• Domov > Daň z pridanej hodnoty (DPH)

Daň z pridanej hodnoty (DPH)

Daň z pridanej hodnoty je daňou nepriamou, ktorú odvádza správca dane, nie jej poplatník. Je jednou z najdôležitejších položiek v štátnom rozpočte. Platia ju všetci pri nákupe väčšiny tovarov a služieb.

Súhrnný výkaz: ako ho podať a vyhnúť sa chybám

11. 02. 2021 

Jednou z povinností platiteľov DPH je podávať pravidelný súhrnný výkaz daňovému úradu. Nemusia ho však podávať všetci. Poradíme vám, kedy sa vás súhrnný výkaz týka a ako formulár vyplniť.

Štítky: Daň z pridanej hodnoty (DPH)

4

Sadzby DPH: koľko ich je a ako ich správne určiť

20. 01. 2021 

Ak sa stanete platiteľom DPH musíte zistiť, s akou sadzbou DPH budete svoje služby alebo tovar predávať. Správne zvolená sadzba je totiž dôležitá nielen pre výpočet dane, ale tiež pre stanovenie ceny vašich produktov. Poradíme vám, ako správnu sadzbu DPH zistíte.

Štítky: Daň z pridanej hodnoty (DPH), Sadzba dane

2

Od akého obratu sa stáva podnikateľ platiteľom DPH a ako na registráciu

19. 01. 2021 

Povinnosť registrovať sa na DPH nastáva, pokiaľ má podnikateľ obrat vyšší než 49 790€ z dodávaných služieb a tovarov v tuzemsku za uplynulých 12 po sebe nasledujúcich mesiacov. V niektorých prípadoch je však výhodné registrovať sa na DPH dobrovoľne. V tomto článku zistíte, ako sa zaregistrovať na DPH na daňovom úrade a čo to pre vás znamená.

Štítky: Daň z pridanej hodnoty (DPH)

4

Čo by mala obsahovať faktúra? Záleží na tom, či je podnikateľ platiteľ DPH

14. 01. 2021 

Hľadáte pri vystavovaní faktúry vzory a trápite sa tým, ktoré údaje sú povinné a ktoré nie? Prečítajte si, čo by na vašich dokladoch nemalo chýbať.

Štítky: Daň z pridanej hodnoty (DPH), Platiteľ DPH, Zákon o dani z pridanej hodnoty

0

Najhľadanejšie

Money S3 Money S4 Money S5

Obľúbené články

Daňový kalendár

02. 08. 2021
Zaplatenie osobitného odvodu z podnikania v regulovaných odvetviach – mesačné
02. 08. 2021
Zaplatenie mesačných preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby vo výške 1/12 poslednej známej daňovej povinnosti – mesačné
02. 08. 2021
Podanie prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnávateľ jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac – mesačné
Ďalšie termíny

Slovník pojmov

Vyskúšajte si účtovný program Money S3

Zadarmo a so všetkými funkciami