eKasa aktuálne

eKasa je legislatívna novinka z dielne Finančnej správy, ku ktorej vám neustále prinášame aktuálne informácie.

eKasa – platnosť autentifikačných údajov po dvoch rokoch vyprší

08. 04. 2021

Dva roky dozadu sa začal postupný nábeh na systém elektronickej evidencie platieb - eKasa, na aktiváciu ktorého bolo potrebné zo strany podnikateľov stiahnuť si identifikačné a autentifikačné súbory z portálu Finančnej správy. Nakoľko platnosť autentifikačných údajov po dvoch rokoch vyprší a je potrebné ich stiahnuť a nahrať znova do eKasa zariadenia.

11

eKasa aktuálne: Aktuálny stav podporovaných eKasa riešení v systémoch Money

03. 07. 2019

Aktualizované 18.11.2019: Od 1. júla 2019 by ste sa mali byť povinne napojený na systém eKasa. Parlament schválil návrh Ministerstva financií, vďaka ktorému tento rok za nedodržanie eKasy nedostanete pokutu - odklad bol schválený do 31.12.2019. Počas tohto obdobia môžete na hotovostný predaj používať Vaše súčasné registračné pokladnice a fiskálne tlačiarne bez napojenia na eKasu. Podmienkou […]

18

eKasa aktuálne: Na eKasu máte viac času, pokutovať sa bude až po 31. decembri 2019

21. 06. 2019

Pokutu za eKasu v tomto roku nedostanete, môžete si čiastočne vydýchnuť. Zaviesť eKasu do Vášho podnikania stačí do konca tohto roka, musíte však splniť jednu povinnosť.  Odporúčame Vám, aby ste si to nenechávali na poslednú chvíľu.  

24

eKasa: čo robiť, keď internet vypadáva, alebo ho vôbec nemáte

04. 06. 2019

Ak ste zatiaľ vo svojej predajni internet nepotrebovali, včas si ho objednajte. Po prvom júli, kedy sa musia všetci podnikatelia zapojiť do systému eKasa, sa bez neho nezaobídete. Ale čo robiť, keď internet vypadne, alebo internetové pokrytie úplne chýba? Všetko potrebné sme pre vás spísali.

30

Čomu zabráni eKasa? Pripomeňme si, prečo vznikla

28. 05. 2019

Falošné účtenky, skryté pokladne alebo poškodené dátové úložiská. Aj to sú dôvody, ktoré viedli k spusteniu eKasy. Prečítajte si, akými spôsobmi sa finančná správa snaží zvýšiť vybrané dane a prečo pristúpila práve k eKase.

8

Čím začať v príprave na eKasu? Požiadajte hneď o kód

14. 05. 2019

Urobte ihneď prvý krok k zvládnutiu eKasy – žiadajte od finančnej správy kód pokladnice eKasa klient. Čím skôr to vybavíte, tým menší bude rad.

24

Kupujete novú eKasa pokladnicu? Tu je návod, ako správne ukončiť prevádzku tej starej

07. 05. 2019

Nemožnosť upgradu, zastaranosť alebo príliš veľká investícia, ktorá sa neoplatí. To sú najčastejšie dôvody, prečo sa podnikatelia zbavujú svojich elektronických registračných pokladníc (ERP) a zaobstarávajú si pred štartom eKasy nové zariadenia. Ak je to aj váš prípad, myslite na to, že musíte prevádzku ERP riadne ukončiť.

8

Slovník eKasa pojmov

02. 05. 2019

Schválením novely Zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice vznikla povinnosť online pripojenia všetkých registračných pokladníc k databáze finančnej správy. Tzn., že finančná správa bude mať informáciu o nákupe, resp. transakcii okamžite, nakoľko vydaný doklad z registračnej pokladnice bude zaevidovaný na centrálnom úložisku eKasa. Aby ste sa vyznali v jednotlivých pojmoch, ktoré eKasa prináša, pripravili sme pre vás prehľadný slovník […]

5

6 rozdielov medzi ERP a ORP, ktoré musí poznať každý podnikateľ

30. 04. 2019

Aby ste splnili zákonné požiadavky, potrebujete vedieť, čo všetko sa pri prechode na eKasu mení. Výhodou je, že mnoho povinností vám po novom odpadá, takže ušetríte čas i peniaze. V článku vám predstavíme dôležité rozdiely medzi ERP (elektronickou registračnou pokladnicou) a ORP (on-line registračnou pokladnicou).

5

Podnikatelia, buďte pripravení. VRP sa pre vás pravdepodobne vôbec nehodí

23. 04. 2019

Aplikácia finančnej správy Virtuálna registračná pokladnica (VRP) je zadarmo a pomáha podnikateľom s evidenciou predaja. Lenže niektorým VRP pridá skôr starosti. Prečítajte si, pre koho sa VRP hodí a kto by sa jej mal radšej vyhnúť.

12
  • 1
  • 2

Najhľadanejšie

Money S3 Money S4 Money S5

Obľúbené články

Daňový kalendár

Ďalšie termíny

Slovník pojmov