Aktuálne informácie k súčasnej situáciiViac informácií

COVID-19

Každý deň pre vás sledujeme nové informácie o opatreniach vlády a doplňujeme ich do živých článkov.

Poradíme vám tiež na linke zákazníckej podpory (8:00-16:30 h) účtovného systému Money S3 – +421 249 212 345 a pokladničné systémy – +421 249 212 343.

Podnikanie v dobe ochorenia COVID-19: pracovné právo a zamestnávatelia

07. 04. 2020 

Opatrenia vlády, v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu, ovplyvnia veľkú časť slovenských podnikateľov a zamestnancov. Spísali sme pre vás najdôležitejšie pracovno-právne situácie, ktoré môžu v dôsledku opatrení vzniknúť, a čo na ne hovorí zákon.

Štítky: COVID-19

0

Podnikanie v dobe ochorenia COVID-19: povinná karanténa a zamestnanci s deťmi

07. 04. 2020 

V dobách pandémie sa môže stať, že vaši zamestnanci budú musieť odísť do domácej izolácie alebo budú musieť zostať doma so svojimi deťmi. Prečítajte si, ako túto situáciu ošetruje zákon.

Štítky: COVID-19

0

Podnikanie v dobe ochorenia COVID-19: obchodné právo

01. 04. 2020 

Dôsledky pandémie môžu podnikateľom narušiť zmluvné vzťahy. Prečítajte si, ako na dodržiavanie zmlúv v dobe pandémie dohliada zákon a ako riešiť prípadné spory.

Štítky: COVID-19

0

Podnikanie v dobe ochorenia COVID-19: daňové plánovanie

01. 04. 2020 

Epidémia koronavírusu skomplikovala podávanie daňových dokumentov na finančnú správu. Prečítajte si, aké zmeny v daňovom plánovaní nastali.

Štítky: COVID-19

0

Bezpečný prechod na nový účtovný systém aj v čase krízovej situácie

01. 04. 2020 

Začiatok s účtovným a skladovým softvérom Money S3 nikdy nebol jednoduchší. Chceme pomôcť a podporiť všetkých tých, ktorí sa rozhodli vyskúšať účtovný a skladový softvér Money S3. Je jedno, či ste začínajúci podnikateľ alebo podnikáte dlhodobo, len potrebujete zmeniť softvér.

Štítky: COVID-19

0

Ochorenia COVID-19 a podnikanie: Vláda vyhlásila mimoriadnu situáciu a núdzový stav. Aké opatrenia čakajú podnikateľov, ale aj nepodnikateľov?

30. 03. 2020 

Slovenská vláda vyhlásila 15. marca 2020 núdzový stav. Rozhodla sa tak, kvôli vzniku pandémie a šíreniu nákazy COVID-19, ktorá ohrozuje zdravie a životy slovenských občanov. Keďže zmeny spojené s touto situáciou sa vyvíjajú nesmierne dynamicky, prinášame vám prehľad aktuálnych informácií. Počas doby núdzového stavu môže vláda kvôli ochrane zdravia, obmedziť základné práva a slobody a určovať občanom rôzne povinnosti. Zdravotným pracovníkom napríklad zakázala štrajky. Núdzový stav môže postupne obmedziť aj iné práva a slobody, a to aj bežným občanom a podnikateľom. Aktuálne sa ale núdzový stav týka predovšetkým zdravotníckej starostlivosti. S tým je spojený aj zákaz predaja respirátorov pre verejnosť, tie sú určené výhradne pre zdravotníkov.

Štítky: COVID-19

0

Praktický sprievodca podnikateľa a živnostníka v dobe koronavírusu COVID-19

20. 03. 2020 

Situácia, ktorá aktuálne vládne na Slovensku určite nikoho neteší. Je možné, že niektorí z nás sa dostanú do neočakávaných situácií. Okrem rôznych obmedzení riešime aj pracovnoprávne otázky, ktoré v tomto období vznikajú. Prinášame vám niekoľko tipov a rád, ako tieto komplikácie, čo najefektívnejšie vyriešiť.

Štítky: COVID-19

3

Najhľadanejšie

Money S3 Money S4 Money S5

Obľúbené články

Daňový kalendár

Ďalšie termíny

Slovník pojmov

eBook plný rád z praxe

Ako vybrať ekonomický a informačný systém

Ako vybrať ekonomický a informačný systém

Informácie k súčasnej situácii

V súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 sme prijali potrebné, interné opatrenia k eliminácii možnej nákazy, a tak väčšina našich zamestnancov v súčastnosti pracuje z domu.

Chceme Vás však uistiť, že naše služby držíme na rovnakej úrovni, na akú ste zvyknutí. To sa nezmení ani v prípade, že by opatrenia vlády trvalo dlhšiu dobu. Zákaznícka podpora našich produktov bude fungovať bez akýchkoľvek obmedzení. Každý pracovný deň budú naši konzultanti od 8:00 do 16:30 vybavovať Vaše telefonické a písomné požiadavky na:

Aktuálne informácie k súčasnej situácii Vám budeme prinášať tiež na našom blogu.