Skryť menu
Skryť formulár
  • Domov > Dane a účtovníctvo

Dane a účtovníctvo

Uľahčite si prácu vďaka našim odborníkom. Spolupracujeme so skúsenými účtovnými a daňovými poradcami, ktorí vám poradia napríklad so mzdami, daňovou problematikou alebo jednotlivými účtovnými postupmi.

Daň z motorového vozidla. Kedy ju musíte platiť a ako sa počíta?

16. 01. 2021

Používate auto ku samostatnej zárobkovej činnosti? Tak musíte platiť cestnú daň. Nezáleží na tom, či je auto zahrnuté v obchodnom majetku, aké uplatňujete výdavky, alebo či máte nákladné alebo osobné auto. Prečítajte si, kedy platiť, ako sa daň počíta a ktoré vozidlá do nej nespadajú.

Štítky: daň z motorových vozidiel

0

Čo by mala obsahovať faktúra? Záleží na tom, či ste platca DPH

14. 01. 2021

Každá faktúra musí obsahovať informácie, ktoré stanovuje Občiansky zákonník č. 513/1991 Zb. pre obchodné listiny. Pokiaľ ste ale platca DPH, vystavujete daňové doklady a tie musia obsahovať ďalšie informácie podľa zákona o DPH č. 222/2004 Z. z.. V dvoch prípadoch musia aj neplatitelia DPH vystavovať faktúry podľa zákona o DPH. A posledným zákonom, ktorý hovorí o náležitostiach účtovných dokladov je zákon o účtovníctve č. 431/2002 Z.z. Prečítajte si, čo by na vašich dokladoch nemalo chýbať.

Štítky: Daň z pridanej hodnoty (DPH), Platiteľ DPH, Zákon o dani z pridanej hodnoty

0

Kedy musí fyzická osoba podať daňové priznanie?

13. 01. 2021

Stále častejšie si zamestnanci privyrábajú bokom ako súkromní podnikatelia. Prečo nevyužiť voľný čas po pracovnej dobe efektívne, obzvlášť keď ste v práci nabrali know-how, ktoré môžete využiť aj inde? Hlavne ak si môžete privyrobiť svojím koníčkom. Nezabudnite ale na to, že v takomto prípade musíte odovzdať priznanie k dani z príjmu.

Štítky: Daň z príjmov fyzických osôb, Daň z príjmu, Daňové priznanie, Fyzická osoba podnikateľ, Osoba samostatne zárobkovo činná (SZČO), Príjmy zo samostatnej zárobkovej činnosti

0

Kto, kedy a ako musí platiť preddavky na daň

12. 01. 2021

Fyzické osoby – podnikatelia a SZČO, ktorých posledná známa daňová povinnosť bola nad 5000€, musia finančnému úradu odvádzať pravidelné preddavky na daň. Právnické osoby, ktorých posledná daň bola viac než 5 000€, musia tiež platiť preddavky na daň. Poradíme vám, kedy a ako zálohy platiť.

Štítky: Daň z príjmu, Dane, Preddavky na daň

0

Ako spoznať, že potrebujete účtovný software a ako si vybrať ten správny

04. 09. 2020

Výber účtovného programu je dôležitým krokom v živote firmy. Pokiaľ si vyberiete zle, namiesto uľahčenia práce vás čakajú iba problémy. Poradíme vám, kedy je najvyšší čas na zadováženie účtovného systému a ako by mala každá firma postupovať pri jeho výbere.

2

Kniha jázd: zrozumiteľný návod aj pre začiatočníkov

01. 09. 2020

Kto by si mal viesť knihu jázd a aké údaje do nej patria? Pripravili sme vysvetlenie pre všetkých, ktorí si chcú uplatňovať náklady na nákup pohonných látok do daňových výdavkov.

4

Pletiete si daňového poradcu s účtovníkom? Môže vás to vyjsť veľmi draho

17. 07. 2020

Keď idete so spracovaním daňového priznania za účtovníkom, je to, ako by ste šli s boľavým zubom za obvodným lekárom. Vysvetlíme vám, aké sú rozdiely medzi týmito profesiami, aby ste vedeli, koho potrebujete osloviť. Zlá voľba vás môže stáť veľa peňazí, pretože len jeden zo špecialistov musí mať povinné poistenie.

6

Zlatá rada skúsených účtovníkov: pri kúpe účtovného systému ho sami vyskúšajte

15. 07. 2020

Zahradník má nožnice a kosačku, účtovník svoj software. Výber základného pracovného nástroja sa nesnažte uponáhľať, ale múdro si ho uľahčiť. Aby ste sa neboli v strese hneď od začiatku výberu, poradíme vám, na čo všetko dať pozor a ako postupovať pri selekcii nevhodných systémov. Pripraviť, pozor, začíname vyberať!

0

Aj keď v karanténe, ale stále s vami

27. 04. 2020

Napriek tejto zložitej situácii, alebo možno práve vďaka nej, sa nám podarilo pripraviť náš prvý webinár na tému „Optimalizácia v čase krízy – zlepšite si Cash-flow“. Napriek tomu, že to bola naša „prvotina“ veľmi milo nás prekvapil veľký záujem z vašej strany. Preto sme webinár, ktorý bol naplánovaný na 8. 4. 2020 zrealizovali počas tohto dňa v dvoch časových oknách.

Štítky: E-commerce

2

Ocitol sa váš biznis v karanténe? Vďaka e-shopu ju môžete opustiť

20. 04. 2020

Momentálne situácia prinútila mnohé spoločnosti, maloobchodné predajne, či reštauračné zariadenia uvažovať o tom, ako sa dostanú k zákazníkovi. V karanténe sa totiž neocitli iba ľudia, ale aj obchody, reštaurácie, nákupné centrá, či služby.

1

Najhľadanejšie

Money S3 Money S4 Money S5

Obľúbené články

Daňový kalendár

Ďalšie termíny

Slovník pojmov

Vyskúšajte si účtovný program Money S3

Zadarmo a so všetkými funkciami