Vyskúšajte si účtovný program zadarmo v demoverzii Money S3. Miesto toho sa môžete zamerať na rozvoj podnikania. Doplnkové moduly, za ktoré jednorazovo zaplatíte pár stoviek vám ročne ušetria desiatky hodín a majú vysoký pomer cena/výkon. Pokiaľ by vás zaujímali ďalšie detaily k automatizácii prostredníctvom Money S3, zavolajte nám na bezplatnú linku +421 249 212 323 alebo napíšte na obchod@money.sk.

   

  Autorom článku je Ing. Katarína Serinová

  • Boli tieto informácie užitočné?
  • ÁnoNie

  Najhľadanejšie

  Money S3 Money S4 Money S5

  Obľúbené články

  Vyskúšajte si účtovný program Money S3

  Zadarmo a so všetkými funkciami