Mzda a plat

Minimálna mzda v roku 2022 a 2023 a stupne náročnosti práce

08. 12. 2022 

Ako zamestnávateľ ste povinný vyplácať minimálnu mzdu podľa zaradenia do stupňov náročnosti práce. Minimálna mzda stanovuje najnižšiu možnú mzdu za ľubovoľnú prácu. Stupne náročnosti práce ju upresňujú pre jednotlivé profesie podľa ich náročnosti. V článku sa dozviete, aká je nová výše minimálnej mzdy pre jednotlivé stupne náročnosti práce pre rok 2022 a 2023, ako sa […]

Štítky: Mzda a plat, Mzdy, Zákonník práce

23

Ako na jednoduché spracovanie miezd v účtovnom programe Money S3

16. 02. 2022 

Samostatný program na mzdy využívajú veľké firmy, malým a stredným podnikom sa viac vyplatí modul v účtovnom software – napríklad Mzdy a personalistika v Money S3. Jednoducho sa používa, vždy využíva aktuálnu legislatívu a rozšírite ho o ďalšie moduly, ktoré pokryjú väčšinu administratívy. Ukážeme vám, ako sa pripravujú mzdy v Money S3.

Štítky: Money S3, Mzda a plat, Mzdový list, Zrážky zo mzdy

3

Výplatná páska: aké informácie v nej musíte uvádzať

10. 02. 2022 

Doklad, ktorý každý mesiac musíte vystaviť všetkým zamestnancom vo firme. Výplatná páska, resp. výplatný lístok, inak výplatnica, ktorá obsahuje všetko o odpracovanej dobe aj odmene, ktorá zamestnancom prináleží za vykonanú prácu. Urobme si jasno, čo sa má na výplatnom lístku uvádzať.

Štítky: Minimálna mzda a plat, Mzda a plat, Mzdová evidencie, Sociálne a zdravotné poistenie

2

Ako na výpočet čistej a hrubej mzdy – podrobný návod vrátane príkladov

04. 05. 2021 

Prečo je medzi čistou a hrubou mzdou rozdiel niekoľko desiatok eur? A prečo môžu mať dvaja zamestnanci s rovnakou hrubou mzdou rozdielnu čistú mzdu? Prečítajte si, čo všetko každý mesiac zo svojej mzdy odvádzate a ako si čistú mzdu vypočítate.

Štítky: Daň z príjmov zo závislé činnosti, Daňové zvýhodnenie, Mzda a plat, Úľavy na dani

19

Najhľadanejšie

Money S3 Money S4 Money S5

Obľúbené články

Daňový kalendár

Ďalšie termíny

Slovník pojmov