• Domov > Dane a účtovníctvo

Dane a účtovníctvo

Uľahčite si prácu vďaka našim odborníkom. Spolupracujeme so skúsenými účtovnými a daňovými poradcami, ktorí vám poradia napríklad so mzdami, daňovou problematikou alebo jednotlivými účtovnými postupmi.

Účtovná závierka v roku 2023: Vyhnite sa chybám pri jej zostavovaní, schvaľovaní, overovaní a ukladaní do registra

26. 05. 2023

V článku sa dozviete, aké je lehota na zostavenie a schválenie účtovnej závierky. Taktiež nájdete informáciu aj o tom, ako a do kedy sa ukladá účtovná závierka do registra účtovných závierok a aký vplyv na to má skutočnosť, či účtovná závierka bola alebo nebola schválená.

3

Založte svoju s. r. o. jednoducho a rýchlo: Novinky v založení podniku od 1. februára 2023

24. 05. 2023

Od 1. februára 2023 je možné založiť s. r. o. zjednodušeným spôsobom, a to prostredníctvom jedného elektronického formulára. S týmto spôsobom založenia s. r. o. sú zároveň spojené aj ďalšie zjednodušenia. Je však k tomu potrebné splniť niekoľko podmienok.

4

Prenesená daňová povinnosť alebo reverse charge: Povinnosť, ktorú nemožno ignorovať

22. 05. 2023

Prenesená daňová povinnosť, samozdanenie je mechanizmus, ktorý zamedzuje podvodom a má svoje pravidlá. V článku sa dozviete, kedy je potrebné uplatniť tento mechanizmus ak dodávate tovary alebo služby do zahraničia alebo ich nadobúdate.

Štítky: DPH, Reverse Charge, samozdanenie

1

Kontrolný výkaz k DPH: Ako sa vyhnúť častým chybám pri výpočte DPH?

19. 05. 2023

Pokiaľ ste platitelia DPH, máte povinnosť pravidelne podávať kontrolný výkaz. Daňový výkaz, ktorý finančným úradom slúži ako nástroj na odhaľovanie daňových podvodov. Podáva sa elektronicky mesačne alebo štvrťročne. Čo by ste o ňom mali vedieť a aké údaje do neho patria?

0

Ročné zúčtovanie dane alebo čo musí zamestnanec priniesť zamestnávateľovi?

17. 05. 2023

Pre zamestnanca, ktorý má iba príjem zo závislej činnosti, je vždy výhodné požiadať zamestnávateľa o vyhotovenie ročného zúčtovania dane za predchádzajúci kalendárny rok, avšak musí včas predložiť príslušné doklady. Zamestnanec tým pádom nemusí podávať sám daňové priznanie.

Štítky: Daňový bonus, Ročné zúčtovanie dane, Úľavy na dani

7

Daňové priznanie a ročné zúčtovanie dane: kto má povinnosť ho podať?

16. 05. 2023

Každý rok po skončení kalendárneho roka riešia tisíce daňovníkov, najmä živnostníkov a občanov, ktorí majú viacero druhov príjmov, povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov. Kto musí podať daňové priznanie?

Štítky: Daň z príjmov, Daňové priznanie

23

Kedy musí fyzická osoba podať daňové priznanie?

16. 05. 2023

Stále častejšie si zamestnanci privyrábajú bokom ako súkromní podnikatelia. Prečo nevyužiť voľný čas po pracovnej dobe efektívne, obzvlášť keď ste v práci nabrali know-how, ktoré môžete využiť aj inde? Nezabudnite ale na to, že v takomto prípade musíte podať priznanie k dani z príjmu, pretože zamestnávateľ Vám už nemôže urobiť ročné zúčtovanie dane.

Štítky: Daň z príjmov fyzických osôb, Daň z príjmu, Daňové priznanie, Fyzická osoba podnikateľ, Osoba samostatne zárobkovo činná (SZČO), Príjmy zo samostatnej zárobkovej činnosti

10

Zásady vedenia účtovníctva a ako na to v účtovnom programe

12. 05. 2023

Ak začínate podnikať, určite tušíte, že vás čaká aj vedenie účtovníctva. Zoznámime vás so zásadami vedenia účtovníctva a ukážeme, ako vám v tom pomôže účtovný program.

0

Podnikový softvér: Čo by mal dokázať a ako vám môže pomôcť

11. 05. 2023

Väčšina začínajúcich podnikateľov v určitom okamihu zistí, že im ich podnikanie pomaly prerastá cez hlavu. Pôvodne nastavené procesy už nestačia. Majú milión tabuliek, ktoré nestíhajú aktualizovať, neporiadok v dokumentoch a iných firemných papieroch. Chaos brzdí rast spoločnosti. Zakladateľ je zahltený a v takomto neprehľadnom stave nedokáže ani delegovať veci. Riešením je nasadenie podnikového softvéru. V […]

0

Bezplatné mzdové systémy: Aké sú ich výhody a ako si ich vybrať?

09. 05. 2023

Na trhu existujú účtovné programy, ktoré okrem iného dokážu spracovať mzdy, ako aj špecializované mzdové systémy určené výhradne na mzdovú agendu. Niektoré z nich ponúkajú bezplatnú verziu. Prečítajte si, v čom sa líšia alebo aké sú ich potenciálne úskalia.

0

Najhľadanejšie

Money S3 Money S4 Money S5

Obľúbené články

Daňový kalendár

15. 06. 2023
Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov platiteľom podľa § 44 zákona o dani z príjmov a oznámenie tejto skutočnosti správcovi dane – mesačné
15. 06. 2023
Odvedenie dane z príjmov vyberanej zrážkou podľa § 43 ods. 11 zákona o dani z príjmov a oznámenie tejto skutočnosti správcovi dane – mesačné
15. 06. 2023
Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov platiteľom podľa § 44 zákona o dani z príjmov a oznámenie tejto skutočnosti správcovi dane – mesačné
Ďalšie termíny

Slovník pojmov

Vyskúšajte si účtovný program Money S3

Zadarmo a so všetkými funkciami